Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Piłki na turniejach ATP i WTA

Mam nietypowe pytanie odnośnie piłek :) Czytając na forum wypowiedzi odnośnie piłek trafiłem na wypowiedź Vivida o Wilsonach Australian Open:
Z blogu Vivida pisze:Grałem wczoraj piłkami Wilson Australian Open.
Mogę te piłki polecić osobom o słabszym poziomie gry. Dobry równy odskok ale są lżejsze od X-One czy Dunlop RG/Fort, mają też mniejszy odskok, są bardziej miękkie i mniej dynamiczne. Do mocniejszej i szybszej gry nie bardzo się nadają. Musiałem "szukać" rakietą piłki przed sobą.
Zacząłem więc się zastanawiać czy aby na pewno piłki używane na Australian Open to są prawdziwe piłki Wilsona jakie możemy kupić w sklepie czy są to jakieś specjalnie wyprodukowane piłki jedynie z napisem Wilson Australian Open :rolleyes: :::???:::
Jeżeli są to zwykłe piłki dostępne dla zwykłych ludzi, to czemu zawodnicy na nie nie narzekają, a amatorzy tak? :lol:

PS.: Australian Open podałem jako przykład, jak ktoś coś wie na temat innych turniejów i piłek jakimi są rozgrywane to proszę śmiało pisać :lol:
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Szuma pisze:Jeżeli są to zwykłe piłki dostępne dla zwykłych ludzi, to czemu zawodnicy na nie nie narzekają, a amatorzy tak? :lol:
Eeee jak nie?
Hewitt - piłki na AO są złe, powinny być dobrane takie pod zawodników Australijskich (specjalnie nie napisałem szybsze/wolniejsze bo nie pamiętam czego chciał).
Jankovic - piłki na FO są za ciężkie, łatwo o kontuzje...
Różni zawodnicy wyrażali swoje niezadowolenie z powodu piłek używanych na AO.

To tylko kilka przykładów.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Swego czasu bardzo narzekali i zawodnicy i zawodniczki, chyba na Tretorny, którymi było rozgrywanych parę turniejów.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

No tak, z tym narzekaniem to po prostu nie słyszałem o tych przypadkach :P To w takim razie na turniejach ATP i WTA grają piłkami dokładnie takimi jakie można kupić w sklepie?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Nie wiem, nie grałem rotfl
Podejrzewam że ich produkcja i stan jest dokładniej monitorowana. Ale żeby były stricte inne to raczej nie... chociaż łba pod topór nie dam.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Na WS na pewno różnią się nadrukami. Mają okolicznościowe inne stemple. Szczerze mówiąc nie sądzę, aby różniły się czymś od tych sklepowych. Chociaż ... kto to wie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Z tego co słyszałem gra się piłkami, które przeszły przez zaostrzoną kontrolę jakości. Co do narzekań graczy: jednemu piłka będzie pasować, inny będzie klął, że musi tym konkretnie grać. Tak jak na tym forum....
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Szkoda tylko, że mimo wszystko często spotyka się obrazek taki, że zawodnik rzuca sędziemu pękniętą piłkę albo bez powietrza :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Na turnieje piłki są selekcjonowane, co nie znaczy, że nie trafiają się jakieś buble.
Są bardzo podobne do tych jakie można kupić ale nie identyczne. A to że jest nadruk w sklepie? Agassi też grał wszystkimi Radicalami ... ;)
Piłki są dostosowywane do danej nawierzchni na turnieju a te co kupujemy wiadomo, mają być w miarę uniwersalne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Ponoć Wilson US Open na rynku Amerykańskim są dostosowane do kortów twardych i są inne niż te eksportowane na rynek Europejski, gdzie królują korty ziemne.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Piłki na turniejach ATP i WTA

Co się liczy? Sprzedaż! Także piłka może mieć ten sam nadruk (nazwa i logo turnieju też sprzedaje) a w różnych częściach świata jest ona zupełnie inna.
Nie chodzi o to by sprzedać raz tylko o to by klient wracał.
Pomijam że zawodowcy potrzebują twardszych, szybszych piłek, z którymi większość amatorów (tych słabszych) sobie nie poradzi albo przynajmniej będą mieli dyskomfort.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Piłki”