czonczuch
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2012, 18:32

NTRP 5.5

Witam, po rocznej przerwie (kontuzja) znów powróciłem do gry. Podczas mojej nieobecności spędziłem dużo czasu na siłowni - moje obecne (ku pamięci) rakiety zabiłem po 30 minutach gry, po prostu były za słabe na moją posturę i rama jak i naciąg nie wytrzymywały.

Wiek 17.

1. NTRP 5.5.
2. Forehand długi dynamiczny zamach, bekhend przeważnie siłowy oburęczny.
3. Allrounder.
4. Waga powinna być w okolicach 250-300, najlepiej neutralna.
5. Grałem cały czas Babolatami, rakiety innych mark zbytnio mi nie podchodziły.
6. Od rakiety oczekuję mocy jak i kontroli nad piłką. 1/1 Preferuję lżejsze rakiety.
7. Hm... sądzę, że rakieta powinna wspierać mój rozwój jak i służyć do dopracowania techniki.
8. Tutaj jeśli chodzi o cenę poszukuję rakiety, która posiada cenę najbardziej adekwatną do jej jakości. Nie mam zamiaru przepłacać, sądzę iż 500 zł powinno wystarczyć, ale również proszę o pokazanie mi innych modeli, będę wdzięczny.

Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: NTRP 5.5

czonczuch pisze:Witam , po rocznej przerwie ( kontuzja ) znów powróciłem do gry . Podczas mojej nieobecności spędziłem dużo czasu na siłowni - moje obecne ( ku pamięci ) rakiety zabiłem po 30 minutach gry, po prostu były za słabe na moją posturę i rama jak i naciąg nie wytrzymywały.
Nie rozumiem?
2. Forehand długi dynamiczny zamach, bekhend przeważnie siłowy oburęczny.
Wolisz grać bardziej płasko czy z rotacją?
4. Waga powinna być w okolicach 250-300, najlepiej neutralna.
To żeś rozstrzał masy podał. :wink:
6. Od rakiety oczekuję mocy jak i kontroli nad piłką. 1/1 Preferuję lżejsze rakiety.

Te parametry są w stosunku do siebie odwrotnie proporcjonalne, im jedna jest większa, tym druga mniejsza.
7. Hm... sądzę, że rakieta powinna wspierać mój rozwój jak i służyć do dopracowania techniki.
Co tu poprawiać przy NTRP 5,5? ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 5.5

Widzę, że czonczuch nie jest "teoretykiem" tenisa, tzn. nie interesuje się za bardzo sprzętem i nie wie jak odpowiedzieć na poszczególne punkty. Fajnie by było jakby kolega wrzucił jakieś filmiki ze swoją grą, żebyśmy mogli zobaczyć jego grę.
Prezes fanklubu Staśka :D
czonczuch
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2012, 18:32

Re: NTRP 5.5

Wyczesany, tutaj się z Tobą w 100% zgodzę.
Znajdę czas to i nagram.

Mazzakollo pisze:
czonczuch pisze:Witam, po rocznej przerwie ( kontuzja ) znów powróciłem do gry. Podczas mojej nieobecności spędziłem dużo czasu na siłowni - moje obecne ( ku pamięci ) rakiety zabiłem po 30 minutach gry, po prostu były za słabe na moją posturę i rama jak i naciąg nie wytrzymywały.
Nie rozumiem?
Te rakiety miały swoje lata i były dla 15-letniego chłopaczka, przy mocniejszym bekhendzie rakieta po prostu pękła od nasady główki.

2. Płasko
4. Grałem 250 jak i 300, nie było tragedii w żadnym z tych wypadków.
6. Są również i neutralne, czyż nie?
7. Sam Nadal ma co poprawiać. ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: NTRP 5.5

czonczuch pisze:Te rakiety miały swoje lata i były dla 15-letniego chłopaczka, przy mocniejszym bekhendzie rakieta po prostu pękła od nasady główki.
Niektórzy tak już mają, ja grałem aluminiową rakietą 2 lata, mój brat w tym czasie złamał 2, w zeszłym roku nawet tą którą ja grałem, a nigdy żadnej nie rzucił.

