quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Rakieta zbyt ciężka?

Witam. Jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie do odpowiedniego bo szczerze mówiąc nie wiedziałem, w którym dokładnie to napisać. A więc w ziemnego gram ok. 2,5 lat, teraz kilka miechów przerwy. Obecnie gram rakietą Dunlop Biomimetic F 3.0 Tour jej waga to ok. 330g z naciągiem. Mam 178 wzrostu i ważę ok. 70kg jestem dość drobnej budowy, ale od małego grałem w stołowego, siatkówkę więc barki, przedramię, nadgarstek, ogólnie ręce nie są jakieś mega, mega słabe. Jednak latem grałem trochę w lidze i dużo osób mówiło nam (mnie i kuzynowi) że mamy ciężkie rakiety i to nawet bardzo. Trochę się zdziwiłem, ale może coś w tym jednak jest. Czy rakiety tej wagi nie są zbyt ciężkie? Zacząłem się nad tym zastanawiać i myślałem nad zmianą na coś lżejszego. Pytanie czy poprawa wyjdzie na dobre? Chodzi mi o to, że przy lżejszej rakiecie dynamika moich uderzeń zwiększy się Mam na myśli np. ruch nadgarstka przy nadawaniu rotacji itd. itd. Bo jak patrzę sobie na sucho to nie wiem właśnie czy moje ruchy przedramienia/nadgarstka i ich przyspieszanie są wystarczająco dynamiczne. Tylko znów nie chciałbym aby siła uderzeń zmalała od zbyt lekkiej rakiety. Sam nie wiem. Co radzicie?
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rakieta zbyt ciężka?

Grałem tą ramą i jest po prostu trudna. Trzeba sporo dawać od siebie aby piłka leciała. Czucie ma bardzo dobre ale moc musisz dostarczyć właśnie poprzez rozpędzenie packi. Mam 186/85 więc niby warunki fizyczne ok ale miałem problemy z piłką na wysokości barków. Nie potrafiłem jej skarcić w dół. Moja technika nie jest dobra ale jestem dość dynamiczny. Rakieta ma zamknięty przeplot przez co rotacja nie jest tak dobra jak przy 16x18 czy 16x19 (trudniej ją wygenerować jak nie masz odpowiedniego rozpędzenia rakiety). Co do płaskich strzałów to kiedy spodziewałem się, że będzie winner piłka często wracała.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Rakiety”