Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Ból w dolnej części pleców

Widzę, że prawie wszystkich trafiają problemy z dolną częścią pleców.

Moja historia wygląda tak: rok temu, po kliku tygodniach lekkiego ćmiącego bólu, strzelił mnie piorun i kompletnie unieruchomił. Myślałem, że to dysk, ale jeszcze tego samego dnia poszedłem do poleconego rehabilitanta. Facet kazał mi pokuśtykać, obmacał mnie tu i ówdzie i orzekł, że jakieś dwa mięśnie podpośladkowe i okołokręgosłupowe mi się poskręcały, na skutek mieszanki stresu, siedzącego trybu życia i braku ćwiczeń. Jeszcze trochę, a ich skurcz doprowadziłby do skrzywienia kręgosłupa i dyskopatii.

Rozmasował mnie i pokazał ćwiczenia rozciągające. Stosuję się do nich dość często i od roku mam spokój. Robię je po i przed wysiłkiem (np. przed meczem, bieganiem), a także kiedy rano wstaję jakiś połamany i ponapinany.

Najprostszym z nich jest zwykły skłon, ale bez szarpania, tylko powolny, żeby sobie nic nie pozrywać. Po chwili zwisu powolny powrót do pionu i za chwilę na nowo. Po paru minutach dotykam ziemi i czuję, jak plecy są odprężone.

Polecam tego rehabilitanta, facet jest zapaleńcem, zna wszystkie szkoły, ale stosuje je bez fanatyzmu - rozumnie wybiera, to co w danej chwili jest optymalne.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ból w dolnej części pleców

Dobry lekarz to podstawa. Jak już się takiego znajdzie to trzeba "trzymać" całe życie. To samo z mechanikiem samochodowym :wink: Przyjdzie namierzyć jakiegoś godnego zaufania gościa na Wybrzeżu.
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Ból w dolnej części pleców

Jeśli ktoś potrzebowałby dobrego i sprawdzonego masażystę ( a raczej masażystkę ) na Śląsku - służę pomocą.
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ból w dolnej części pleców

buka pisze:Jeśli ktoś potrzebowałby dobrego i sprawdzonego masażystę ( a raczej masażystkę ) na Śląsku - służę pomocą.
Czyli osobiście masujesz? :) . Chyba będzie kolejka :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ból w dolnej części pleców

basic pisze:
buka pisze:Jeśli ktoś potrzebowałby dobrego i sprawdzonego masażystę ( a raczej masażystkę ) na Śląsku - służę pomocą.
Czyli osobiście masujesz? :) . Chyba będzie kolejka :)
Nadinterpretacja jak mniemam. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
buka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 21 lut 2011, 10:25

Re: Ból w dolnej części pleców

PitS pisze:
basic pisze:
buka pisze:Jeśli ktoś potrzebowałby dobrego i sprawdzonego masażystę ( a raczej masażystkę ) na Śląsku - służę pomocą.
Czyli osobiście masujesz? :) . Chyba będzie kolejka :)
Nadinterpretacja jak mniemam. :]
To raczej hipernadinterpretacja :)

Ja to co najwyżej mogę wykonać masaż nogami....od stołu. ;-) Ewentualnie pomiziać za uchem :)

W kwestii kręgosłupa nie ma żartów - radzę, tylko do specjalistów. Ja swoją masażystkę znam już jakieś 10 lat - i póki co nie zamierzam oddawać swoich kręgów w niczyje inne ręce.
obecne NTRP 2.7264 --> planowane NTRP 3.1415
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Ból w dolnej części pleców

Witam!

Rozwinął się widzę ciekawy temat.

Z mojej strony pytanie odnośnie lekkiej skoliozy - skrzywienie boczne kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.

Czy ktoś może powiedzieć na ile może być to niebezpieczne w kontekście treningu tenisowego.
Przy niektórych ostrzejszych skrętach pojawia się ostry ból ;(.

Pozdrawiam,
Nolan
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.

Wróć do „Zdrowie i kontuzje”