Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termobag

Zadanie jest następujące. Termaobag na 3 rakiety ... ale na kupę dodatkowych rzeczy bo będzie bardziej traktowany jak walizka niż torba którą się okazyjnie zabiera na kort. Będzie jeździła cały tydzień ze mną w samochodzie, dlatego:
- musi mieć osobne przegrody na rzeczy suche i mokre (te ostatnie mogą musieć przetrwać w niej bez uszczerbku dla torby do następnego dnia)
- torba musi być z trwałego materiału bo nie będzie spoczywała na półce a prędzej walała w bagażniku;
- musi mieć wydzieloną osobną kieszeń na buty lub w najgorszym wypadku ma mieć worek na wyposażeniu;
- komora w której można przechować suchą odzież musi pomieścić: dres, 2 kompl. spodenek, kilka koszulek, skarpet;
- dodatkowa kieszeń na szpulę naciągu (sety), rolkę owijek, plaster, aerozol na komary itd.;
- zamykana kieszonka na dokumenty, kluczyki portfel, okulary;
- bez białych kolorów lub użyte w minimalnym stopniu z powodów jak wyżej;
- forma torby jaka gdzieś zaproponował radical.pl wizualnie mi nie odpowiada.

Mam swoje typy, ale ich nie podam aby was nie sugerować, liczę że wymyślicie coś ciekawszego niż ja wytypowałem.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

PitS, bierz Yonka. Sprawa jest oczywista. Spełnia wszystkie kryteria :)

http://www.strefatenisa.com.pl/product. ... oduct=1565
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Spełnia wszystkie a w jednej kolorystycznej kategorii jest na granicy. Ogromny plus za osobną komorę na buty. Jakieś dodatkowe opcje?
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Mój kumpel tego Yonexa używa - raczej narzekał, że wielka i nieporęczna. Ostatnio zmienił na mniejszą Babolata.
Gary niech się wypowie na temat swojego Babolca, mnie się podobał, zdaje się to był ten model
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... BLACK.html
z tym, że zamiast osobnej kieszeni torba na buty.

Ewentualnie ten model na ze wszystkimi udogodnieniami jakie sobie zażyczyłeś :)
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... BLACK.html
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

https://www.protenis.com.pl/index.php?s ... /Termobagi
Wersja Mega.
Ja mam Combi i mniej więcej bym upchnął to co wyszczególniłeś, jeszcze wchodzi duży ręcznik kąpielowy, a klapki pod prysznic spokojnie mieszczą się do przegrody na buty, ale jakbym miał to wozić cały czas w samochodzie, to bym wybrał Mega.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Yonex nie ma komory na mokre ubrania. Mimo, że jest z dość grubego materiału to po kilku miesiącach używania wygląda gorzej niż 9 Babolata po 3-4 razy dłuższym okresie. Nie twierdzę, że jest kiepski... ale można trafić lepiej;-)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Mam tego Yonka. Póki co jest OK. Babolaty też są OK. Mogą być trwalsze, tak jak je oglądałem. U mnie oczywiście zadziałał efekt marki.

Jak chcesz PitS, mogę ten termobag przynieść na TF'a. Chyba, że już do tej pory dokonasz zakupu. Daj znać.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Szczerze mówiąc to ten Yonex wygląda tandetnie, jakoś tak plastikowo. To oczywiście rzecz gustu, ale faktura materiału z którego zrobiono torbę Babolata bardziej do mnie przemawia.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

JCz pisze:Szczerze mówiąc to ten Yonex wygląda tandetnie, jakoś tak plastikowo.
I za to przegrasz dwa gemy, a nie jednego :dvl(:

W Protenisie są fajne bagi Tecnifibre: czarno-czerwone. Wcześniej się przymierzałem do nich.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

JCz pisze:Mój kumpel tego Yonexa używa - raczej narzekał, że wielka i nieporęczna. Ostatnio zmienił na mniejszą Babolata.
Gary niech się wypowie na temat swojego Babolca, mnie się podobał, zdaje się to był ten model
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... BLACK.html
z tym, że zamiast osobnej kieszeni torba na buty.
Bardzo sobie chwalę ten termobag, ale do opisu PitS-a nie do końca pasuje. Otóż ma 2 kieszenie, a nie 3, czyli wychodzi jedna na rakiety (mam 2, więc choć trzymam je w pokrowcach, to dodatkowo wchodzi mi książka, ręcznik i szpula naciagu) i jedna na ciuchy zarówno suche, jak i mokre (ja trzymam tam butelkę wody 1.5 l, buty, 4-5 puszek piłek, środek na komary i ewentualnie dokładam dres i spodenki, gdy nie jadę bezpośrednio na kort, tylko najpierw np. na uczelnię). Dodatkowo w zestawie był worek na buty, ale gdzieś mi się zapodział, taki mam bajzel w pokoju, więc noszę buty w torbie plastikowej. Jeśli chodzi o inne kwestie, to są dwie kieszonki na drobnicę. W jednej (mniejszej) trzymam tłumiki i drobne pieniądze, a w tej większej frotki, owijki, telefon, klucze, dokumenty, portfel.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

JCz pisze:Mój kumpel tego Yonexa używa - raczej narzekał, że wielka i nieporęczna. Ostatnio zmienił na mniejszą Babolata.
Gary niech się wypowie na temat swojego Babolca, mnie się podobał, zdaje się to był ten model
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... BLACK.html
z tym, że zamiast osobnej kieszeni torba na buty.

