Awatar użytkownika
exterytorialny
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2010, 18:05

Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

Do tej pory grałem Hurricanem Pro i było ok. Postanowiłem zmienić naciąg na bardziej przyjazny ręce, czyli Wilson Sensation 17. No i moja gra się posypała. Piłki są wysokie, wylatujące poza kort. Mam lepsze czucie (skróty, gra przy siatce), ale znacznie gorszą kontrolę. Nie pamiętam z jaką siłą miałem naciągnięty Hurricane. Sensation naciągnąłem najpierw na 24kg i to była porażka. Po naciągnięciu na 26kg było lepiej, ale naciąg nadal mocno jeździł (gram mocno rotacyjnie). Dopiero po wciągnięciu na 28kg jest dobrze. Tylko czy nie jest to za dużo dla tego naciągu? Czy dalej wchodzić w ten naciąg i uczyć się nim grać czy powrócić do poliestru? A może jakiś inny naciąg łączący komfort z kontrolą ktoś poleci?

Moja rakieta: Wilson (K)Pro Team FX 100.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

Kupiłeś od razu szpulę tego Sensation, czy jak?

Ja na Twoim miejscu naciągałbym na dokładnie tyle kilogramów, ile wcześniej. Jeśli nie pasuje to uczę się grać tym setupem (nauka samodoskonalenia się - cierpliwości i umiejętności :) ), a jeśli nie pasuje kompletnie to zmieniam jednak naciąg i robię powrót do poprzednich materiałów. :wink:
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

exterytorialny pisze:Tylko czy nie jest to za dużo dla tego naciągu?
Skoro nie strzelił to nie. ;)

Nie widzę sensu tak mocnego wciągania multi i syntetyków, gdyż traci się wtedy to, po co najczęściej się je stosuje - komfort. Z drugiej strony prawda jest taka, że po paru meczach straci naprężenie i będzie to zupełnie "inna" struna.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

Exterytorialny, a może nie grasz tak dużą rotacją jak Ci się wydaje lub nie domykasz uderzeń?

Grasz zasadniczo lżejszą alternatywą Pure Drive'a i to z wciągniętym mulciakiem.
Taka kombinacja jest wg mnie mało fortunna bo żeby takowym "zestawem" wkręcać piłkę w kort trzeba być skoncentrowanym, domykać uderzenia, grać sporymi rotacjami, o innych warunkach nie wspominając.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
exterytorialny
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 19 lip 2010, 18:05

Re: Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

Myślę El Diablo, że trafiłeś w 10. Tak to właśnie odczuwam. Tylko czy to oznacza, że przy tej rakiecie jestem skazany na poliester? Możesz polecić jakiś bardziej komfortowy?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Zmiana Hurricane na Sensation i spadek jakości gry

W domyśle w poprzedniej wypowiedzi miałem na myśli to, że tak naprawdę nie widzieliśmy jak grasz więc 'diagnoza' polega na przedstawieniu szeregu scenariuszy opartych na domysłach.

Czy jesteś skazany na co-poliestry? Ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie gdyż nie miałem przyjemności testować modelu Sensation. Nie wiem jak charakteryzuje się pod względem dynamiki, "łatwości" nadawania rotacji etc. w stosunku do tych strun, których używałem... aczkolwiek muszę tutaj podkreślić iż Ja nie używam rotacji w swojej pseudo grze tylko przepycham piłkę więc moja ocena pod kątem rotacji jest raczej nieprzydatna.

Ale wracają do tematu. Jeśli nie jesteś w stanie zmieścić piłki w korcie multifilamentami takimi jak np. Head RIP Tour, Head RIP Control, Isospeed Control, Tecnifibre X-One Biphase to raczej pozostaną Ci tylko co-poliestrowe monofilamenty gdyż te 4 powyższe (pierwsze 2 to właściwie to samo ale pod inną nazwą) to najlepiej oceniane pod kątem rotacji mulciaki na rynku.

Jeśli nie multi to być może hybrydy mogą okazać się złotym środkiem jednakże tutaj jest trylion możliwych kombinacji bo trzeba dobrać co-poliester i multi do takiego zestawu.

Z komfortowych co-poliestrów mogę polecić Polyfibre Black Venom, Polyfibre Viper oraz Dunlop Black Widow.

Kroki które teraz podejmiesz zależą już tylko i wyłącznie od Ciebie.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Naciągi”