Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Owijka zewnętrzna

Czytałem na tym forum, że owijka zewnętrzna jest raczej konieczna, ponieważ bez niej narażamy owijkę bazową na zniszczenie. Jeśli tak, to w jakim celu Dunlop wprowadził w Biomimeticach Gecko-Tap Grip skoro i tak zalecane jest nawijanie owijki zewnętrznej?
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Owijka zewnętrzna

Dobre pytanie. :) :::gd:::
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka zewnętrzna

Nie rozumiem stwierdzenia:
Fifou pisze:Jeśli tak, to w jakim celu Dunlop wprowadził w Biomimeticach Gecko-Tap Grip skoro i tak zalecane jest nawijanie owijki zewnętrznej?
Przecież nie napiszą "nasza owijka jest beznadziejna, ale co tam i tak nawiniesz na nią wierzchnią" ;)

Możesz grać na samej bazówce tylko, że w razie zużycia wymiana jest bardziej kłopotliwa niż w przypadku wierzchniej.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Owijka zewnętrzna

A co ten gekon ma dawać?
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka zewnętrzna

napalm pisze:A co ten gekon ma dawać?
Można chodzić po suficie. :P A w praktyce nie wiem, od razu zdjąłem, bałem się, że potem ręki od rakiety nie oderwę. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: Owijka zewnętrzna

wyczesany pisze:Przecież nie napiszą "nasza owijka jest beznadziejna, ale co tam i tak nawiniesz na nią wierzchnią" ;)
To czemu piszą "Nasza owijka jest super, graj bez zewnętrznej, a po kilku miesiącach zużyj ją i miej problemy z kupnem i założeniem podobnej, ale to już nas nie obchodzi, bo nasza owijka jest super". ;)

Chodzi mi o to, że po co reklamują jakiś grip, skoro szybko się zużyje, a większość ludzi i tak będzie grała z owijką zewnętrzną nie korzystając z dobroci Geckona, jeżeli cokolwiek to daje. ;D
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Owijka zewnętrzna

Jak to po co?
Żeby hajs się zgadzał! :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka zewnętrzna

Fifou pisze:Chodzi mi o to, że po co reklamują jakiś grip, skoro szybko się zużyje, a większość ludzi i tak będzie grała z owijką zewnętrzną nie korzystając z dobroci Geckona, jeżeli cokolwiek to daje ;D
Geckon jest bardzo lepki, jednym z plusów będzie to, że OG (owijka zewnętrzna) nie będzie się zsuwać, poza tym jest miękki, choć dla mnie to akurat wada. Jakby nie patrzeć takie cechy bazówki jak wspomniana lepkość i miękkość są wyczuwalne nawet po założeniu overa.
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 23:03 przez wyczesany, łącznie zmieniany 1 raz.
Prezes fanklubu Staśka :D
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: Owijka zewnętrzna

Bo rozumiem, że takie same owijki bazowe będzie trudno znaleźć?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijka zewnętrzna

Fifou pisze:Bo rozumiem, że takie same owijki bazowe będzie trudno znaleźć?
Masz na myśli różne rakiety tego samego producenta (bo u innego na pewno nie będzie), czy znalezienie takiej owijki w sklepie?

Jeśli to drugie to znajdziesz je bez problemu. Po to reklamuje się towar. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka zewnętrzna

wyczesany pisze:Geckon jest bardzo lepki, jednym z plusów będzie to, że OG (owijka zewnętrzna) nie będzie się zsuwać, poza tym jest miękki, choć dla mnie to akurat wada. Jakby nie patrzeć takie cechy bazówki jak wspomniana lepkość i miękkość są wyczuwalne nawet po założeniu overa.
Zgadza się. Po założeniu overa na GecoTack było miękko, aż za miękko. Poza tym nawet jak mocno owinąłem overa to krawędzi rączki już nie było widać=salami.
Podobne odczucia z owijkami Head'a - Synthethic Leather różni się od prawdziwej skóry miękkością. Może nie jest aż tak miękki jak GeckoTack ale da się wyczuć pewną miękkość pod overem.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka zewnętrzna

