Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

daroos pisze:
PitS pisze:No piękny jest, kiedyś chorowałem.
A jaką terapię zastosowałeś? :D
Daroos, to jest do realizacji, tym bardziej jak z drugiej ręki.
Gorzej jak się celuje w obiekt w cenie salonowej 1,2-1,5 mln, do tego ubezpieczenie i cóż ... trzeba gnać do Totka rotfl.

Słuchajcie, tak może trochę marudzimy ale jednak jak widać przesiadamy się cały czas na coś lepszego, a więc jest to optymistyczne ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik motoryzacyjny

Vivid pisze:Słuchajcie, tak może trochę marudzimy ale jednak jak widać przesiadamy się cały czas na coś lepszego, a więc jest to optymistyczne ;)
Zgadza się. W większości przypadków przy wymianie auta albo sięgamy po segment wyższy, albo ten sam ale z bogatszym wyposażeniem lub po lepszą markę.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Kącik motoryzacyjny

Mój przyjaciel ostatnio bardzo zachwalał swoje opony letnie - twierdził, że wybrał je na podstawie najlepszych wyników przeprowadzanych testów. Po przeczytaniu tego wątku zadzwoniłem do niego i zapytałem jaka to marka i model.

Odpowiedział: "Pirelli Cinturato P7"

Może komuś przyda się ta informacja...
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik motoryzacyjny

Vivid pisze:(...) Gorzej jak się celuje w obiekt w cenie salonowej 1,2-1,5 mln, do tego ubezpieczenie i cóż ... trzeba gnać do Totka rotfl
1,2-1,5mln? Ale ja naprawdę nie celuję w Rolce-Royce czy Ferrari, tylko w auto, które w salonie kosztuje 5 razy mniej :wink:. Akurat ten egzemplarz ze zdjęcia ma jakieś 5-6 lat, więc jego koszt jest jeszcze kilka razy niższy. Kupić by się go dało, gorzej właśnie z utrzymaniem :D.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Kącik motoryzacyjny

lion_dragon pisze:Mój przyjaciel ostatnio bardzo zachwalał swoje opony letnie - twierdził, że wybrał je na podstawie najlepszych wyników przeprowadzanych testów. Po przeczytaniu tego wątku zadzwoniłem do niego i zapytałem jaka to marka i model.

Odpowiedział: "Pirelli Cinturato P7"

Może komuś przyda się ta informacja...
Dobre opony, fakt, ale czy najlepsze? W klasie premium jest w czym wybierać ;-)... a różnice naprawdę ciężko dostrzec. Czy będzie to P7, RE050A, GS D3 czy Primacy HP, każdy będzie zadowolony :-).
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kącik motoryzacyjny

Przyglądałem się P7-kom... Ale, kurczaki. Mam czerwone auto? Mam. To i opony muszą być rosso. P0 rosso... :twisted: Już odkładam kasę...
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Mnie na początku jak jeździłem maluchem marzyło się takie coś:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

daroos pisze:Akurat ten egzemplarz ze zdjęcia ma jakieś 5-6 lat, więc jego koszt jest jeszcze kilka razy niższy. Kupić by się go dało, gorzej właśnie z utrzymaniem :D.
Zakup auta to początek wydatków ;)
Zawsze mnie rozbawiali do łez dumni łysi dresoodziani i adidasoobuci posiadacze pełnoletnich Bolidów Młodzieży Wiejskiej lub FolkoWozów GTI. Kupić tak, ale potem kto wymyślił te ceny za części i serwis?! Mocno zdziwieni i zdegustowani ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik motoryzacyjny

Eee no znowu bez przesady, do pełnoletnich modeli klasy wyższej średniej czy nawet premium (kiedyś :wink: ) części wcale nie są takie drogie, a serwis to już wiadomo, że nie w ASO tylko u pana Waldka w warsztacie przydomowym.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik motoryzacyjny

Vivid pisze: Zawsze mnie rozbawiali do łez dumni łysi dresoodziani i adidasoobuci posiadacze pełnoletnich Bolidów Młodzieży Wiejskiej lub FolkoWozów GTI.
Raz miałem śmiechową sytuację z użytkownikiem BMW. Podjechałem nową laguną, na alusach, skóra, ogółem full wypas. Kolegę podwiózł jego kolega, którego nie znałem. Podjechali BMW 325i (z 11-12 lat miało). Moje Renault nazwał "biedowóz". Jak zrobić buraczankę - wrzucić granat do BMW.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kącik motoryzacyjny

daroos pisze:części wcale nie są takie drogie
Ale coraz mniej dostępne, bo coraz mniej takich aut ginie w Polsce... rotfl
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

Madox pisze:...Podjechali BMW 325i (z 11-12 lat miało). Moje Renault nazwał "biedowóz".
Oni, posiadacze tych leciwych strucli, często zapominają, że te ich "fury" to były sporo warte fury, z naciskiem na były... rotfl

Generalnie to można kupić i 20-letnie auto klasy premium w dobrym stanie. Problem polega na tym, że większość łosi w dresach kupuje największe strucle, czasem 3 w 1 (jeden pospawany z trzech :P ) i do tego wydali na to rentkę babuni za kilka lat i na serwis nawet u pana Franka już nie ma. A takie auta tego wymagają od ręki ...
Oczywiście sami też nie potrafią nic zrobić.
Trochę stereotypem pojechałem ;) :P.

