Co wybrać: NÓWKĘ czy UŻYWKĘ?

1. Wybrałbym nową.
74%
14
2. Wybrałbym używaną.
26%
5
3. Za mała różnica w cenie, aby zdecydować.
Brak głosów
0
 
Liczba głosów: 19
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Mam nietypowe pytanie: chodzi o kupno używanej rakiety.

Ostatecznie sam sobie zdecyduję jak dogłębnie przemyślę temat, ale jestem ciekawe jak inni podchodzą do tej sprawy.

Używany Prince EXO3 Tour Team 100 ze świeżo wciągniętym BigBangerem (to akurat nie argument). Rakieta kupiona w Maj/Czerwiec 2012 więc koleś zagrał 80-100h. Gościa znam - od niego miałem Head'a Speed 300 do testów (koniec końców wyszło drewno :o ); gramy w tym samym klubie tenisowym, nawet z nim grałem parę razy w lidze (jego żona jest chyba nawet współwłaścicielem tego klubu tenisowego). Czyli generalnie człowiek nie jest anonimowy. Mało tego - tym Prince'm, którego on sprzedaje, to ja grałem testowo zanim kupiłem swojego (w sumie ma on do sprzedania dwie sztuki, ale potrzebuję tylko jedną).
Za jedną rakietę woła 350PLN. Spuściłby do ~320PLN.

Nowa w SC kosztuje z moim 16% rabatem 461PLN + 15PLN transport. czyli w sumie 476PLN.

Różnica niecałe 160PLN. Czy ty kupiłbyś używkę z takiego źródła?
Czy rakieta grana taką ilość godzin przez amatora może być 'zgrana'?

Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat oraz wszystkie za i przeciw, względnie na co patrzeć przed kupnem używki.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: NOWY vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Jak możesz dopłacić, różnica chyba niewielka, jak się okazuje, to zawsze lepiej jest mieć nowy sprzęt, prawda? :wink:

80-100 godzin gry? To jeszcze nówka przecież. Ja czasami tyle godzin, w wakacje, robiłem tygodniowo. :wink:
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Brałbym nówkę, mimo wszystko. Jasna sprawa, że stówa z hakiem na ulicy nie leży, ale jak miałbym możliwość, to brałbym nową :).
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Ja bym brał używaną od tego gościa pod warunkiem, że miałby chabrową owijkę.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

kolt pisze:Ja bym brał używaną od tego gościa pod warunkiem, że miałby chabrową owijkę.
Fioletowa chyba byłaby lepsza ;).
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

TadX pisze:
kolt pisze:Ja bym brał używaną od tego gościa pod warunkiem, że miałby chabrową owijkę.
Fioletowa chyba byłaby lepsza ;)
:lol: Rozwalacie mnie...
Czyli jednak moje przeczucie dobrze mi mówiło że wątek pójdzie na dno... :::snorkle:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Pst ale 5 głosów oddano w ankiecie. Nie wiem tylko czy takiego wyniku chciałeś! ;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Tak widziałem, nawet 6 ;-) .
Łatwo Wam doradzać - a ja muszę się zdecydować... :rolleyes:
Zobaczymy czy jeszcze ktoś coś skrobnie.
Na razie jadę na 3 dni do Lublina - 'ukochana' trasa z Krakowa więc będzie duuuużo czasu na przemyślenia :D.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Sprawa jest prosta - stać Cię żeby dorzucić te 160 PLN? Nie jest to dla Ciebie duży wydatek? Dorzuć i miej pewność i święty sposób.

160 PLN to dość duża kwota, i warto byłoby ją zaoszczędzić? Bierz używkę, właściciela znasz, a rakieta nie jest długo używana.