PS. Dodaj literkom kreseczki i ogonki, żeby Yogi się nie wkurzył. ;)
ED czuwa Wyczes... / ED
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: NTRP 5.5

Witaj Czonczuch
Po pierwsze: NTRP godne pozazdroszczenia.
Po drugie: łatwiej byłoby gdybyś podał dokładny model rakiety która pękła Tobie od nasady główki, ponieważ jedni piętnastolatkowie grają rakietami aluminiowymi Head Radical 26 cali, inni Head YouTek IG Radical MP (osobiście znam taką dziewczynę)
Po trzecie: myślę, że wspomniany przez Ciebie Rafael Nada w Twoim wieku miał podobne NTRP do Twojego - może na poziomie 6-6,5 a nie 5,5 jak Ty, tylko, że Rafael w Twoim wieku zajmował 49 pozycję ATP.
Po czwarte: Rozpiętość wagowa którą podałeś 250-300 g podobna jest do rozpiętości, która podają początkujący. tzn jest im wszystko jedno ale lepiej lżejszą. Dla ambitnych i zaawansowanych amatorów ta rozpiętość wagowa waha się w granicach +/- 5 g max 10 g, np "295 g +/- 10 g ale raczej na "+"", dla zawodników ta rozpiętość jest jeszcze mniejsza... Ale Ty jakiś wyjątkowy jesteś, czego nie dostaniesz w łapę to tym zagrasz... tylko musi mieścić się w granicy 250 - 300 g.
czonczuch pisze:6. Są również i neutralne, czyż nie?
Ale może neutralną nie będziesz ani miał mocy, ani kontroli - jest takie powiedzenie "coś do wszystkiego jest do niczego".

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 5.5

Rafa Nadal w wieku 17 lat nie mógł mieć NTRP 5.5 , bo wygrał RG. :)
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 5.5

grzeszajac pisze:Ale może neutralną nie będziesz ani miał mocy, ani kontroli - jest takie powiedzenie "coś do wszystkiego jest do niczego".
Nie przesadzajmy. W końcu są tzw. tweenery czyli ramy oferujące moc i kontrolę, oczywiście tak jak napisałeś nie ma mowy aby kontrola była na poziomie 6.1 Tourów jednocześnie oferując moc "rakiet Prezesa".

Warto też podkreślić, że poziom NTRP 5,5 to właściwie kompletność techniczna więc zasadniczo nie ma czego rozwijać...

Kompletnie osobną kwestią jest to że tweenery nie są pod grę płaską... ale niech będzie. Tweenery w ofercie Babolata warte uwagi do 300g bez naciągu to:
Pure Drive Lite
Pure Drive
Aeropro Drive


Na tym poziomie tylko testy. I tak właściwie skoro autor ograniczył się do marki Babolat to po prostu powinien wziąć na warsztat rakiety tego producenta i właśnie na podstawie testów wybrać. Korespondencyjny wybór rakiety na tym poziomie, przy takich kryteriach mija się z celem.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: NTRP 5.5

Madox pisze:Rafa Nadal w wieku 17 lat nie mógł mieć NTRP 5.5 , bo wygrał RG.
Niestety Rafael Nadal RG wygrał wieku 19 lat - pierwszy raz w 2005 r. Rafa urodził się 3 czerwca 1986 r. Poza tym napisałem
grzeszajac pisze:...może na poziomie 6-6,5 a nie 5,5 jak Ty, tylko, że Rafael w Twoim wieku zajmował 49 pozycję ATP.
El Diablo pisze:Pure Drive Lite
Pure Drive
Aeropro Drive
Jak już sam El Diablo poleca... Czonczuch kiedyś postawisz piwo ED, a teraz próbuj, testuj polecane modele...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 5.5

Nie tyle polecam co... wymieniłem moim osobistym zdaniem najlepsze tweenery w ofercie Babolata do 300g bez naciągu. :wink:

Uważam, że przy takim poziomie i tak zawężonym polu poszukiwań autor winien po prostu przetestować modele firmy Babolat i wybrać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: NTRP 5.5

grzeszajac pisze:
El Diablo pisze:Pure Drive Lite
Pure Drive
Aeropro Drive
Jak już sam El Diablo poleca... Czonczuch kiedyś postawisz piwo ED, a teraz próbuj, testuj polecane modele...
Lizus level: expert.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 5.5

czonczuch pisze: 1. NTRP 5.5.
czonczuch pisze:Wiek 17.
JCz już drży, abyś tylko na TF-a się nie zgłosił (do maja to może i do NTRP 6.0 dociągniesz... O_O )

