Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Jako, że nigdy wcześniej nie wgłębiałem się mocniej w zmiany owijek bazowych w swoich rakietach, jakiś tydzień temu stwierdziłem, iż pora i na to.

Mój serdeczny kolega, zakochany w swych Prestige'ach opowiadał mi wielokrotnie o tym, jakie to czucie po założeniu skóry itd., jednak jakoś zawsze jednym uchem wlatywało drugim uciekało.
Na forum również zaczęły pojawiać się pozytywne opinie/zdania na temat "skórek", więc pomyślałem, że i ja powinienem ich spróbować w swoich Yonkach.

Dzięki życzliwości jednego z forumowiczów udało mi się zakupić dwie sztuki Tennis Warehouse Private Label Leather o parametrach: 22mm x 1300mm x 1.3mm - 28 gram.

Mimo wcześniejszych obaw co do moich umiejętności manualnych, udało mi się założyć skórki bez większych problemów - może nie są pięknie wykończone jak fabryczne, jednak dociąłem w miarę precyzyjnie.
Tutaj pojawia się kolejna dla mnie nowość - zawinąłem sobie w odwrotną stronę, jako że jestem leworęczny - czego wcześniej również nie próbowałem.

Bazówka.jpg
Bazówka.jpg (66.07 KiB) Przejrzano 2707 razy

Po założeniu skórek, przyszła pora na overgripa, czyli standardowo Yonex Super Grap.
Kanciki pięknie uwidocznione, pora na grę.

Wrażenia z gry

Już od pierwszego chwycenia rakiety można było odczuć komfort, czego przyczyną było "odwrotne" nawinięcie na lewą rękę. Leży w dłoni bardzo naturalnie, jest wygodnie i po prostu przyjemnie.
Po kilku godzinach gierki śmiało mogę stwierdzić, że na syntetyczną bazówkę już nie zmienię.

Obawiałem się, że uchwyt będzie zbyt twardy, a tutaj miłe zaskoczenie, bo jak się okazało czucie kantów rączki i ich uwydatnienie przełożyło się na stanowczo lepsze czucie całej rakiety. Z racji większej wagi owijki skórzanej zmienił mi się balans rakiety, z czego również jestem zadowolony bo mimo i tak wystarczającej dla mnie kontroli uderzeń (Yonex Vcore 98D) mam odczucie, iż uderzenia kontrolowane są jeszcze bardziej.

Tak czy inaczej, samo założenie owijki nie było aż tak trudne jak zakładałem, kosztowało troszkę nerwów, ale wrażenia z gry tak przyjemne, że warto było.

Podziękowania dla ED'a za dołożenie "używanej "bazówki" na której poćwiczyłem przed docelowym założeniem skórek na stałe.
Jeśli macie jakieś pytania, służę pomocą!
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 08:18 przez Gypsy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Trenuję na samej skórze i jestem zachwycony. Powiem że nie mam przypadłości jakie miałem w przypadku podniszczonych owijek tzn. zgrubienia i odciski na palcach. Być może przerzucę się na rakietach meczowych.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

PitS pisze:Trenuję na samej skórze i jestem zachwycony. Powiem że nie mam przypadłości jakie miałem w przypadku podniszczonych owijek tzn. zgrubienia i odciski na palcach. Być może przerzucę się na rakietach meczowych.
A, to dobrze wiedzieć, bo mam właśnie problem z odciskami na kciuku, mimo, że bazówki są ok, a overgripy zmieniam regularnie. Może zatem skórka będzie rozwiązaniem.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Jurek, byłbym bardzo ostrożny w przenoszeniu odczuć PitS'a na Ciebie.
W zależności od tego jak poci Ci się ręka, ale nie tylko, czysta skóra może, i osobiście obstawiam, efekt odwrotny tj. więcej odcisków.