Sprawa rozbija się o kwestię, jak dużą kwotą te 160 PLN dla Ciebie jest. :D
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
daroos
Weteran
Weteran
Posty: 1211
Rejestracja: 17 kwie 2007, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Jeśli z rakietą nic nie jest (nie licząc kilku zadrapań itp.) to brałbym używaną i za różnicę między nową i używaną dokupił szpulę naciągu. Ale ja jestem dziwny, więc moją opinią się nie sugeruj. :P
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Na pewno dużo zależy od tego jak dużą różnicą dla Ciebie jest kwota 160zł, a dwa w jakim stanie jest ta rakieta. Jedna osoba po tylu godzinach nadal utrzyma rakietę w dobrym stanie, a ktoś inny porządnie już może rakietę zmienić...
Nie da się tak nam na odległość obiektywnie ocenić.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

basic pisze:Na pewno dużo zależy od tego jak dużą różnicą dla Ciebie jest kwota 160zł, a dwa w jakim stanie jest ta rakieta. Jedna osoba po tylu godzinach nadal utrzyma rakietę w dobrym stanie, a ktoś inny porządnie już może rakietę zmienić...
Nie da się tak nam na odległość obiektywnie ocenić.
Dokładnie. Na takie pytanie jak to w temacie, tylko ten co kupuje może sobie odpowiedzieć.

160zł to dużo pieniędzy? -> Biorę używaną, ze znanego źródła (o ile nie jest pokancerowana).

160 zł to w sumie pikuś, biorąc pod uwagę, ile się płaci za korty zimą i że będę tą rakietą grał jeszcze 2-3 lata? -> Biorę nowiutką i się nią cieszę i w razie czego nie będę szedł na noże z kolegą, którego żona jest do tego współwłaścicielem klubu w którym gram.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Dzięki wszystkim za odzew i komentarze :::gd::: .
To nie pierwsza taka sytuacja w jakiej jestem i zawsze decydowałem sam. Teraz też tak zrobię :).
Chciałem sprawdzić jakie mają poglądy inni tenisiści-amatorzy, bo a nóż coś pominąłem.
Wygląda na to, że z małymi wyjątkami pomyślałem o wszystkich za i przeciw.

Powtarza się pytanie czy 160PLN to dużo pieniędzy? To oczywiście zależy od punktu widzenia, a ten jak wiemy zależy od punktu siedzenia... :]

To będzie moja druga rakieta do pary - ale ostatnio mało zrywam naciąg. W sumie to w ciągu ostatniego roku zerwałem chyba raz. Ale gram drutami ~1.25.

W weekend obejrzę rakietę bo wisi na haku w klubie. Jest ponoć też na alledrogo więc może problem sam się rozwiąże jak ktoś inny kupi.
Dam znać co i jak :) .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Zawsze wolę nową, sam sobie rączkę wygniotę.

80-100 godzin gry o niczym nie mówi. Pytania jakie tu są istotne to jak grana i jak często wciągana (bo wtedy rama swoje dostaje)?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Bazówkę i tak zmieniam na skórę.
Ale o tym nie pomyślałem - chodzi mi o ilość wciągnięć. A faktycznie wtedy rama odbiera duże obciążenia bo przecież naciągnie pojawia się od razu we wszystkich 'dziurkach' na raz?
Wezmę i to pod uwagę - dzięki :::gd::: .

Edit: 2013.01.12


Oglądnąłem dwie rakiety które są do kupna. Są tak zmasakrowane, że nie kupiłbym nawet za 100pln. Pełno obić, odprysków i dużych ubytków w ramie. Grommety raczej do wymiany.
Wyszło na to, że rakiety nie mają pół roku tylko były kupione jak wchodził model Exo3 Tour Team 100; ramy bardzo intensywnie grane 4-5 razy w tygodniu... Widać człowiek zaczął częściej grać.
Niektóre odpryski były bardzo symetrycznie ułożone na główce, tak jakby uderzyć rakieta w coś równego i twardego np kant ławki... choć nigdy nie widziałem aby ten człowiek miał problemy z kontrolą emocji na korcie. ;-)

