cathos
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:46

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum i zwracam się do was z prośbą od dobranie rakiety. Zabawę z tenisem zacząłem w wieku 12 lat trenowałem 5 lat po 2 razy w tygodniu + gry weekendowe + obozy tenisowe. Teraz od przeszło dwóch lat nie trenuję, ale zamierzam wrócić do gier weekendowych/sparingów. NTRP określam na 4.0. Przy Forehandzie posługuję się chwytem typu Eastern, tak samo przy dwuręcznym backhandzie. Jestem zawodnikiem typu allround dość mocnym serwisem lubiącym skróty i dynamiczne akcje na siatce. Moja ostatnia rakieta to Head Flexpoint Instinct Mid Plus. Rakieta ta przypasowała mi, ale nie było żadnego szału. Zależy mi aby nowa rakieta pozwalała na mocny serwis granie agresywne. Nie musi wspierać mojego rozwoju, bo nie będę trenował tylko grał na poziomie, który obecnie posiadam. Mam do wydania około 300zł, ale wolałbym wydać sporo mniej jeśli to możliwe tymczasem mam ofertę kupna rakiety Dunlop Aerogel 2hundred (200) 18x20 za bardzo małe pieniądze. Chciałbym się dowiedzieć, czy owa rakieta będzie spełniać moje wymagania.
Jeszcze co do mnie to:
Mam 20 lat
185cm wzrostu
73kg wagi
Jestem osobą niesamowicie aktywną: piłka nożna, basen, siłownia, bieganie.

E: Jeszcze chciałbym dodać iż połamałem Flexpointa dlatego szukam nowej rakiety ;-P.


E2: Dobra widzę że nikt mi nie pomoże, to może chociaż wybór z tych 3 rakietek:
http://Allegro.pl/head-extreme-pro-raki ... 59659.html
http://Allegro.pl/Babolat-pure-storm-gt ... 59015.html
http://Allegro.pl/show_item.php?item=29 ... tabsAnchor
http://Allegro.pl/Wilson-europa-tour-pe ... 39815.html
http://Allegro.pl/rakieta-dunlop5hundre ... 19318.html
Co byście brali i dlaczego?
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

Allround i płaska gra... Dunlop Biomimetic 300 Tour? :)
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

A potrafiłbyś określić parametry rakiety jaką byś chciał? Mam na myśli wagę, balans, przeplot, o większej mocy lub o mniejszej, rozmiar główki itp.
Przy Twoim NTRP powinieneś umieć określić choć tylko parę z nich, a to pozwoliłoby to na zawężenie wyboru i może lepsze doradzenie?

Dlaczego połamałeś rakietę? Tak mocno grałeś i się złamała czy jej pomogłeś ;-)?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
cathos
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:46

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

pst pisze:A potrafiłbyś określić parametry rakiety jaką byś chciał? Mam na myśli wagę, balans, przeplot, o większej mocy lub o mniejszej, rozmiar główki itp.
Przy Twoim NTRP powinieneś umieć określić choć tylko parę z nich, a to pozwoliłoby to na zawężenie wyboru i może lepsze doradzenie?

Dlaczego połamałeś rakietę? Tak mocno grałeś i się złamała czy jej pomogłeś ;-)?
Emocje górą i jej ciut pomogłem czego potem bardzo żałowałem bo nie zwykłem wyrzucać pieniędzy (co widać po zakresie cenowym ;) ).

Co do wagi ciężar nie sprawia mi problemu >300g jak najbardziej mi odpowiada.
Co do balansu preferuje lekki HL.
Wielkość główki zastanawiałem się nad pomniejszeniem z tych 645 Flexpointa do czegoś poniżej może nawet 630.
Co do mocy wolę sam nadawać siłę uderzenia.
Mam nadzieję że to w miarę wystarczające dane, wstyd się przyznać ale miałem sporą rozłąkę z tenisem z powodów finansowych i zapomniałem o wielu aspektach doboru rakiety.
E: Co do Dunlopa to trochę nie moja półka cenowa. ;/
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

pst pisze:Przy Twoim NTRP powinieneś umieć określić choć tylko parę z nich, a to pozwoliłoby to na zawężenie wyboru i może lepsze doradzenie?
Ja przy moim NTRP miałbym problem, ale to może dlatego, że nie planuję zmieniać rakiety, więc mnie to nie interesuje. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

