Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Sklejane rakiety

Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.

Znalazłem w ofercie pewnego sklepu takie coś:
Specjalnością naszą jest również klejenie pękniętych i złamanych rakiet tenisowych.
Jak myślicie w jaki sposób oni to robią i jak to później wpływa na materiał rakiety oraz wagę?
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sklejane rakiety

Może też plomby robią jak w zębach, dam im mojego wgniecionego Reflexa, niech przeżyje drugą młodość rotfl
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sklejane rakiety

gural_91 pisze:Jak myślicie w jaki sposób oni to robią i jak to później wpływa na materiał rakiety oraz wagę?
Po pęknięciu ramę można sobie na ścianę powiesić, żadne klejenie jej nie pomoże :P Swoją drogą jutro idę na kort, poproszę trenera o klejoną rakietę i zobaczę jak tym się gra ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklejane rakiety

wyczesany pisze:
gural_91 pisze:Jak myślicie w jaki sposób oni to robią i jak to później wpływa na materiał rakiety oraz wagę?
Po pęknięciu ramę można sobie na ścianę powiesić, żadne klejenie jej nie pomoże :P Swoją drogą jutro idę na kort, poproszę trenera o klejoną rakietę i zobaczę jak tym się gra ;)
Byłbym wdzięczny jakbyś opisał grę tą rakietą w tym temacie ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sklejane rakiety

gural_91 pisze:Byłbym wdzięczny jakbyś opisał grę tą rakietą w tym temacie ;)
Szkoda tylko, że nie mogę porównać z ramą przed pęknięciem :( Postaram się nie zapomnieć.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sklejane rakiety

Ten temat był wałkowany. Pewnie że można skleić, nawet w domu kiedyś posklejaliśmy na chama żywicą trzaśniętego na pół Volkla. I co z tego? Uzyska się taką samą symetryczność rozkładu masy, jednolite przeniesienie drgań itd.? O ile przez przypadek (duży) można uzyskać symetrię masy o tyle nie będzie to już strukturalnie monolit, drgania muszą iść. Można tego czasem nie odczuć za bardzo ale to jest jeszcze gorsze, taki "cichy zabójca" stawów. To bardzo prosta i krótka droga do lekarza ...

Zasada jest prosta - pękła rakieta? ŚMIETNIK!
Ewentualnie reklamacja jak jest jeszcze na gwarancji a nie miała "stosunku" z kortem ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sklejane rakiety

Vivid pisze:Ten temat był wałkowany. Pewnie że można skleić, nawet w domu kiedyś posklejaliśmy na chama żywicą trzaśniętego na pół Volkla. I co z tego? Uzyska się taką samą symetryczność rozkładu masy, jednolite przeniesienie drgań itd.? O ile przez przypadek (duży) można uzyskać symetrię masy o tyle nie będzie to już strukturalnie monolit, drgania muszą iść. Można tego czasem nie odczuć za bardzo ale to jest jeszcze gorsze, taki "cichy zabójca" stawów. To bardzo prosta i krótka droga do lekarza ...

Zasada jest prosta - pękła rakieta? ŚMIETNIK!
Ewentualnie reklamacja jak jest jeszcze na gwarancji a nie miała "stosunku" z kortem ... ;)
Nie o takie sklejenie mi chodziło. Ja miałem kiedyś rakietę zespawaną i chodziło mi o różnicę między taką rakietą a normalną.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sklejane rakiety

Tu nie chodzi o różnice, tym się po prostu nie gra. Tak samo jak się nie wsiada (świadomie) i nie jeździ pospawanym z dwóch samochodem ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Sklejane rakiety

Vivid pisze:Tak samo jak się nie wsiada (świadomie) i nie jeździ pospawanym z dwóch samochodem ...
Odnośnie tego tematu widziałem filmik na którym odbyto crash test nowego (bezwypadkowego) samochodu (chyba Ford Focus) i spawanego po dzwonie (ten sam model samochodu). Pierwszy zachował się jak najbardziej poprawnie, drugi zwinął się jak harmonijka. Ale to tak trochę offtopowo dla zainteresowanych szukających wrażeń i jeżdżących trupami z Reichu :)

Wróć do „Pozostałe”