Miałem styczność z bazówką Gecko-Tac i według mnie to nietrafiony pomysł. Niedość, że rączka jest zaokrąglona to jeszcze komfortu niewiele. A jak nawiniesz overa to już w ogóle lipa się robi. Okrąglak. U mnie zniknęła dość szybko z rakiety.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Fifou
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2013, 22:55

Re: Owijka zewnętrzna

Czyli mówicie, że ten grip to wada Biomimeticów? Rzeczywiście przeszkadza jego miękkość?
pst pisze:Poza tym nawet jak mocno owinąłem overa to krawędzi rączki już nie było widać=salami.
Pytanko - co to znaczy salami? :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka zewnętrzna

Fifou pisze:Czyli mówicie, że ten grip to wada Biomimeticów? Rzeczywiście przeszkadza jego miękkość?
pst pisze:Poza tym nawet jak mocno owinąłem overa to krawędzi rączki już nie było widać=salami.
Pytanko - co to znaczy salami? :P
Panie... co kto lubi! Ja gram i zadowolony jestem. Jednemu pasuje, drugiemu nie, mam nadzieję, że tą prawdą życiową nie zszokowałem kolegi. :::yay:::

Salami? Bo salami takie ciut owalne tak przypadkiem jest?
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka zewnętrzna

Są ludzie, którzy się mało pocą i ich ręce pozostają suche.

Takie osoby mają wybór pomiędzy używaniem wierzchniej owijki, lub nie. Jeśli pozostają przy bazowej, to taka lepka firmowa owijka może być atrakcyjna.
Sam materiał jest bardzo ciekawy. Faktycznie się klei, jeśli pozostaje suchy. Miękkość to już kwestia bardzo subiektywna.

Zazdroszczę osobom, które się nie pocą i mają takie dylematy :).
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Owijka zewnętrzna

logigamer pisze:
Fifou pisze:Czyli mówicie, że ten grip to wada Biomimeticów? Rzeczywiście przeszkadza jego miękkość?
pst pisze:Poza tym nawet jak mocno owinąłem overa to krawędzi rączki już nie było widać=salami.
Pytanko - co to znaczy salami? :P
Panie... co kto lubi! Ja gram i zadowolony jestem. Jednemu pasuje, drugiemu nie, mam nadzieję, że tą prawdą życiową nie zszokowałem kolegi. :::yay:::

Salami? Bo salami takie ciut owalne tak przypadkiem jest?
Mnie na pewno nie - za dużo różnych ludzi spotkałem w kraju i za granicą, w moim krótkim życiu, żeby nie wiedzieć, że co człowiek to preferencje. :::gd:::
Przepraszam za salami - logi słusznie rozszyfrował, że jest okrągłą tak jak rączka z Geckotack i overem... Taki mój skrót myślowy ;-).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Owijka zewnętrzna

Tak samo można zapytać po co są w rakietach struny fabryczne (skoro i tak pewnie zleżałe), albo dlaczego rakieta nazywa się Roger Federer (a nie ma z nim żadnego zwiąku)? Oczywiście dla kasy.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Owijka zewnętrzna

pst pisze:Przepraszam za salami - logi słusznie rozszyfrował, że jest okrągłą tak jak rączka z Geckotack i overem... Taki mój skrót myślowy .
A ja myślałem, że to komplement dla owijki - bardzo lubię salami, więc pozytywnie mi się skojarzyło. A jakbyś napisał, że robi się rosół, to już w ogóle byłbym zachwycony i w te pędy poleciał do sklepu. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Owijka zewnętrzna

Ale w czym problem czy się dłonie pocą mniej czy więcej? Nadal można grać na bazówce lub wierzchniej. Obie się w końcu wymienia. Każdy gra jak mu pasuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka zewnętrzna

Vivid pisze:Ale w czym problem czy się dłonie pocą mniej czy więcej? Nadal można grać na bazówce lub wierzchniej. Obie się w końcu wymienia. Każdy gra jak mu pasuje.
Widzę, że jesteś szczęśliwym człowiekiem, któremu się nie pocą, skoro nie rozumiesz problemu :D.

Wróć do „Inny sprzęt”