kamil.zdw
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2010, 02:01

Dźwięk przy odbijaniu piłki...

Na początku chciałem wszystkich na forum przywitać. Jeśli o mnie chodzi to grę dopiero zaczynam i nie będę ukrywał że na razie traktuję to przede wszystkim jako sposób na rozruszanie pleców po dniu za biurkiem. Dawniej grałem dużo w koszykówkę, ale palce już mam od tego zniszczone, a potrzebne są w pracy zdrowe. Z czym przychodzę to pytanie, które może wydać się dziwne, ale o ile mnie to jakoś nie rusza (może za bardzo początkujący jestem) to moja dziewczyna, która gra dłużej i wiele więcej umie zastanawia się o co może chodzić z nową rakietą Wilson nCode nFlame link - o ile w kwestii balansu, mocy, kontroli itp. jest wszystko ok, to dziwny jest dźwięk przy odbiciu piłki - miast ładnego, trochę głuchego i suchego 'puf' dość dźwięczne 'brzdęk'. Z jednej strony kosmetyka, z drugiej może nieco drażnić. Czy ktoś mógłby powiedzieć, czy to kwestia ramy, nowego naciągu (a może nieodpowiedniego naciągu albo nieodpowiedniej siły naciągnięcia) a może piłek, choć testowane na moich miękkich do nauki (chyba 400, ale się już napisy starły) jak i twardszych 800. Szukałem informacji w Google i wyszukiwarce na forum, ale nie znalazłem nic konkretnego. Czy to w ogóle w jakimś stopniu istotne, czy nie zawracać sobie głowy? Czy tłumik drgań na naciąg na to zakładać czy nie?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za odpowiedzi oraz życzę pogody (bo ja dzisiaj trochę zmarzłem na ściance).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dźwięk przy odbijaniu piłki...

Rozumiem że tłumika nie ma? No to stąd ten dźwięk. Poza tym nawet jak tłumik jest to też mogą pojawić się takie dźwięki przy mocno niecentrycznych uderzeniach przy ramach o większych główkach i grubszych ramach.
Są ludzie, którzy to lubią bo przynajmniej wiedzą, że nie trafiają w sweetspot a gdzieś bokami.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Dźwięk przy odbijaniu piłki...

kamil.zdw pisze:...z nową rakietą Wilson nCode nFlame...
To rakieta o dwie generacje wstecz, taka nowa to ona nie jest ;)
kamil.zdw
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2010, 02:01

Re: dźwięk przy odbijaniu piłki :/

Vivid pisze:Rozumiem że tłumika nie ma? No to stąd ten dźwięk. Poza tym nawet jak tłumik jest to też mogą pojawić się takie dźwięki przy mocno niecentrycznych uderzeniach przy ramach o większych główkach i grubszych ramach.
Są ludzie, którzy to lubią bo przynajmniej wiedzą, że nie trafiają w sweetspot a gdzieś bokami.
Tłumika nie ma, faktycznie, uderzenia raczej każde tak samo brzmi, nawet jak się trafi w środek.
TadX pisze:
kamil.zdw pisze:...z nową rakietą Wilson nCode nFlame...
To rakieta o dwie generacje wstecz, taka nowa to ona nie jest ;)
Nowa czyli świeżo kupiona, cena była atrakcyjna, a nie jesteśmy jednak takimi wyjadaczami, żeby kupować tylko najnowszy sprzęt. Jeśli dwa lata temu była technologicznie ok, to chyba na tym poziomie gry aż tak wiele się nie zmieniło przez ten czas.

Ogólnie dziękuję za szybkie (nawet bardzo!) odpowiedzi. Wnioskuję, że tak jak jest jest ok i tak ma być przy tym typie, dać ew. tłumik i się nie przejmować a jak chce się mieć głuchy odgłos, to następną rakietę szukać mniejszą z cieńszą ramą? Czy może ew. jak by się zmieniało naciąg zadbać o jakiś inny typ i siłę?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: dźwięk przy odbijaniu piłki :/

kamil.zdw pisze:Nowa czyli świeżo kupiona, cena była atrakcyjna, a nie jesteśmy jednak takimi wyjadaczami, żeby kupować tylko najnowszy sprzęt. Jeśli dwa lata temu była technologicznie ok, to chyba na tym poziomie gry aż tak wiele się nie zmieniło przez ten czas.
Różne rakiety mają różną częstotliwość drgań z czego ramy ekonomiczne mają ją z reguły wyższą...
kamil.zdw pisze:Ogólnie dziękuję za szybkie (nawet bardzo!) odpowiedzi. Wnioskuję, że tak jak jest jest ok i tak ma być przy tym typie, dać ew. tłumik i się nie przejmować...
Dobry tłumik na 4 i więcej strun "uciszy" Ci ramę...
np. Babolat RVS wycisza wszystko.
kamil.zdw pisze:...a jak chce się mieć głuchy odgłos, to następną rakietę szukać mniejszą z cieńszą ramą?
Niekoniecznie.
kamil.zdw pisze:Czy może ew. jak by się zmieniało naciąg zadbać o jakiś inny typ i siłę?
Multi 1,25-1,30mm wciągnięte na 24-25kg też "przyciszy" ramę. Zamiast ostrego "ping" będziesz miał takie "głuche twak".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Dźwięk przy odbijaniu piłki...

Oczywiście tłumik wyciszy lub zmieni charakter dźwięku przy odbijaniu piłki, natomiast pamiętaj kamil.zdw, że takie tłumiki nie tłumią drgań przenoszonych przez ramę. Do tego one nie służą.
kamil.zdw
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 kwie 2010, 02:01

Re: Dźwięk przy odbijaniu piłki...

Moja lepsza połowa obecnie trochę choruje, więc gram sam. Ogólnie moja rakieta wydaje mi się, że jakby się naciąg "uleżał", założyłem tłumik, trochę się poprawiło, po kilku dniach grania brzmi zdecydowanie lepiej (bardziej głucho), a może to też kwestia tego, że lepiej odbijam. Teraz nic tylko ćwiczyć (dopiero się uczę).

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”