Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: hohvar vs. TomPL

PitS pisze:
TomPL pisze:Sukces to będzie, gdy i ty tak pomyślisz ;).
rotfl Riposta co się zowie.
Bardzo trafna. Sam, jeszcze na początku mojej tenisowej drogi, miałem rywala, który non-stop mnie ogrywał. Na mecze wychodziłem raczej z myślą o secie i paru gemach w 2 pozostałych, dopiero gdy naprawdę uwierzyłem w wygraną - wygrałem i teraz ostatnie 3 mecze padły moim łupem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: hohvar vs. TomPL

Fajne filmiki; ogląda się ciekawie :::gd::: . Bardziej podobały mi się akcje z drugiego, niż z pierwszego, ale to kwestia preferencji.
Czy może ktoś, jeśli nie autorzy, powiedzieć na jakie NTRP oceniacie taką grę?
Pytam bo mógłbym sobie porównać jak moi koledzy grają no i oczywiście ja sam.
Na następny trening mam przynieść kamerę - tak uzgodniłem z trenerem. T się pewnie ubawię w domu (a później rozpłaczę ;-P ).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

pst pisze: Czy może ktoś, jeśli nie autorzy, powiedzieć na jakie NTRP oceniacie taką grę?
Pytam bo mógłbym sobie porównać jak moi koledzy grają no i oczywiście ja sam.
Nie podejmuję się oceny - jak na mój gust system NTRP nie ma zastosowania w ocenie zawodników-amatorów. Oczywiście można próbować, ale zazwyczaj amator ma "dziury" w wyszkoleniu, które mimo tego, że ogólnie umie na 4.5 to formalnie nie przeskoczy 2.5. No jakoś tak to widzę...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:
pst pisze: Czy może ktoś, jeśli nie autorzy, powiedzieć na jakie NTRP oceniacie taką grę?
Pytam bo mógłbym sobie porównać jak moi koledzy grają no i oczywiście ja sam.
Nie podejmuję się oceny - jak na mój gust system NTRP nie ma zastosowania w ocenie zawodników-amatorów. Oczywiście można próbować, ale zazwyczaj amator ma "dziury" w wyszkoleniu, które mimo tego, że ogólnie umie na 4.5 to formalnie nie przeskoczy 2.5. No jakoś tak to widzę...
Też tak to widzę. Sam jakby oceniać restrykcyjnie, to mogę nie przekraczać 2.5, a 3.0 to już na pewno max, a siłę gry mam chyba trochę większą, przynajmniej takie mam wrażenie patrząc po osobach, z którymi wygrywałem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: hohvar vs. TomPL

