TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Reklamować czy nie?

Jestem w trakcie rozchadzania butów, kupiłem je chyba tydzień - dwa temu. Zauważyłem przed chwilą, że w lewym bucie przy pięcie został lekko naderwany materiał przy szwie łączącym podeszwę z bokiem buta - szew jest na miejscu, lekko postrzępiony, za to zrobiła się dziura. Pytanie moje jest jak w temacie - nadaje się to do reklamacji czy nie? Boję się, że materiał pójdzie dalej i zrobi się dziura w tym... Zaznaczam, że w tych butach nie grałem jeszcze.

Jeśli to nadaje się do reklamacji, a sklep nie będzie chciał przyjąć, to co mam zrobić? Nigdy w życiu nie reklamowałem niczego, więc to nowość dla mnie.
Awatar użytkownika
Spayki
Bywalec
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 29 lip 2009, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

TadX pisze:Jestem w trakcie rozchadzania butów, kupiłem je chyba tydzień - dwa temu. Zauważyłem przed chwilą, że w lewym bucie przy pięcie został lekko naderwany materiał przy szwie łączącym podeszwę z bokiem buta - szew jest na miejscu, lekko postrzępiony, za to zrobiła się dziura. Pytanie moje jest jak w temacie - nadaje się to do reklamacji czy nie? Boję się, że materiał pójdzie dalej i zrobi się dziura w tym... Zaznaczam, że w tych butach nie grałem jeszcze.

Jeśli to nadaje się do reklamacji, a sklep nie będzie chciał przyjąć, to co mam zrobić? Nigdy w życiu nie reklamowałem niczego, więc to nowość dla mnie.
Jak najbardziej - reklamuj. W tak krótkim czasie po zakupie to sklep musi Ci udowodnić, że wada powstała z Twojej winy, zatem problemu być po prostu nie może.

Zresztą po co ryzykować dalsze kłopoty z obuwiem - najpewniej po prostu trafiłeś na wadliwy egzemplarz :)
Obrazek Head YouTek Radical MP
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Reklamować czy nie?

Nie powinno być problemu z reklamacją - szczególnie jeśli buty nie widziały kortu. Mają być całe, a nie dziurawe. Jeśli będą się stawiać postrasz ich Ustawą Dz.U.1964 nr 16 poz.93 Art.556 par.1 i upomnij się o swoje prawa wynikające z Art.560 i Art.561. Nie zapomnij jednak o ograniczeniach wynikających z Art.563 Ustawy... :wink:
Powodzenia...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Reklamować czy nie?

A jakby dalej się stawiali to dorzuć im ustawę z dnia 27.07.2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej ... (Dz. U. 2002 nr 96 poz. 1176) i postrasz uprawnieniami z art. 8 ust. 1 tejże, a w ostateczności naślij rzecznika konsumentów (w urzędzie miasta siedzi) :P
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

Ewentualnie można ich po prostu nieźle opierniczyć. :)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Reklamować czy nie?

Słuchajcie, dziwna sprawa wyszła... Buty o których mowa to nowe Adidasy Geniusy II. Dziś zauważyłem tą niby usterkę... W sklepie okazało się, że wszystkie te buty mają coś takiego, że materiału na pięcie w pewnym miejscu nie styka do szwu i jest taka dziurka... Jeśli chodzi o moje buty, to jest tak bardziej w lewym niż prawym. Na pewno takiej wielkości dziury nie było na początku, bo ja dokładnie sprawdzałem buty i w trakcie rozchadzania tak samo kontrolowałem. Wychodzi na to, że u mnie ta dziura się powiększyła, bo wcześniej na pewno bym zauważył, robiąc się większą wyszła poza wysokość wkładki i dlatego stała się widoczna. Nie jest też to jakaś wielka dziura, ale jest widoczna.

Poza tym, nie będę robił loterii, czy mi ta wada się rozszerzy jeszcze czy nie, bo te buty to droga impreza. W sklepie większych problemów nie robili. Na początku chcieli wymienić, ale zwątpiłem w te buty szczerze powiedziawszy i spytałem, czy nie dostanę pieniędzy z powrotem. We wtorek mam iść do nich, to zdecydują, czy mi oddadzą kasę, bo już dziś nie było księgowej.
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Reklamować czy nie?