Także ostrożnie ;).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jurek
Orator
Orator
Posty: 623
Rejestracja: 8 sie 2008, 20:41

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

El Diablo pisze:Jurek, byłbym bardzo ostrożny w przenoszeniu odczuć PitS'a na Ciebie.
W zależności od tego jak poci Ci się ręka, ale nie tylko, czysta skóra może, i osobiście obstawiam, efekt odwrotny tj. więcej odcisków.

Także ostrożnie ;)
Będę uważał :wink:.
Mantis Pro 295
"We can learn from the past, but those days are gone. We can hope for the future, but there might not be one".
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently".
Kamil
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 12 gru 2010, 11:33

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

A jeżeli poci mi się ręka to warto inwestować w skórzaną bazówkę?
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Na samej skórze to chyba ręka będzie Ci się jeszcze bardziej ślizgać, ale nie jestem pewien... Chyba że założysz na to wierzchnią, to okej :D.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Czy grzechem będzie zdjęcie oryginalnej, nowej skórzanej owijki z rakiety i założenie dwóch wierzchnich? Będą patrzeć na mnie krzywo? :::silencium:::
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Traw3k pisze:Czy grzechem będzie zdjęcie oryginalnej, nowej skórzanej owijki z rakiety i założenie dwóch wierzchnich?
Bluźnierca! :priest:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Zdrada!! Co za sprzętowy lamer! rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skórzana

Traw3k... Na dzisiaj tej trawy już wystarczy :D.

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skórzana

Martinek pisze:Traw3k... Na dzisiaj tej trawy już wystarczy :D.

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Nie musisz, nie komentuj.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Skórzana

logigamer pisze:
Martinek pisze:Traw3k... Na dzisiaj tej trawy już wystarczy :D.

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Nie musisz, nie komentuj.
Widzę,że jednak odblokowałeś posty Martinka ? :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: Skórzana

Mazzakollo pisze:
logigamer pisze:
Martinek pisze:Traw3k... Na dzisiaj tej trawy już wystarczy :D.

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Nie musisz, nie komentuj.
Widzę,że jednak odblokowałeś posty Martinka ? :D
Jestem trochę smutny, bo jak zablokował, to przynajmniej spokój miałem :D.

Tąpnięte z Htc Wildfire S
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

El Diablo pisze:
Traw3k pisze:Czy grzechem będzie zdjęcie oryginalnej, nowej skórzanej owijki z rakiety i założenie dwóch wierzchnich?
Bluźnierca! :priest:
O cholera, a ja właśnie tak uczyniłem z moim starym Yonkiem :idioticus: (za duży grip troszku był).
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
chip'n'charge
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 31 paź 2010, 22:43

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Planuję zmienić fabryczne bazówki Head HydroSorb na Head Leather Tour lub Babolat X1 Natural Grip. Czy ktoś wie jaką grubość ma Head Leather Tour? Babolat podaje 1,7 mm. Czy jest duża różnica pomiędzy nimi jeśli chodzi o jakość skóry (twardość, etc.)?

Dziękuję z góry za informacje.

P.S. Gram z overgripem Tourna Grip.
"Nobody beats Vitas Gerulaitis 17 times in a row" -- Vitas Gerulaitis, after beating Jimmy Connors on his 17th try...

____________________
powered by PT 630
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Heady Leather Tour używałem, bardzo dobre.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
grzech
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2012, 17:22

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Czy skórzaną owijkę można wykorzystać wielokrotnie? Czy używana bazówka ułoży i dopasuje się do ramy (rączki) innej niż poprzednia?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

grzech pisze:Czy skórzaną owijkę można wykorzystać wielokrotnie? Czy używana bazówka ułoży i dopasuje się do ramy (rączki) innej niż poprzednia?
Można, ja celowo owijam ramy po kilka razy, żeby w końcu owijka ułożyła się jak trzeba.
Prezes fanklubu Staśka :D
grzech
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 lip 2012, 17:22

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Dzięki. Myślałem, że odgniecione kanty (o ile w ogóle takie powstają) mogą przeszkadzać na palecie ramy innej marki.

Wróć do „Inny sprzęt”