Pytałem właśnie dlatego, że byłem ciekaw jak się na to zapatrujecie.
Wniosek: myślimy o tym podobnie.
TomPL pisze:...jak na mój gust system NTRP nie ma zastosowania w ocenie zawodników-amatorów. ...zazwyczaj amator ma "dziury" w wyszkoleniu, które mimo tego, że ogólnie umie na 4.5 to formalnie nie przeskoczy 2.5.
Po zagraniu jednego sezonu widzę to u wszystkich amatorów. Każdy ma jakąś dziurę. Najmniej, choć myślę, że trzeba by powiedzieć najmniejsze dziury, mają ci co kiedyś trenowali i zostało trochę pamięci w mięśniach.
Zdaję sobie sprawę, że system NTRP nie sprawdza się w 100%, ale trzeba przyjąć jakiś poziom odniesienia, a tutaj opis dość szczegółowy daje jakąś bazę. Można by określić swoje NTRP na podstawie 'najsłabszego ogniwa' ale to też może być zmyłka. Podanie przedziału byłoby chyba najrozsądniejsze.
W weekend zabieram kamerę na kort. Aha - i odstawiam gluten!!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Blisko, coraz bliżej... 6:7 (4).
Dziś cały czas prowadziłem byłem nawet 2 piłki od seta. Jednak tradycyjnie w swoim stylu nie domknąłem, zabrakło kropki nad i albo opanowania w kluczowych momentach. Przy stanie 15:30 i 5:6 serwował TomPL, wyłożył mi piłkę na środek kortu, a ja przedobrzyłem i forhend wyrzuciłem kilka cm w aut.
Wcześniej prowadziłem 3:1, potem 5:3, w końcu 6:5. W tie-breaku zbyt łatwo wyrzucałem returny, nie szanowałem piłki jak należy, i przegrałem do 4.
Co może cieszyć, to na pewno coraz więcej walki, interesujących wymian złożonych z bardzo zróżnicowanych uderzeń. Były np. akcje typu głęboka obrona lobem, potem wymiana przez środek, by skończyć przy siatce wolejem. Było kilka udanych wolejów z drugiej strefy, kilka półwolejów, w tym jeden iście beckerowski ze strony rywala: zepchnięty do obrony widziałem podbiegającego do siatki rywala, spróbowałem agresywnego minięcia po krosie, piłka weszła znakomicie, jednak jakimś cudem TomPL sięgnął tuż po koźle zza siebie i uplasował ją takim stop-półwolejem zaraz za siatkę. Mistrzostwo.
Ogólnie było trochę nietypowo, bo TomPL coś namieszał ze sprzętem, wciągnął nowy naciąg i zmienił owijkę, przez co nadzwyczaj dużo jak na siebie psuł. W ten sposób łatwych punktów zazwyczaj nie oddaje, a dziś jak nie aut, to siatka. Jak już czuł nóż na gardle (3:5), odwinął tę lepką owijkę i odwrócił wynik, grając na powrót regularny tenis.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze: Ogólnie było trochę nietypowo, bo TomPL coś namieszał ze sprzętem, wciągnął nowy naciąg i zmienił owijkę...
To przez te forum - wszyscy tu ciągle coś mieszają, naciągi, rakiety, owijki, buty... nie chciałem być gorszy, nas na prowincji też stać na takie mieszania! Następnym razem zmienię sznurowadła w butach :].
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:
hohvar pisze: Ogólnie było trochę nietypowo, bo TomPL coś namieszał ze sprzętem, wciągnął nowy naciąg i zmienił owijkę...
To przez te forum - wszyscy tu ciągle coś mieszają, naciągi, rakiety, owijki, buty... nie chciałem być gorszy, nas na prowincji też stać na takie mieszania! Następnym razem zmienię sznurowadła w butach :].
Sprzętowi organiści. :wink: :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

