Padzonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 sie 2011, 22:50

Jaka owijka?

Witam.

Zacząłem niedawno grać w tenisa (NTRP ~ 1.5), backhand 1-ręczny. Gram rakietą Dunlop X-Fire Graphite 98. Niestety największy dostępny rozmiar rączki jaki był to L4. Myślałem, że będzie odpowiedni. Niestety mam długie paluchy i przydałby się L5 (trener mi poradził, że taki byłby dla mnie najlepszy). Tutaj moje pytanie. Jaką wybrać owijkę, by pogrubić rączkę?
NTRP 2.5
Dunlop Aerogel 4D 500 Tour
tadam3
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 3 sie 2011, 13:25

Re: Jaka owijka

Możesz kupić pogrubiacz rękojęsci.
http://tenis.shop.pl/inkontrahent.php5? ... =Akcesoria
Zdejmujesz owijkę, zakładasz na rączkę, ogrzewasz suszarką, nierówności na końcu rękojeści, wyrównujesz nożykiem, zakładasz owijkę i masz jeden rozmiar więcej.
Zaleta tanio i łatwo.
Wada zwiększasz ciężar rakiety, wg mnie około 10 gram.
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaka owijka

Film instruktażowy:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Padzonk
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 3 sie 2011, 22:50

Re: Jaka owijka?

Faktycznie ten kołnierz termiczny wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Czy po ściągnięciu aktualnej owijki i założeniu kołnierza, mogę obwinąć tą samą owijką? Czy może traci ona już w jakiś sposób swoje właściwości po ściągnięciu?
NTRP 2.5
Dunlop Aerogel 4D 500 Tour
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Jaka owijka?

Zależy od owijki. Przy mocnym podkładzie i dużej lepkości może się porozrywać przy ściąganiu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”