W związku z powyższym kupiłem ramę now... tfu! Używaną. O_O rotfl

Okazało się że jak oglądałem rakiety to akurat pan 'naciągacz' pracował nad jakąś ramą. Zobaczył że oglądam rakiety to wybiegł szybko do kanciapy i wrócił z Prince'm EXO3 Tour Team 100. Wiem że ma takie ramy bo ostatnio z nim grałem, ale nie wiedziałem, że chce sprzedać.
Jedną ramę kupił na początku jesieni 2012, a drugą w listopadzie tegoż roku, ale 'zachorował' na Pacifika X-Feel (mają tam tester i sobie pograł trochę) i chciał szybko sprzedać jednego Prince'a. O_O
Oglądnąłem ramę i malutki odprysk więc zaczynam marudzić... Pan wyciąga drugiego Księcia z torby. Rakiety wygląda jak moja - zero odprysków i zadrapań nawet nie ma, bazówka w idealnym stanie; rama wciągana była max 5 razy.
Teraz mości się u mnie w torbie :::yay::: . Takie fuksy to mam tylko ja :] .
Wciągnięty IsoSpeed Baseline na 24/25 ale chyba ma już z 2-3 kg mniej bo struny dosyć chodzą. Nie wiem co to za drut nie grałem ale przed wycięciem pacnę trochę. Oczywiście zmiana bazówki na skórkę no i jeszcze doważę ją na 7HL.
Mam plan aby przetestować w o-portach Tecnifibre TGV - różowy będzie jak znalazł... zresztą i tak chyba nie znam tego koloru. :lol:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Co tu dużo mówić, jak fart to fart. Gratuluję zakupu! :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

Trochę z opóźnieniem, ale napiszę ku przestrodze.

Jak wyżej opisałem wziąłem rakietę bez uszczerbku na ramie, zapłaciłem znajomemu stringerowi, bo to od niego kupowałem i popędziłem do domu, gdzie przystąpiłem do założenia ołowiu, skóry itd.
Zsuwam gumkę i odwijam owijkę wierzchnią, a tu moim oczom ukazuje się ZONK!
Obrazek

Najpierw lekkie niedowierzanie :::wtf:::, potem kilka skowronków :::cens::: .

Była sobota, późny wieczór, więc rano w niedziele sms do sprzedającego i umówiliśmy się w klubie. Trochę kwas - trudno uwierzyć, że nie zauważył takiego uszkodzenia. Grałem z nim kilkakrotnie i widziałem jak gra z innymi - nie rzuca rakietami. Ale uszkodzenie jest. Co teraz?
Twierdził, że nawet nie pamiętał, że miał coś takiego... :tired: Ja rozumiem, że owijka była mocno brudna i pewnie dawno jej nie zmieniał, ale o takim uszkodzeniu się wie.
Dużo stracił w moich oczach. Chyba już razem nie zagramy...
Ostatecznie dogadaliśmy się cenowo i wziąłem pierwsza rakietę z, w porównaniu do tego wyżej, mikroskopijnym odpryskiem na główce. Zdecydowałem się, bo sam na swojej mam już podobny odprysk, a nie rzucam rakietami. Skąd się wziął nie wiem - może obił w torbie o Dunlopa?
Mój błąd, że nie odwinąłem wierzchniej przy kupnie :dvl(: .

Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, choć każdy chciałby kupić używkę bez ryski. Moje zadowolenie wynika głównie z faktu, że różnicę jaką zaoszczędziłem przeznaczyłem na 2 lekcje z trenerem i widzę wyraźną poprawę 2HBH i początki poprawy serwisu. :::gd:::
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

No "ryska" to to nie jest. Tak wygląda rakieta jak się nie uda wolej i ląduje ona na lince od siatki. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

To ten człowiek zmienia wierzchnią tylko podczas lat przestępnych, że nie pamiętał o tym masakrycznym odprysku? Zresztą, nawet na odprysk mi to nie wygląda. Odprysk to może być lakieru. Tu jest dziura. Tak to widzę ze zdjęcia.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nowy vs. Używka - Prince EXO3 Tour Team 100

PST, czy Twoim znajomym nie jest przypadkiem Edward Nożycoręki? rotfl
pst pisze:Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony, choć każdy chciałby kupić używkę bez ryski.
I w sumie udało Ci się. :P
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rakiety”