Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Rakieta, a kształt główki

Z początkiem nowego sezonu mamy wśród zawodników kilka zmian sprzętowych. Może spróbujemy podsumować jakie są główne charakterystyki poszczególnych kształtów główki rakiety.

Jakie są pozytywne cechy np. okrągłej główki, a co przez to tracimy (np. APD, Exteme itd...), to samo w przypadku kształtu zaokrąglonego prostokąta (np. Yonek.) czy kształty modeli Wilsona, Dunlopów itd.

Czy da się w ogóle scharakteryzować właściwości poszczególnych kształtów...

Zapraszam :).

EDIT: Było trochę rozmów jeśli chodzi o charakterystykę grubości ram; cienkie, grube, jednolite, zmienne, było też o przeplotach, to może uda się też kształt omówić :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rakieta, a kształt główki

Zdaje się, że te kanciaste główki w teorii mają na celu zwiększenie sweet spota?

Nie wiem, czy to się sprawdza... W moim starym Voelklu HotSpot V5 nie dostrzegam nic szczególnego, choć ramę ma taką Yonexową.

A może tak naprawdę chodzi o rozpoznawalność produktu?
Awatar użytkownika
yidam
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 480
Rejestracja: 6 sie 2007, 17:09
Lokalizacja: Calgary, AB, Canada

Re: Rakieta, a kształt główki

Im rama zbliżona jest bardziej do koła (np. większość Babolatów), tym większa przestrzeń do toczenia piłki po strunach ergo większa możliwość rotacji.
Wilson [K]Factor 6.1 Tour
"In government, the scum rises to the top." - Friederich Hayek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta, a kształt główki

Marcin_L pisze:W moim starym Voelklu HotSpot V5 nie dostrzegam nic szczególnego, choć ramę ma taką Yonexową.
Od tzw. łezki do Yonexowskiego Isometrica daleko, oj daleko...

Poza tym efekt jaki ma osiągać łezka nie pokrywa się z celem jaki przyświeca Isometrycznemu kształtowi główki.
basic pisze:Może spróbujemy podsumować jakie są główne charakterystyki poszczególnych kształtów główki rakiety.
No to próbuj Basic, próbuj! :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rakieta, a kształt główki

yidam pisze:Im rama zbliżona jest bardziej do koła (np. większość Babolatów), tym większa przestrzeń do toczenia piłki po strunach ergo większa możliwość rotacji.
Hmm, ale to chyba da się powiedzieć też o odpowiednio dużej główce Yonka?

Wróć do „Pozostałe”