TadX pisze:Na początku chcieli wymienić, ale zwątpiłem w te buty szczerze powiedziawszy i spytałem, czy nie dostanę pieniędzy z powrotem. We wtorek mam iść do nich, to zdecydują, czy mi oddadzą kasę, bo już dziś nie było księgowej.
Wedle tej ustawy co wyżej pisałem, jak i ustawy, o której pisał YOGItheBEAR (Kodeks cywilny inaczej :) )mogą na początku chcieć tylko wymienić i będą mieli do tego prawo. Jeśli jednakże w tych wymienionych będzie to samo, wtedy możesz żądać zwrotu kasy. Chyba, że księgowa powie żeby oddać kasę od razu, to jasne, że brać :lol:
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamować czy nie?

Może taka cała partia "lewa" była, opis niewiele mówi, możesz wrzucić foto?
A tak w ogóle to towar niezgodny z umową i po sprawie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

Chyba sezon na trefne obuwie... jak Fedzior latał w nowych 7-kach (a przynajmniej butach bardzo zbliżonych do nich) to zobaczcie jak pięknie się kruszy LunarLite...
67452516.jpg
67452516.jpg (51.61 KiB) Przejrzano 1824 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

TadX, jeżeli to dla Ciebie pocieszenie, to nawet Federerowi sprzedają badziewne modele butów... :wink:
Swoją drogą, kiepska sprawa. Ktoś chce kupić sobie buciki, a tu całe serie butów do luftu.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamować czy nie?

Traw3k pisze:TadX, jeżeli to dla Ciebie pocieszenie, to nawet Federerowi sprzedają badziewne modele butów... :wink:
Chciałbym płacić za buty tyle co on :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamować czy nie?

Oj, wiadomo o co chodzi. Słowo "sprzedają" zamień sobie na "dają" :P .
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Reklamować czy nie?

Ale oni mu jeszcze płacą, żeby je wziął. :wink:
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Reklamować czy nie?

Vivid pisze:Może taka cała partia "lewa" była, opis niewiele mówi, możesz wrzucić foto?
Foto niestety już nie mogę, bo buty zostały w sklepie.

Wiecie, sprawa jest taka, że ta dziurka jest wielkości mniejszej niż połowa paznokcia małego palca. Problem według mnie jest taki, że ta dziura się poszerzyła, bo inaczej bym jej nie dostrzegł. Swoją drogą to dziwne, że tak but zrobiony, że materiału nie starcza, by całą długość obszyć. Może jestem przewrażliwiony, ale nie chcę się przekonać, że but mi puści po paru grach, skoro już i tak rozkaszaniło się przy samym rozchadzaniu po domu.

Gościu w sklepie przy mnie sprawdzał i faktycznie - buty mają coś takiego, tylko w różnych miejscach i różnej wielkości te dziury.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamować czy nie?

Może to nowa wersja Clima Coola ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Reklamować czy nie?

wyczesany pisze:Może to nowa wersja Clima Coola ;)
Hehehe, powinni opatentować ;)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Reklamować czy nie?

Sprawa wygląda tak - gdybym miał metki, to by mi zwrócili kasę. Nie mam metek, więc nie mogą przyjąć zwrotu, bo but jest dobry, więc gwarancja w tym wypadku nie działa. Trudno. Buty mam z powrotem. Zrobię tak, że zacznę w nich grać i jeśli ta dziura się popruje dalej, to wtedy będę działał dalej. Na razie rozchodzę je jeszcze i potem na kort. Zakładam też, że to może ja przesadzałem, może faktycznie nic się nie stanie. No nic, jestem paranoikiem, który zwraca uwagę na szczegóły, więc może w tym wypadku przesadzam...
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Reklamować czy nie?

Skoro masz je z powrotem to może wrzucisz jakieś zdjęcie tego buta?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Reklamować czy nie?

Nie mam tu dobrego aparatu, w komórce mam 1,3 MPix.
Załączniki
Zdjęcie001.jpg
Zdjęcie001.jpg (16.64 KiB) Przejrzano 1662 razy
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamować czy nie?

Hmm szczerze, to nawet nie wiem na co mam patrzeć, troszkę chyba za bliskie zbliżenie jest...
A ta górna część foty, to przypomina mi skórę węża, bądź jakiejś jaszczurki :P

Ale może ktoś inny będzie wiedzieć o co biega...
Chyba, że masz na myśli tą małą czarną plamkę na fioletowej części zdjęcia... mniej więcej na środku. :::???:::
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inny sprzęt”