Awatar użytkownika
Qbkens
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:44

Okulary tenisowe...

Witam.
Często tak się zdarza, że podczas grania słońce niemiłosiernie przeszkadza. Zainteresowałem się wiec kupnem jakiś okularów chroniących i poprawiających komfort gry. Znalazłem na Allegro jeden model oraz w sklepie internetowym Protenis. Miał może ktoś styczność z owymi lub też innymi modelami, jakie odczucia, warto kupić? :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Okulary tenisowe...

Osobiście jak już gram to w antyrefleksach. Do tego jakaś sportowa oprawka obejmująca twarz. Generalnie jakieś szkła, a nie wynalazki z pleksy za 10zł. Myślę że już od 100-150zł można mieć przyzwoity wybór.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Okulary tenisowe...

Co do okularów, to można jakieś sportowe i z odpowiednimi szkłami, tak aby pasowało.

A jeżeli chcemy w pełni profesjonalnie i mamy duży budżet, to proponuję jedną z firm którą znam i która produkuje okulary specjalnie do tenisa: Bolle. Jest kilka modeli do wyboru.
Willy
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Okulary tenisowe...

Willy pisze:A jeżeli chcemy w pełni profesjonalnie i mamy duży budżet, to proponuję jedną z firm którą znam i która produkuje okulary specjalnie do tenisa: Bolle. Jest kilka modeli do wyboru.
Ekheem... :]

Bolle jeśli chodzi o tenis to raczej oferuje sportowo-rekreacyjne szkiełka. Oprócz Bolle są jeszcze firmy oferujące podobny jakościowo towar np. Under Armour, Nannini itd.

Profesjonalną firmą w tej dziedzinie jest firma Oakley. Okularów tej firmy używają między innymi Janko Tipsarevic, Arnaud Clement, Samantha Stosur... Niestety co wydaje się oczywiste ta "profesjonalność" kosztuje bardzo dużo. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Qbkens
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 sie 2008, 15:44

Re: Okulary tenisowe...

Nawet te Bolle za drogie dla mnie, więc firmy o których wspomniał ED na pewno odpadają ;). Myślę, że 100 zł to max ile mogę wydać.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Okulary tenisowe...

Szukaj po firmach, które robią gogle narciarskie, z reguły mają duży wybór dobrych sprawdzonych "szkieł" na różne warunki.
Ważne, żeby nie parowały i trzeba uważać ze szkłami z polaryzacją, o ile w pełnym słońcu będzie super, to przy światłocieniach może być bardzo różnie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Okulary tenisowe...

Grałem kiedyś w jakiś Uvex-ach, dobrze się sprawowały, spokojnie do 100zł można je kupić. Bardzo dobrze gra mi się w Polaroid-ach ale tam już będzie wyższa cena. Amerykanie dobrze robią te szkła, na korcie czy w aucie sprawują się lepiej od RayBan-ów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Okulary tenisowe...

El Diablo pisze:
Willy pisze:A jeżeli chcemy w pełni profesjonalnie i mamy duży budżet, to proponuję jedną z firm którą znam i która produkuje okulary specjalnie do tenisa: Bolle. Jest kilka modeli do wyboru.
Ekheem... :]

Bolle jeśli chodzi o tenis to raczej oferuje sportowo-rekreacyjne szkiełka. Oprócz Bolle są jeszcze firmy oferujące podobny jakościowo towar np. Under Armour, Nannini itd.

Profesjonalną firmą w tej dziedzinie jest firma Oakley. Okularów tej firmy używają między innymi Janko Tipsarevic, Arnaud Clement, Samantha Stosur... Niestety co wydaje się oczywiste ta "profesjonalność" kosztuje bardzo dużo. :]
El Diablo, poproszę o pomoc. Napisałeś, że Oakley, ale nie znalazłem, które szkła są przeznaczone do tenisa. Mógłbyś podpowiedzieć? Z góry dziękuję.

Za to Bolle, ma szkła specjalnie do tenisa, czy ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?
Willy
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Okulary tenisowe...

Bolle to dobra firma.
Kiedyś była promocja na okulary Unique w Protenisie i sprzedawali je coś w okolicy 30-35zł, więc kupiłem, bardziej z myślą o rowerze.
Ale na korcie sprawują się całkiem dobrze, co prawda będę musiał je czymś przetrzeć, żeby nie parowały, ale dzieje się to po dłuższym graniu bez przerwy, jak na trochę się zatrzymam i było to w mocnym upale, a ja i bez tego ostro się pocę.
Gumka, która jest z okularami, skutecznie je trzyma, przy czym nie ma uczucia ucisku.
Serwowanie pod słońce też szło całkiem dobrze.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Inny sprzęt”