Tylko tu znów dochodzimy do kwestii gustów i preferencji. Jeden podchodzi praktycznie, ma budżet ograniczony (każdy ma) i woli młode a mniejsze auto, a inny musi mieć "furę" i nie ważne że kasy na dobry egzemplarz brak i serwis boli, ale musi być kawał furmanki ... do wożenia powietrza po mieście ...
Mam takiego sąsiada, budżet to ma na 12-15tyś ale aspiracje na jakiegoś Meśka za 120-150tyś. To jedno "0" robi różnicę :). On ma wieczny ból d... a ja ubaw z niego ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Mnie nigdy nie bawił wygląd, dwie rury z tyłu z których tylko jedna dymi. rotfl Zawsze wolałem sytuację odwrotną, wilka w owczej skórze i tę koparkę później. W późnych latach 80' wychodziła seria limitowana Polonezów z zespołem napędowym Fiata Mirafiori. Wałki rozrządu w głowicy (na pasku) bodajże 3 zawory na cylinder, pojemność 2000, i wał korbowy podparty na pięciu a nie na trzech łozyskach jak miały już Łady. Słowem gang jak w poldku a pod maską rekińczyk. Miło było popatrzeć na minę gości na światłach, jak to się rozglądali, by potem we wstecznym lusterku na ściągane z niemiec Merosie i Audice.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kącik motoryzacyjny

Do Trabantów, w którymś momencie wsadzali zdaje się silniki VW i szło to jak przecinak.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kącik motoryzacyjny

Dlatego lubię czasem się przejechać Legacy kumpla, rocznik chyba 95 w kombi, cały pordzewiały. Ma totalną serię 245KM i poniżej 7 sek. do setki. Miny gości w Jagach czy nowych BMW jak je kopie na światłach prawie 20 letni trup - bezcenne.
Jego Legacy wygląda dokładnie tak:
SPOILER:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kącik motoryzacyjny

Ja kiedyś spieszyłem się na odprawę celną do Cieszyna, musiałem dowieźć oryginał faktury z Hiszpanii bo mi TIR-a nie chcieli wpuścić a płaciłem 200DM osiowego za każde 8 godzin jego postoju. Średnią miałem równo 100km/h co przy dzisiejszym tłoku jest nie do zrobienia, ale od Bielska do Cieszyna mimo że leciałem już 140 poldkiem, to nie mogłem sobie poradzić z testowym "cieniasem" z jakimś większym silnikiem. Też musiał się chachać jak widział moją minę w lusterku.
ppeter pisze:Do Trabantów, w którymś momencie wsadzali zdaje się silniki VW i szło to jak przecinak.
Do Wartburgów wsadzali jednostki napędowe 1,4 od Golfów a do Trabantów 1,2 od Polówek. Przy jego "papierowej" wadze to marszczył asfalt do trójki. :]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kącik motoryzacyjny

ppeter pisze:Do Trabantów, w którymś momencie wsadzali zdaje się silniki VW i szło to jak przecinak.
Chyba 1,2l, od Polo. Ile to miało, 70-75 kuców? To przy Fordzie Kartonie :) było czym odjechać.
Po Łodzi lata 126p z 1,7l od Alfy (syn i ojciec się bawią w przeróbki). To ładnie ucieka :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Kącik motoryzacyjny

Jest dużo niepozornych fur na które można się "naciąć" ;-). W Gdańsku znam większość i poznaje Golfy z mocą 400 koni czy Punta mające ponad 200. Ostatnio jednak w Wawie Łada Samara trzymała się Scirocco mającego 350 koni :-). Pora wrócić do deski kreślarskiej i stworzyć nowy "projekt" ;-).
Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Kącik motoryzacyjny

Nie przesadzacie trochę z tymi stereotypami dotyczącymi BMW? Ludzie, to o czym tu piszecie, dotyczy 10-15 letnich e30, e36 i to najczęściej z silnikami 1.6. Teraz to się wszystko zmienia. Widzieliście kiedyś dresa w e60, e90, czy w innych nowych modelach BMW, nie mówiąc już o modelach z nazwą zaczynającą się na literę F... Możecie sobie mówić, że to Bolid Młodzieży Wiejskiej, ale jakość wykonania, nie tylko "beemek", ale i innych niemieckich samochodów, jest nieporównywalnie wyższa niż w japońcach, które plastiki w środku mają twarde jak cegła. Ja osobiście mając do wyboru jakiegoś francuza, czy japończyka, a klasę niższe auto niemieckie, wybrałbym(o ile to nie byłoby Subaru, czy Nissan 370z) bez większego namysłu auto od naszych zachodnich sąsiadów.
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kącik motoryzacyjny

No tak jest jeszcze grupa ludzi, która jeździ nowymi BMW. Zazwyczaj są łysi, obwieszeni złotem, mają kołnierzyk rozmiar 48 i ważą 130kg+. Na fotelu pasażera siedzi mało inteligenta, plastikowa lalka :twisted:.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”