PitS pisze: Sprzętowi organiści. :wink: :]
Organizowaliśmy się (ze) sprzętem już na całego. :wink:
Ja oczywiście grałem nowym Instinctem, za to Tom kombinował z naciągami: a to nowy, a to stary... No efekt był taki, że nie pograliśmy sobie, w długości wymian i regularności rzekłbym: regres :? Graliśmy też nowymi piłkami, Head Team, klockowate jakieś, zwłaszcza na początku.
Wynik tym razem 3:6, 3:3 (30:40). Ja miałem wrażenie, że nie czuję jeszcze ramy, z kontrolą kiepściutko, przy siatce jako tako. O dziwo, TomPL po meczu powiedział, że w jego odbiorze tą rakietą grałem lepiej niż Radicalem O_O . Piłki rzekomo były mocniejsze, zwłaszcza z końcowej linii. Pewnie chce mnie przekonać, żebym zagrał nią i w niedzielnym spotkaniu w lidze. :wink:
Ostatnio zmieniony 7 lut 2013, 09:33 przez hohvar, łącznie zmieniany 1 raz.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:
PitS pisze: Sprzętowi organiści. :wink: :]
Organizowaliśmy się (ze) sprzętem już na całego. :wink:
Ja oczywiście grałem nowym Instinctem, za to Tom kombinował z naciągami: a to nowy, a to stary...
Ha! To były ruchy pozorowane, zgubiło cię to, że najważniejszego nie zauważyłeś - grałem w nowych Bigshotach. ;-P
hohvar pisze:[O dziwo, TomPL po meczu powiedział, że w jego odbiorze ta rakieta grałem lepiej niż Radicalem...
Uściślijmy: grałeś lepiej pierwszą połowę seta, bo potem... Natomiast generalnie piłki grane tym Instinctem z głębi były silniejsze i to z obu stron.
Co do taktyki na niedzielę, to życzliwie zasugerowałem, by w takim niejednoznacznym przypadku zagrać pierwszego seta nową rakietą, drugiego starą. No a w 3-cim secie już będzie oczywiste, którą rakietą grać (pod warunkiem, że będzie 3-ci set :]).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Ha! To były ruchy pozorowane, zgubiło cię to, że najważniejszego nie zauważyłeś - grałem w nowych Big Shotach. ;-P
Widocznie oślepiał mnie blask mojego nowego Heada. W niedzielę gram w okularach a la Janowicz...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Tylko się upewnij, o której zachodzi słońce. ;)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Słońce to pikuś przy farbie Instincta :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Dziś zagraliśmy mecz o stawkę "większą niż gmina", tj. mecz na szczycie w lidze :wink: .
Postanowiłem być konsekwentny i zagrałem Instinctem, choć po pierwszym secie przymierzałem się na chwilę do starej rakiety. Nie ten uchwyt, nie ta wielkość główki, nie zdecydowałem się na zmianę.
Zagrałem od początku nerwowo. Zawsze długo wchodzę w mecz i gram lepiej wraz z upływającym czasem, tu jednak dodatkowo włączyły się jakieś niepotrzebne emocje, no i zadziałał odwrotny efekt facylitacji (czy jakoś tak, można spytać TadX-a), bowiem parę osób postanowiło sobie nas pooglądać :-|.
Na początek więc szybkie 0:4, potem ugrałem jeszcze 2 gemy i set w plecy. Masa błędów, kilka DF-ów, ogólnie dno. W drugim zacząłem od wygranego gema, potem przegrałem 2 kolejne i uspokoiwszy nieco chaos na korcie graliśmy łeb w łeb do stanu 4:5. Serwował TomPL, miałem 2 breaki (15:40). No i pierwsza piłka w siatę. Druga była przełomowa, bo po ciekawej kombinacji dostałem łatwą piłkę za siatkę, dobiegłem dość spokojnie i zamiast lekko umieścić ją gdziekolwiek obok rywala, chciałem efekciarsko skończyć, zamachnąłem się szeroko i... wywaliłem w aut, chyba nawet w ścianę po drugiej stronie. Koszmar :dvl(: . Zamiast stanu 5:5 zrobiła się równowaga, i po dwóch kolejnych piłkach było po meczu. Szkoda, bo dało się zauważyć oznaki zmęczenia/zniecierpliwienia/nerwowości po drugiej stronie siatki. Ale zauważyć a wykorzystać to wciąż dla mnie zbyt duża różnica.
Liga w z zasadzie rozstrzygnięta. W każdym razie pierwsze miejsce na pewno. Ja walczę teraz o drugie :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

