Awatar użytkownika
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

"Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Mam pytanie, do czego służy takie coś w kształcie "markera". Tenisiści smarują tym struny w przerwach czasem po nieparzystych gemach. :)
"And let that be a lesson to you all. Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row!" - tennis player, Vitas Gerulaitis, about winning a game against Jimmy Connors after 16 consecutive loses.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Do czego służy 'mazak' stosowany przez tenisistów w przerwie

Coś Ci się chyba przywidziało... to jest instalator "pchełek"... mazaki do malowania loga używa się zaraz po naciągnięciu, nigdy na korcie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Do czego służy 'mazak' stosowany przez tenisistów w przerwie

Czy chodzi Ci o coś takiego?
Obrazek

Jeśli tak to są to elastokrosy - było o tym na forum. Opis (skopiowany z Protenisa).
Tzw.: "pchełki" do strun. Wykonane z tworzywa pokrytego teflonem. Zakłada się na przecięciach środkowych strun pionowych i poziomych w rakiecie. Zmniejszają tarcie pomiędzy strunami i nie wpływają na jakość odbicia piłki. Bardzo łatwe w montażu. Sprawdzają się w naciągach naturalnych i syntetycznych. Używane przez wielu graczy z ATP.
PS. Nie polecam elastokrosów Pro's Pro (były kiedyś na alledrogo za 10zł) są zrobione z plastiku i w moim przypadku skracały żywotność strun. Zazwyczaj mam jeden naciąg ponad miesiąc i jest ok, po założeniu pchełek wytrzymał 3 tygodnie (testowane na dwóch rakietach). Może pech, może nie, ale jakością to one nie grzeszyły.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Do czego służy 'mazak' stosowany przez tenisistów w przerwie

wyczesany pisze:Opis (skopiowany z Protenisa).
Zakłada się na przecięciach środkowych strun pionowych i poziomych w rakiecie.
Tutaj opis trochę błędny... zakłada się tam gdzie najczęściej się "trafia" tj. jeśli bijesz trochę wyżej to pchełki też instalujesz wyżej itd.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Nowak
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2009, 19:55

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Mam pytanie odnośnie pchełek - warto je kupiĆ? Zapobiegają przesuwaniu siĘ naciągu?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Nowak pisze:Mam pytanie odnośnie pchełek - warto je kupiĆ? Zapobiegają przesuwaniu siĘ naciągu?
Moim zdaniem zapobiegają, ale czy warto kupić? Kosztują 15zł w Protenisie więc sam przetestuj i będziesz miał najlepszy obraz sytuacji :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Nowak
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 7 cze 2009, 19:55

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Mam jeszcze jedno pytanie :D

Co prawda gram w tenisa juŻ kilka lat ale nigdy wczeŚniej siĘ tym nie interesowałem bo po prostu nie były mi potrzebne - czy do instalacji pchełek potrzebny bĘdzie jakiŚ "sprzĘt" czy bez problemu montuje siĘ pchełki?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Nowak pisze:Co prawda gram w tenisa juŻ kilka lat ale nigdy wczeŚniej siĘ tym nie interesowałem bo po prostu nie były mi potrzebne - czy do instalacji pchełek potrzebny bĘdzie jakiŚ "sprzĘt" czy bez problemu montuje siĘ pchełki?
Zależy, jeśli chcesz robić to pod wodą, proponuję sprzęt do nurkowania :D A tak na poważnie - sam zestaw "mazak" i pchełki wystarczają :D
Awatar użytkownika
akademik
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 2 sie 2006, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Nowak pisze:Mam pytanie odnośnie pchełek - warto je kupiĆ? Zapobiegają przesuwaniu siĘ naciągu?
Zmniejszają efekt przesuwania strun i zwiększają żywotność naciągu, (nie wżynają się tak bardzo poziome struny w pionowe). Czy warto, każdy musi sam zdecydować, zmniejszony minimalnie komfort za cenę wytrzymałości.
[NTRP ~ 5.5, ITN4] czynny zawodnik atp, trener PZT i PTR
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

akademik pisze:Czy warto, każdy musi sam zdecydować, zmniejszony minimalnie komfort za cenę wytrzymałości.
Mi nie podpasowały, oddałem mojemu tacie ;)
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

Aby nie dublować tematu, zapytam tutaj. Zakupiłem dziś w ofercie dnia w Protenisie Pete Sampras Tennis Pack.

Jak widać, w zestawie są wspomniane w wątku elastokrosy, poruszaliście kwestie jakości, a ponieważ zamierzam założyć nowy naciąg (Signum Pro Tornado 1,23) zastanawiam się nad zastosowaniem tych "pchełek", teraz pytanie czy warto? Czy ktoś testował elastokrosy firmy Unique?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: "Mazak" stosowany przez tenisistów w przerwie...

W przypadku poliestrów pchełki są zbędne.

Zastosowanie elastokrosów ma tylko sens gdy używa się multifilamentów albo jelitek, przynajmniej w hybrydzie...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”