Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Cienka owijka bazowa

Postanowiłem trochę odchudzić uchwyty w moich rakietach. Wymiana palet uchwytu w moich rakietach (Dunlop AG 200 16x19) nie jest możliwa. W szlifowanie nie chce się bawić. Dlatego szukam cieńszej owijki bazowej niż oryginalna (Hydramax Tour; zmierzona grubość 1,8 mm). Jako że i tak używam owijek wierzchnich, nie zależy mi specjalnie na szczególnych właściwościach bazówki. Ma być po prostu cienka. Wszystko co do tej pozy znalazłem to Wilson Cushion Aire (1,5 mm), Babolat Skin Feel (1,5 mm) i Head HydroSorb (nie znam grubości, ale ludzie mówią że jest cienka). Znacie coś w okolicach 1,2 mm albo mniej ?

P.S.: Próbowałem już grać z dwoma owijkami wierzchnimi, ale jest za "kańciato". :discon:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
gural_91
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 384
Rejestracja: 11 lut 2008, 08:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze: PS: Próbowałem już grać z dwoma owijkami wierzchnimi, ale jest za "kańciato" :discon:
To zagraj na trzech ;)
Tak szczerze to nie wiem czy w ogóle istnieje 1.2 mm. Ale poczekaj na ED'a ;)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cienka owijka bazowa

LaserFibre Original TourtFit Reducer Grip. Nie ma cieńszej...
LGR vs WTG.jpg
LGR vs WTG.jpg (119.49 KiB) Przejrzano 2538 razy
Powyżej porównanie owijki Wilsona z tą, którą mam na myśli...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Cienka owijka bazowa

To Ci dopiero kaliber O_O .
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Cienka owijka bazowa

Chyba trzeba będzie wprowadzić usługę SMS premium - "ED podpowie", i 10.00PLN netto + VAT rotfl
VAT dla ED za robotę a 10.00PLN dla mnie za pomysł i mecenat rotfl

A nie możesz np. zobaczyć jak Ci się będzie grało na grubszej owijce wierzchniej zamiast bazowej?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Cienka owijka bazowa

El Diablo pisze:LaserFibre Original TourtFit Reducer Grip. Nie ma cieńszej...
Potknąłem się już o tą nazwę szperając po internecie. Rożnica robi wrażenie O_O , ale o coś takiego mi właśnie chodziło. Teraz jeszcze trzeba poszukać kogoś, kto mi ją sprzeda ...
Vivid pisze:A nie możesz np. zobaczyć jak Ci się będzie grało na grubszej owijce wierzchniej zamiast bazowej?
Naturalnie spróbuję tak jak piszesz albo z trzema owijkami wierzchnimi, choć obawiam się, że uchwyt będzie wtedy za miękki i gąbczasty.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze:Potknąłem się już o tą nazwę szperając po internecie. Rożnica robi wrażenie O_O , ale o coś takiego mi właśnie chodziło. Teraz jeszcze trzeba poszukać kogoś, kto mi ją sprzeda ...
No niestety dostępność krucha ale tak jak Fairway jest legendą wśród skórek tak wśród cienkich bazówek to właśnie ten model jest niekoronowanym władcą.

Ja co prawda tej owijki nawet w ręce nie miałem ale naczytałem się o nich kiedyś. Same pozytywy łącznie z hasłem o większym komforcie niż 2 overy...

Kiedyś TW miało gripy LF ale obecnie nie mają... więc chyba zostaje zamówienie w sklepie internetowym producenta.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Cienka owijka bazowa

Jeżeli chodzi o dwie owijki wierzchnie to PP i SP mają dosyć grube (0.75mm) lub Wilson H2O trochę cieńsza (0.6mm) ale sztywniejsza więc może trochę bardziej zaokrągli.
Możesz też kupić w aptece zwykły plaster na rolce i nim obkleić rączkę lub tylko kanty jako pierwszą warstwę. Plaster jest cienki ale kanty trochę zaokrągli i później mogą być dwie wierzchnie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Cienka owijka bazowa

Zastanawiałem się jeszcze nad zeszlifowaniem (stępieniem) samych kantów, aczkolwiek wolałbym nie ingerować w kształt samej rączki. Jak kiedyś będę chciał te rakiety sprzedać, owinę Hydramax Tour i będą jak oryginał :)

Dziękuje wszystkim za pomoc. Spróbuje kupić tego LaserFibre (ktoś jeszcze potrzebuje?) u producenta, a jak się nie uda, to wypróbuje te wcześniej wymienione cienkie bazówki oraz inne alternatywne rozwiązania.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze:Spróbuje kupić tego LaserFibre (ktoś jeszcze potrzebuje?) u producenta, a jak się nie uda, to wypróbuje te wcześniej wymienione cienkie bazówki oraz inne alternatywne rozwiązania.
A tak Smyku, chętnie się podłączę do zamówienia i partycypacji w kosztach przesyłki, 2 sztuki poproszę jeśli będziesz zamawiał, a na PW się dogadamy co do szczegółów.
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze:Zastanawiałem się jeszcze nad zeszlifowaniem (stępieniem) samych kantów, aczkolwiek wolałbym nie ingerować w kształt samej rączki. Jak kiedyś będę chciał te rakiety sprzedać, owinę Hydramax Tour i będą jak oryginał :)
Gdybyś chciał sprzedawać to się odezwij do mnie :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Cienka owijka bazowa

Szukałem, szukałem i nie znalazłem innego dystrybutora bazówek LaserFibre TourtFit Reducer niż sam producent. A tu okazuje się, że koszta wysyłki do europy odpowiadają cenie 4 owijek :( Ale jest światełko w tunelu :) Za kilka tygodni owijki mają być dostępne u niemieckiego dystrybutora. Czyli trzeba będzie poczekać ...

Acha, jeszcze jedno. Producent podaje grubość 1.65mm - 1.73mm. Zaznacza jednak, że przez użycie technologii podobnej jak w materacach Tempur-Pedic, owijka redukuje rozmiar zachowując jednak komfort i czucie uchwytu (czego nie czynią inne cienkie owijki). Nigdy nie słyszałem o materacach Tempur-Pedic i z przymrużeniem oka traktuje marketingowy bełkot, ale jak owijka będzie dostępna w *.de to kupię i wypróbuję.
pgi pisze:..., chętnie się podłączę do zamówienia i partycypacji w kosztach przesyłki
Zamelduję się jak będę zamawiał.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze:Zamelduję się jak będę zamawiał.
Super, dzięki :)
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Cienka owijka bazowa

Smyk pisze:Zamelduję się jak będę zamawiał.
Czekałem, czekałem, pytałem przez maile, no i nie doczekałem się informacji o dystrybutora bazówek LaserFibre na europę :( Znalazłem za to równie cieńkie bazówki (1,45 mm) w innym sklepie. To są co prawda owijki "no-name", ale jako że gram zawsze z owijką wierzchnią, nie potrzebne mi są żadne cuda na patyku. Kupiłem zatem, założyłem i pierwsze wrażenia są całkiem pozytywne. Powiem więcej, rakieta chyba nawet lepiej leży w ręce niż z orginalną bazówką ... Mam teraz uchwyt o 2 mm w obwodzie grubszy od L3 (wliczająć owijkę wierzchnią) :::yay:::
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Cienka owijka bazowa

LaserFibre niestety swoim brakiem rzetelności jest już skompromitowany na dobre... szkoda! Ich naciąg (Supernatural Gut) było podobno fenomenalne.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”