No wreszcie jakiś mecz "o coś", z adrenalinką. ;)
Ja zacząłem świetnie, pełna koncentracja i czucie tej szybkiej sali, nawet fotograf za plecami mi nie przeszkadzał. Prasa, foto, telewizja, prezes - no faaajnie było. :)
W drugim secie do 3:1 trwało to wszystko bez zmian i zamiast przełamać na 4:1, to coś się skiepściło i do teraz nie wiem dlaczego przestałem wyczuwać tę szybką, twardą nawierzchnię? Zacząłem przebijać na przetrwanie i omal się to co najmniej tiebreakiem nie skończyło. Na (nie)szczęście hohvar znowu nie wykorzystał. Ale dzień sądu ostatecznego kiedyś nadejdzie i wszelkie wypaczenia zostaną ukarane. :]
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Dziś już na spokojnie, klasyka bez adrenalinki. :wink:
2:6, 5:6.
Firmowy naciąg w "przyzwyczajanej" rakiecie już ledwo trzyma. Wolałem jednak wgrywać się jakoś w samą ramę niż grać starym Headem lub Dunlopem (którym się rozgrzewałem).
Wiara w "moc bez wysiłku", jaką marketingowcy Heada przypisują Instinctom wyzwala we mnie dziwną konieczność... przyłożenia jeszcze mocniej, bardziej niż zwykle O_O . Niby bez sensu, bo moc ma być "bez wysiłku", ale podświadomie czuję, że ma być mocniej i jakoś bezwiednie walę petardy gdzieś po autach. Muszę też skorygować ustawienie, bo do wielu piłek mam jakiś "niedostaw". Dałem ramę do naciągnięcia i w kolejnym spotkaniu będzie już nowy setup :::gd::: .
TomPL też coś zaczął ze sprzętem kombinować. A to owijka, a to naciąg... Wpływ forum bardzo wyraźny.
Sama gra jak zawsze ciekawa i pouczająca, tylko krótka :[ . Godzinka (wliczając przecież rozgrzewkę) to dla mnie bardzo daleko od OK.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:Dałem ramę do naciągnięcia i w kolejnym spotkaniu będzie już nowy setup.
Co wybrałeś?
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Oferta była ograniczona, nie tak jak u ciebie. Nie bez kozery pytałem cię ostatnio o SP Poly Plasma 1.30 :wink: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Nietypowo, bo w niedzielę odbył się kolejny sparring. 1:6, 5:7.
Tom obawiał się o moją grę po sobotnim tenisie stołowym i w sumie miał rację, bo nie obawiał się o swój wynik, tylko o mój :twisted: . Rozregulowany jakiś byłem dość mocno, poza serwisem w zasadzie nie wychodziło mi nic tak jak chciałem. Jemu za to, jak sam przyznał, wychodziło do pewnego momentu wszystko, dawno nie grał aż tak dobrze.
Uderzenia Instinctem są jednak mocniejsze, a to, że nie zawsze w korcie to już inna sprawa :tired: . TomPL ma jednak prosty sposób na tę moc, klasycznie wykorzystuje siłę uderzeń rywala i oddaje mi to pod jakimiś dziwnymi kątami. Się nabiegałem :? .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Dobrze, że na razie nie nagrywamy. Dzięki temu tylko 2 osoby to widzą :D .
Szczęście na wczorajszym sparingu trwało krótko, można powiedzieć, że najlepiej wyszła nam (mnie) rozgrzewka :wink: .
Wynik jednoznacznie wskazuje regres: 0:6, 2:6, tiebreak 4:7. Gdyby zrobić statystyki, to dominowałyby błędy, zwłaszcza auty. Chciałem pograć trochę slajsem, a wyszły z tego może 2 rasowe zagrania wygrywające, reszta to jakieś farfocle. Z kolei rywal slajsował uparcie i raczej dobrze, ja z tego próbowałem na ogół ogrywać z górną rotacją, co często kończyło się na taśmie. Ruch (zwłaszcza z BH) niedokończony, czy co? Zamierzam to jednak grać dalej konsekwentnie, do czasu, aż nie zacznie wchodzić albo aż TomPL się nie znudzi i nie zacznie jakichś wymówek.
Dodam jeszcze, że po drugim gemie zadzwoniła żona z informacją, że samochód jej się zapalił, spod maski unoszą się jakoby kłęby dymu... :dvl(: . Może dlatego nie mogłem się skupić? (w każdym razie wymówka dobra...) :::IBB:::.

EDIT: Po meczu TomPL powiedział, żebym się nie martwił, że jeszcze będę wymiatał... rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”