maciek95
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2010, 19:57

Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

A więc gram w tenisa już trzeci sezon (1-2h w tygodniu - zajęcia) mam 15 lat, i mam zamiar zakupić nowe piłki do tenisa, jednak przyglądając się dużo waszym wypowiedziom, i patrząc na dziesiątki stron tematów, które przeglądnąłem, nie wiem jakie piłki będą do mnie lepsze, z tego co wywnioskowałem, to piłki bezciśnieniowe, mają większą żywotność, i można sobie nimi pograć dłużej bez konieczności zmieniania, a piłki ciśnieniowe, tracą swoje ciśnienie po kilku godzinach gry i trzeba je wymieniać co miesiąc, a więc proszę o radę i wytłumaczenie troszkę o piłkach bezciśnieniowych (bo do takich bardziej się skłaniam) od razu dodaję, że nie gram bardzo ostro, i nie mam ochoty wyżywać się na piłce :P Możecie mi pomóc w tym temacie, ale jednak, jeżeli ktoś by miał chwilkę czasu, żeby mi poświęcić na PW to proszę pisać.

PS.: Gram rakietą Babolata Pulsar Lite Evolution jak ma to jakieś znaczenie.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe ?

maciek95 pisze:..., to piłki bezciśnieniowe, mają większą żywotność, /.../ a piłki ciśnieniowe, tracą swoje ciśnienie po kilku godzinach gry i trzeba je wymieniać co miesiąc, ...
Utrata ciśnienia w piłkach bezciśnieniowych nie ma miejsca - to prawda. Ale takimi piłkami też bez końca nie pograsz, bo Ci się filc wytrze. Poza tym piłki bezciśnieniowe inaczej reagują przy grze rotacyjnej (są pełne w środku, a tym samym inaczej rozmieszczona jest masa w stosunku do osi obrotu). Nie chcę Ci odradzać używania piłek bezciśnieniowych, musisz tylko zdawać sobie sprawę, że jak zagrasz mecz (np. na turnieju), gdzie nie będzie piłek bezciśnieniowych, to z gry rotacjami mogą być nici.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
maciek95
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2010, 19:57

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

Rozumiem, ale jak mam zamiar pograć sobie rekreacyjnie z kolegami, i chcę żeby piłki mi posłużyły trochę dłużej niż 5h gry... to lepiej kupować bezciśnieniowe? Na co warto patrzeć przy zakupie takich piłek (do gry na kortach ceglanych) i żeby też cena była przystępna w miarę?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

Napisałem Tobie jakie są różnice między piłkami normalnymi i bezciśnieniowymi. Jeśli te różnice nie przeszkadzają Tobie, to kupuj je. Albo lepiej kup na początek puchę i przetestuj, czy ci leżą.
Konkretnej marki Ci nie polecę, bo sam takich nie używam (choć przymierzam się do zakupu wiadra Pro's Pro Championship do trenowania serwisu).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
maciek95
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2010, 19:57

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

A czy piłki ciśnieniowe po kilku godzinach gry będą zachowywać się podobnie do piłek bezciśnieniowych? Czy nie będą się za dobrze odbijać?
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

Ogólnie rzecz biorąc, to kozioł nie będzie wysoki i szybkość gry też spadnie.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Piłki, ciśnieniowe czy bezciśnieniowe?

maciek95 pisze:A czy piłki ciśnieniowe po kilku godzinach gry będą zachowywać się podobnie do piłek bezciśnieniowych?
Piłki ciśnieniowe po kilku godzinach (gry rekreacyjnej) jeszcze będą zachowywać się podobnie do piłek bezciśnieniowych. Po kilkunastu godzinach gry już nie - będą gorsze od bezciśnieniowych.
maciek95 pisze:Czy nie będą się za dobrze odbijać ?
Z upływem czasu będą się odbijać coraz gorzej. Grasz już trzeci sezon! Nigdy nie odbijałeś "ogranymi" piłkami?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”