Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Czy piłki mają prawo "uginać się"

Zwykle jak kupuję piłki, najczęściej Wilsony USO to gry je przecisnę tuż po otwarciu są twarde prawie jak kamień. Zakupiłem przecenione piłki w Decathlonie, Head Pro, otwieram, naciskam, a tutaj się okazuje, że ja przy pomocy średniej siły jestem w stanie tą piłkę zgnieść tak, że robi się "dość spora" elipsa, nigdy mi się tak nie zdarzało, więc chce wiedzieć czy mam reklamować, czy nie? W puszce po otwarciu był charakterystyczny "buch", ale jak puchę ściskałem jeszcze w sklepie, to zauważyłem, że sama dość mocno "napompowana" nie jest.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

Może i trafiona? Po prostu nią zagraj, jak będzie siadała to reklamuj puszkę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

Wyszło na to, że te Head Pro po prostu nie są jak Wilsony USO (nie ta jakość) a to są jakieś budżetówki. Mnie się nią grało średnio, po prostu piłka jest wolna, a "ciśnienia w niej" jest średnia ilość. Dla początkujących taka piłka może być dobra.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

WarriorsOfAden pisze:Wyszło na to, że te Head Pro po prostu nie są jak Wilsony USO (nie ta jakość) a to są jakieś budżetówki. Mnie się nią grało średnio, po prostu piłka jest wolna, a "ciśnienia w niej" jest średnia ilość. Dla początkujących taka piłka może być dobra.
Grałem dość długo Pro i takich problemów nie miałem... Słuchaj, może po prostu trafiłeś felernie? Aż następną puszkę wezmę właśnie tych.
Awatar użytkownika
zNei
Orator
Orator
Posty: 547
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:09
Lokalizacja: Barlinek
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

Jak puszka była hermetycznie zamknięta to było miękka czy twarda?
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

To nie jest metalowa puszka, była twarda... w miarę. Było też charakterystyczne "buch". Piłkami gra się dobrze, ale w porównaniu do USO nie ma nawet startu. Piłki są wolniejsze od Smashów o sporo. W skrócie, odskok średni (piłki nie siadły tak, że nie miały odbicia, było w miarę w porządku), dynamika - beznadziejna jak na piłkę nową. Odskok po kick serwisie też jest słabszy niż u innych piłek.


EDIT: Dodam jeszcze, że po dwóch godzinach grania tymi piłkami po raz pierwszy po zmianie rakiety boli mnie ręka, odcinek między łokciem i barkiem.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

Grałem wczoraj tymi piłkami już jako swoimi (skusiłem się zakupić je po tej cenie 40 zł za 3 puchy x4). Piłeczki do gry przygotowałem zgodnie z tut. zaleceniami i... wielkie G... :/
Piłki już pod koniec dwugodzinnej gry wyraźnie "padły" na dynamice, tak więc druga gra nimi nie ma najmniejszego sensu z mojego punktu widzenia. Dla mnie osobiście te piłki (z tego sortu, który jest w tej "super" promocji) to totalna kicha. Już chyba raczej nie skuszę się na tego typu "super" promocje piłek, choć kupowane kiedyś w Decathlonie 2 puchy x4 Head'ów ATP Gold za 45 zł były w moim odczuciu pełnowartościowym towarem. Dynamika bardzo dobra.
Ja również po grze tymi piłkami (Head Pro) odczuwałem ból w łokciu. Kończąc, nie polecam tych piłek, mimo, że w takiej cenie. Być może są OK, ale dla osób (jak ktoś już napisał) grających klubowo, lekko i poziomie początkującym.
Zostały mi dwie puchy i chyba shandluję je...
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Czy piłki mają prawo "uginać się"

A co wy chcecie od Penn'ów? rotfl rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Piłki”