Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Jakie buty na halę?

Witam,
z racji rozpoczynającego się niebawem sezonu halowego poszukuję butów na nawierzchnię dywanową.
Na mączce gram w barkach V - jestem z nich bardzo zadowolony i chciałbym podobne buty na halę. Jakieś porady i podpowiedzi?
Obrazek O3 Speedport White
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Jakie buty na halę?

No właśnie, na halę Barki V... skoro grasz nimi na mączce, to nie wiem, co Ci poradzić ;)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakie buty na halę?

Na dywan to nie bardzo. Gdzieś tu ED powiesił jak podeszwy takich butów wyglądają.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Jakie buty na halę?

Vivid pisze:Na dywan to nie bardzo. Gdzieś tu ED powiesił jak podeszwy takich butów wyglądają.
Obrazek
out of business
Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Re: Jakie buty na halę?

Znalazłem kilka par butów z opisem "halowe", jednak podeszwy są uniwersalne, czyli w każdym przypadku z większymi bądź mniejszymi rowkami. Typowo płaskiej podeszwy, tak jak na rysunku, nie znalazłem.
Obrazek O3 Speedport White
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jakie buty na halę?

Tylko pamiętaj o tym, że jak każdy sport i tenis ma swoją specyfikę. Czyli nie mogą to być "jakieś" halówki. W każdej dyscyplinie buty pracują inaczej i muszą być do tego przystosowane. W tym przypadku jak nie tenisowe to można pomyśleć o butach do koszykówki czy mniej może piłki ręcznej.
Po pierwsze zobacz jak to jest na tym dywanie. Podeszwa to jedno ale właściwy but to dwa - istotniejsze "dwa".
Tak jak i na innych nawierzchniach. Można grać w butach na trawę czy mączkę na korcie twardym (hard). Prędzej się zużyją ale figur jak na lodzie łapać nie będziesz, bez przesady. Tak samo jak wyjdziesz na mączkę w butach na hard. Trakcja gorsza i trzeba brać poprawkę ale przy rekreacyjnym graniu też się raczej nie zabijesz.
Inna sprawa to trawa, tam nawet w odpowiednich butach o zaliczenie gleby trudno nie jest.
Może i zwykłe buty na mączkę czy hard Ci wystarczą. Dywany są różne. Tylko pamięta by były czyste od spodu. Kurz generuje uślizgi więc jak to są tzw. buty z dworu to jest to ryzykowne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Re: Jakie buty na halę?

Grałem w moich barkach w ub. tygodniu na dywanie w Poznaniu (przy Reymonta, centrum Arena) i czułem się niezbyt komfortowo, bo w ogóle nie było uślizgu. Granulat pewnie wchodzi w rowki w podeszwie i buty stają w miejscu, dlatego przydałaby się chyba płaska podeszwa. Chcę pograć jesienią i zimą w Roko w Kielcach, a tam jest pewnie podobna nawierzchnia.
Obrazek O3 Speedport White
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Jakie buty na halę?

crex pisze:...poszukuję butów na nawierzchnię dywanową.
Przepraszam, mój błąd, nie doczytałem. Na halę utkwiło mi w głowie, dla mnie hala to hard stereotypowo ;)
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Jakie buty na halę?

crex pisze:Typowo płaskiej podeszwy, tak jak na rysunku, nie znalazłem.
http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... i#hak_2169
Jeśli Ci pasuje ten naciąg, to okazja jak znalazł ;)
To są buty o gładkiej podeszwie, te właśnie w tej promocji... Ale nie wiem jaki to model. Wie ktoś może?
out of business
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Jakie buty na halę?

PIXI pisze:Ale nie wiem jaki to model. Wie ktoś może?
http://www.tennisman.de/tennis/shoes/me ... perpage=20

:)
Awatar użytkownika
crex
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 4 sie 2009, 20:39
Lokalizacja: Kielce

Re: Jakie buty na halę?

Dzięki za info. Może będę w tym tygodniu w Warszawie, to zajrzę do Protenisu i przymierzę buty.
Obrazek O3 Speedport White

Wróć do „Inny sprzęt”