jajacek
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2011, 11:04

Problemy z łokciem, a dobór strun?

W kwestii kontuzji tenisowych to od jakiegoś czasu zacząłem podejrzewać, że jednym z problemów są naciągi. Jak kiedyś grałem Wilson NXT to nie miałem żadnych problemów z łokciem czy nadgarstkiem. Od czasu jak trafiłem na Luxilony, którymi dobrze mi się grało, to zaczęły się pojawiać problemy. Od pół roku borykam się z łokciem golfisty. Pod namową mojego trenera, który mówi, że też już nie jest w stanie grać drutami naciągnąłem miękkim Isospeedem Energetic'iem i było trochę lepiej. Ostatnio wciągnąłem Technifibre Black Code, który dostałem do potestowania i jest tragedia. Myślę, że w pewnym wieku lub przy słabszej technice trzeba przejść na miększe naciągi i miększe rakiety.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia siłowe w tenisie

jajacek pisze:Od czasu jak trafiłem na Luxilony którymi dobrze mi się grało to zaczęły się pojawiać problemy. Od pół roku borykam się z łokciem golfisty.
Jak Alu Power to się nie dziwię. Niestety Luxilon ma w swojej ofercie niewiele, powiedzmy, komfortowych mono (Ace, Alu Power Fluoro), a cała reszta to niestety młot na łokieć Alu Power, Alu Power Rough, AP Spin...
jajacek pisze:Pod namową mojego trenera który mówi że też już nie jest w stanie grać drutami naciągnąłem miękkim Isospeedem Energetic'iem i było trochę lepiej. Ostatnio wciągnąłem Technifibre Black Code który dostałem do potestowania i jest tragedia. Myślę że w pewnym wieku lub przy słabszej technice trzeba przejść na miększe naciągi i miększe rakiety.
Nie nie nie... Black Code to nie jest komfortowy poliester. Jeśli szukasz bardzo komfortowego co-poliestra to raczej Topspin Concept Pure albo Polyfibre Black Venom. Ale mimo wszystko lepiej abyś trzymał się multi. Od Energetica bardziej komfortowy jest, i w dodatku w przystępnej cenie, WeissCannon Explosiv! :wink:

W ogóle struny profilowane są mniej przyjazne w obyciu także trzeba unikać ;).

Czym grasz że tak zapytam?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
jajacek
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2011, 11:04

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

Gram Wilsonem Blade Team.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

Wersja [K]Factor czy BLX?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
jajacek
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 26 mar 2011, 11:04

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

[K] Factor.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

No to niezła rama dla kogoś z problemami. Można by trochę podciągnąć masę ale do tego trzeba by potestować ile dodatkowych gram jest jeszcze dopuszczalnych. Mimo to warto wrzucić jakąś owijkę tłumiącą z dodatkowym podkładem np. Head Protector Cushion.

Wypróbuj tego WeissCannon Explosiv! jak będziesz miał okazję, powinien lepiej się spisać niż Energetic. :]


Można by jeszcze pokombinować z silikonem w rączce ale tutaj już potrzeba nieco doświadczenia z przerabianiem rakiet :!crazysnc!: Także tą opcję odrzucamy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Problemy z łokciem, a dobór strun?

El Diablo pisze:Od Energetica bardziej komfortowy jest, i w dodatku w przystępnej cenie, WeissCannon Explosiv!.
Potwierdzam. Explosiv! jest bardzo komfortowy. Bardziej już chyba tylko jelito.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".

Wróć do „Naciągi”