Ewentualnie ten model na ze wszystkimi udogodnieniami jakie sobie zażyczyłeś :)
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... BLACK.html
Te dwie plus Yonex figurowały na krótkiej liście, nawet dopuszczałem te Babolce z czerwonymi wstawkami.
Fiołek właśnie na nią trafił.
To co mi przeszkadza w Yonku to nawet nie tyle te białe wstawki, co nie czuję tego połączenia zieleni z niebieskim.

Na razie w roli faworyta jest torba Garego w wersji x12. Ideałem by było jakby miała osobna kieszeń, ale trudno.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

ppeter pisze:https://www.protenis.com.pl/index.php?s ... /Termobagi
Wersja Mega.
Ja mam Combi i mniej więcej bym upchnął to co wyszczególniłeś, jeszcze wchodzi duży ręcznik kąpielowy, a klapki pod prysznic spokojnie mieszczą się do przegrody na buty, ale jakbym miał to wozić cały czas w samochodzie, to bym wybrał Mega.
Również posiadam tą torbę w wersję Combi, używam już ponad rok i jestem zadowolony, oddzielna komora na buty to duży plus. Jedynym minusem jest to, że mogła by być trochę twardsza.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Wczoraj pooglądałem torby i zadanie staje się trudniejsze. Raczej nie chcę aby to było monstercombi (x12) bo jednak będzie za duże. W tym momencie Babolat z 2 komorami i bez osobnej kieszeni na buty w wersji x9 mocno traci w wyścigu.

Do wyścigu wchodzi nowy: http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... -6BAG.html
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... AG-x9.html
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

A myślałeś może o Tecnifibre? Mają bardzo ciekawe torby spełniające wszystkie twoje kryteria.
http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... /Termobagi
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

mtarnas pisze:A myślałeś może o Tecnifibre? Mają bardzo ciekawe torby spełniające wszystkie twoje kryteria.
http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... /Termobagi
Tak, na krótkiej liście były dwie torby z Tecnifibre: Tecnifibre Classic Tour 9R (gdyby nie było tych żółtych wstawek tylko czerwone w ogóle nie byłoby tego tematu) i ta Tecnifibre Tour 9R VO2 Max.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

PitS pisze:
mtarnas pisze:A myślałeś może o Tecnifibre? Mają bardzo ciekawe torby spełniające wszystkie twoje kryteria.
http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... /Termobagi
Tak, na krótkiej liście były dwie torby z Tecnifibre: Tecnifibre Classic Tour 9R (gdyby nie było tych żółtych wstawek tylko czerwone w ogóle nie byłoby tego tematu) i ta Tecnifibre Tour 9R VO2 Max.
Tecnifibre Tour 9R VO2 Max nie spełnia wszystkich wymagań :] Ma tylko 2 przegrody, do mniejszej przeznaczonej na rakiety wejdą max 2 sztuki bez pokrowców a i tak trzeba je wkładać najpierw rączka potem reszta, bo inaczej nie wejdzie :tired: . Druga komora jest co prawda spora, ale jak władujemy buty do przeznaczonej do tego kieszeni to tracimy 1/3 pojemności tej komory. Nie ma żadnych przegród na mokre rzeczy. Jest tylko 1 mała kieszonka z boku na telefon, portfel, no i może ze 2 paczki chusteczek higienicznych ;-P Do tego mała, wisząca kieszonka w środku komory na rakiety. Mieszczą się tam jedynie pojedyncze owijki, wibrastopy i może jedna frotka. Wytrzymałość w sumie może być, jednak suwak czasami przerywa a w środku torby zrobiła się mała dziura między komorami :] Chociaż jak na 2 lata użytkowania to nie jest źle :)
Także ten model Tecnifibre raczej Ci nie przypasuje ;-P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Przejrzałem review wszystkich wytypowanych modeli na TW. Powiem że decyzja zapadła.
The winner is: Babolat Thermobag Team x12 (Czarny)
(Zwycięzcą jest: ...

Jest bezkonkurencyjny we wszystkich kategoriach, a subtelne zaokrąglenia sugerują że jest mniejszy niż jest naprawdę.
Wszystkim dziękuję za pomoc.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

PitS pisze:Przejrzałem review wszystkich wytypowanych modeli na TW. Powiem że decyzja zapadła.
The winner is: Babolat Thermobag Team x12 (Czarny)
(Zwycięzcą jest: ...

Jest bezkonkurencyjny we wszystkich kategoriach, a subtelne zaokrąglenia sugerują że jest mniejszy niż jest naprawdę.
Wszystkim dziękuję za pomoc.
Brawo! Oby służył dobrze :!:brv_cmn:!: .
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Martinek pisze: Brawo! Oby służył dobrze :!:brv_cmn:!: .
Spokojnie, właśnie stanął w kolejce do mojego portfela. Jest mi potrzebny i pojawi się, ale wiecie, piramida Maslowa (nie pomyliłem się? rotfl ).
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Trwały, pojemny, wygodny i skromny kolorystycznie termob

Pośpieszyłem się z zamówieniem w SC bo w chwili obecnej ani w kolorystyce ani w cenie w której kupiłem zamówić się już nie da. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”