Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Odprysk lakieru?

Tak jak w temacie chciałem Was zapytać czy to jest odprysk lakieru na rakiecie. Chciałem nadmienić, że nie rzucam rakietami po korcie. :wink: Stało się to gdzieś 3 może 4 miesiące temu i wciąż gram tą rakietą, więc jakby miało coś się stać to by już się stało. Nie ma żadnych oznak, że to jest podczas grania po prostu jest. Tak na żywo to wygląda jak gdyby są dwie warstwy lakieru zdrapanego a na końcu takie czarne coś. Nie wydaje mi się, że rakieta jest pęknięta po prostu głęboki odprysk, ale chciałem się Was zapytać.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 20:48 przez Kamil, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odprysk lakieru?

Ciężko z tej perspektywy "wyczuć głębokość" urazu ale wygląda na odprysk + przetarcie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Odprysk lakieru?

Nie jest pęknięta, raczej jakieś przypadkowe przetarcie/uderzenie o kort/płot/siatkę. Ogólnie... nie stresuj się ;).
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Odprysk lakieru?

Proponuje test akustyczny. Trzeba postukać (delikatnie :wink: ) w ramę jakimś twardszym przedmiotem i porównać czy dźwięk jest inny w miejscu odprysku i w innych miejscach ramy (symetrycznie po drugiej stronie). Jeśli tak, może to być pęknięcie, jeśli nie odprysk. Korzystnie byłoby przez stukaniem wyciąć naciąg.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Odprysk lakieru?

Dzięki wielkie za odpowiedzi.
Smyk pisze:Proponuje test akustyczny. Trzeba postukac (delikatnie :wink: ) w ramę jakimś twardszym przedmiotem i porównać czy dźwięk jest inny w miejscu odprysku i w innych miejscach ramy (symetrycznie po drugiej stronie). Jeśli tak, może to być pęknięcie, jeśli nie odprysk. Korzystnie byłoby przez stukaniem wyciąć naciąg.
Spróbuję to zrobić i dam znać.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odprysk lakieru?

Smyk pisze:Proponuje test akustyczny. Trzeba postukać (delikatnie :wink: ) w ramę jakimś twardszym przedmiotem i porównać czy dźwięk jest inny w miejscu odprysku i w innych miejscach ramy (symetrycznie po drugiej stronie). Jeśli tak, może to być pęknięcie, jeśli nie odprysk. Korzystnie byłoby przez stukaniem wyciąć naciąg.
To już było :wink: , prawdopodobnie rakieta trafiła jakiś kamyczek (?) z kortu. Drobiazg.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Odprysk lakieru?

PitS pisze:
Smyk pisze:... postukać w ramę jakimś twardszym przedmiotem i porównać czy dźwięk jest inny ...
To już było :wink: , prawdopodobnie rakieta trafiła jakiś kamyczek ...
Ale wtedy nie zdążył posłuchać jaki dźwięk wydała rakieta ;).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Odprysk lakieru?

Smyk pisze:Proponuje test akustyczny. Trzeba postukać (delikatnie :wink: ) w ramę jakimś twardszym przedmiotem i porównać czy dźwięk jest inny w miejscu odprysku i w innych miejscach ramy (symetrycznie po drugiej stronie). Jeśli tak, może to być pęknięcie, jeśli nie odprysk. Korzystnie byłoby przez stukaniem wyciąć naciąg.
Dźwięk jest taki sam więc to odprysk. Całe szczęście niepotrzebnie się martwiłem. :).

Wróć do „Pozostałe”