W sumie dziwnie mi to wygląda: osiągasz taki poziom gry do wieku 15-16 lat (roczna przerwa), to chyba tylko jako efekt kilkuletniego profesjonalnego, wyczynowego treningu. A więc zakładam istnienie jakichś trenerów. A po rocznej przerwie rakiety szukasz na forum w internecie? Gdzie trener? Gdzie partnerzy, cała masa ludzi, z którymi grałeś do tej pory? I gdzie Twoja osobista wiedza? (:]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: NTRP 5.5

hohvar pisze:W sumie dziwnie mi to wygląda: osiągasz taki poziom gry do wieku 15-16 lat (roczna przerwa), to chyba tylko jako efekt kilkuletniego profesjonalnego, wyczynowego treningu. A więc zakładam istnienie jakichś trenerów. A po rocznej przerwie rakiety szukasz na forum w internecie? Gdzie trener? Gdzie partnerzy, cała masa ludzi, z którymi grałeś do tej pory? I gdzie Twoja osobista wiedza? (:]
Może i podzielam Twój sceptycyzm, ale wystąpię w roli adwokata diabła (nie mylić z adwokatem El Diabla). :wink: Miałem okazję grywać z zawodnikami z kadetów czy juniorów, którzy na rakietach się nie znali, grali czym grali, a zmian dokonywali jak "popsuli" albo ewentualnie jak trener podpisał kontrakt z jakimś producentem i miał testery. Chłopaki nie mieli zielonego pojęcia o parametrach i ich wpływie, grali na czuja. A i trenerzy też nie zawsze byli ekspertami w tej dziedzinie, czasem zresztą mogli być kontraktem zobowiązani do polecania jednej marki. Nie mówiąc już o tym, że nie każdy trener chętnie podpowie swojemu byłemu podopiecznemu, wszak nic z tego nie ma.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 5.5

Nie mam pojęcia, po co "pastwicie" się nad NTRP Kolegi. To kolejna osoba, która ma problem z ocenieniem swoich umiejętności na podstawie tego wskaźnika. Pewnie dlatego, że jest on nieprecyzyjny, a w teorii (pisanych punktach) nie ma zazwyczaj przykładów filmików, które by pokazywały, co takie NTRP 5,5 by sobą reprezentowało.

Nie widzę żadnego w tym sensu. Jak Kolega zaczerpnie wiedzy z forum, to się sam poprawi i sprostuje.

Jak na razie, jeśli szczerze chcecie Koledze pomóc, popatrzcie na to, co napisał w innych punktach. I NTRP nie będzie tutaj istotne, bo jak Kolega kupi "średniozaawansowaną" rakietę o wadze 280-300 gram, z główką 98-102 to na pewno krzywdy sobie nie zrobi. Pozostanie już tylko kwestia tego, czy mu się malowanie w rakiecie będzie podobało. Balans neutralny byłby ok.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 5.5

Z tym NTRP to jest zawsze problem. Ludzie przeszacują, czasem niedoszacują, głównie to pierwsze ...
To nie ambicje czy zła wola, czasem brak odniesień.
Ale w sumie co mnie to, może napisać NTRP 7.0 :).
Polecę modyfikowane PS 6.1 Tour, Prestige Mid itd. Zgodnie z przeznaczeniem i poziomem.
Ostatecznie w czym problem, w najgorszym przypadku taki "profesjonalista" zapozna się z chirurgiem ortopedą, a może do końca życia, przy odrobinie "szczęścia", będzie miał mały niedowład czy dysfunkcję stawu (nadgarstek, łokieć, bark). Nie da się tak żyć? Da się :). Znam takie przypadki...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: NTRP 5.5

Traw3k pisze:Nie mam pojęcia, po co "pastwicie" się nad NTRP Kolegi.
To chyba do mnie, więc odpowiem. :wink:
NTRP jest trudno oszacować, zgoda, pozwoliłem sobie na lekki sarkazm. :angel: Bardziej zdumiało mnie to oderwanie od odrobiny teorii i wiedzy, a także środowiska.
Gary pisze:...nie każdy trener chętnie podpowie swojemu byłemu podopiecznemu, wszak nic z tego nie ma.
No coś ty, to są tacy źli ludzie? :wink:

Chyba faktycznie w światku tenisowym jest trochę inaczej. Ja patrzyłem na to z perspektywy środowisk stołowego i badmintona, gdzie nie ma indywidualnych lekcji, tylko raczej gra się w klubie i wytwarza się w sposób naturalny jakieś środowisko. Wówczas można spokojnie po roku wrócić, pograć ze starymi kumplami, wypróbować parę ich rakiet, popytać, doradzić się.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: NTRP 5.5

hohvar pisze:
Gary pisze:...nie każdy trener chętnie podpowie swojemu byłemu podopiecznemu, wszak nic z tego nie ma.
No coś ty, to są tacy źli ludzie? :wink:
No tak to tu jest ...
W sobotę pani - matka młodej zawodniczki, była w ciężkim szoku bo trener jej córki poprosił mnie o małą konsultację. Dla mnie luz, a pani O_O , że tak po ludzku, gratis i z uśmiechem. :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rakiety”