Gary pisze:
pst pisze:Przy Twoim NTRP powinieneś umieć określić choć tylko parę z nich, a to pozwoliłoby to na zawężenie wyboru i może lepsze doradzenie?
Ja przy moim NTRP miałbym problem, ale to może dlatego, że nie planuję zmieniać rakiety, więc mnie to nie interesuje. ;-P
Nie wiem jakie masz NTRP więc trudno się odnieść. Wydaje mi się, że od pewnego poziomu dobrze jest wiedzieć czym się gra i spróbować paru małych zmian, aby doświadczyć czy będzie lepiej, czy może co się polepszy to się popieprzy.
cathos pisze:Co do wagi ciężar nie sprawia mi problemu >300g jak najbardziej mi odpowiada.
Co do balansu preferuje lekki HL.
Wielkość główki zastanawiałem się nad pomniejszeniem z tych 645 Flexpointa do czegoś poniżej może nawet 630.
Co do mocy wolę sam nadawać siłę uderzenia.
W takiej cenie pozostają Ci promocje lub używka.
Niedawno sprzedałem Dunlopa Bio 400 za 285PLN - rakieta miała dwa miesiące.
Kolega Rotten z forum ma obecnie 2 Dunlopy w tym 4D 300 Tour - może będzie chciał sprzedać?
Pure Stormem grałem parę gemów i jakoś mi nie podszedł - moje NTRP oceniam na 3.0 w porywach do 3.5 jak mam dobry dzień do podania ;-).
Przy Twoim NTRP można zastanowić się na Head Microgel Radical MP - wyprzedaż w SportClubie. Również polecana już wcześniej Dunlop Bio 300 jest w wyprzedaży i mogłaby pasować do Twojego poziomu. Jednak nówki poza Twoim zasięgiem cenowym.
Z używkami z Alledrogo bym uważał, choć sam kupiłem używaną ale to była transakcja bezpośrednia z człowiekiem którego znam rok.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
cathos
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:46

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

pst pisze:W takiej cenie pozostają Ci promocje lub używka.
Niedawno sprzedałem Dunlopa Bio 400 za 285PLN - rakieta miała dwa miesiące.
Kolega Rotten z forum ma obecnie 2 Dunlopy w tym 4D 300 Tour - może będzie chciał sprzedać?
Pure Stormem grałem parę gemów i jakoś mi nie podszedł - moje NTRP oceniam na 3.0 w porywach do 3.5 jak mam dobry dzień do podania ;-)
Przy Twoim NTRP można zastanowić się na Head Microgel Radical MP - wyprzedaż w SportClubie. Również polecana już wcześniej Dunlop Bio 300 jest w wyprzedaży i mogłaby pasować do Twojego poziomu. Jednak nówki poza Twoim zasięgiem cenowym.
Z używkami z Alledrogo bym uważał, choć sam kupiłem używaną ale to była transakcja bezpośrednia z człowiekiem którego znam rok.
Wiem, wiem, że niestety nówki są poza moim zasięgiem, dlatego też podałem te aukcje wyżej. :) Dzięki wielkie za pomoc. :) Jakby ktoś się jeszcze chciał wypowiedzieć to zapraszam. Może jakieś opinie na temat Babolata co podałem .:>
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

Wysłałem Ci propozycję na PW :wink: .
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

Trzeba było na Forum, może ktoś by się odniósł, skomentował.
Jesteś pewny, że dobrze doradziłeś? A może się pomyliłeś? W 'wyborze grupowym' inni często zauważają to czego sami nie widzimy.
Chyba, że to oferta kupna/sprzedaży to OK :::gd::: .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
cathos
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2013, 17:46

Re: Rakieta dla powracającego po długiej przerwie NTRP 4.0

pst pisze:Trzeba było na Forum, może ktoś by się odniósł, skomentował.
Jesteś pewny, że dobrze doradziłeś? A może się pomyliłeś? W 'wyborze grupowym' inni często zauważają to czego sami nie widzimy.
Chyba, że to oferta kupna/sprzedaży to OK :::gd::: .
To była oferta kupna/sprzedaży :>.

Wciąż szukam :D.

Wróć do „Rakiety”