Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Martinek szuka nowej packi

iamtheway pisze:Sezon zbrojeń czas zacząć ;).
Zgadza się. :D
Mój Head już mi się znudził (mam go rok z hakiem) i chciałbym kupić coś cięższego, trudniejszego, poważniejszego i ogólnie zajefajniejszego.

1. NTRP - powiedzmy że meczowo 2.5 a treningowo 3.0. Zaznaczmy że jest duża szansa na rozwój :) .
2. FH- tu jest rotowany semi-western, BH oburęczny, ale może pokombinuje z jednoręcznym. Uznajmny że gram 2BH. Gram topspinowo, jednak nie są to balony, ale nieco płytsze piłki.
3. Defensywny allrounder, chodzę do siatki po dobrym przygotowaniu :)
4. Od 305g do 330g z naciągiem. Balans od E:6HL do 2HL. Przeplot 16/19 - ma wspomagać rotacje. Headzik od 97 do 100 cali kwadratowych.
5. Head YT IG Extreme Elite - fajna packa, poprawiłem nią moją grę, ale jak już wspominałem, chciałbym coś trudniejszego :)
6. Moc ma pochodzić z techniki Martinka - co za tym idzie potrzebowałbym dużej kontroli.
7. Wspierać rozwój, zdecydowanie.
8. Jedna rakieta, Extreme będzie na rezerwie. Do wydania mam dokładnie 685 złotych i 25 groszy.

Testować będę pod koniec lipca, po obozie, wtedy będę w Warszawie, może zagrać z jakimś forumowiczem?
Moje typy:
Völkl PB 9
Prince EXO3 Black
Head YT IG Radical Pro
Head YT IG Prestige S -> Chyba jestem na nią za cienki :/
Völkl Organix 9
Dunlop Biomimetic 400 Tour
Yonex VCore Tour 97

Jakieś pomysły? :D
Ostatnio zmieniony 7 cze 2012, 10:54 przez Martinek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Martinek szuka nowej packi

Od 300 do 330 gram, mówisz? Ja bym się trzymał w Twoim wypadku tej niższej granicy, aniżeli tej wyższej... :-)

Z jednoręcznym kombinuj, czas masz, możesz się pobawić. Może akurat okaże się, że to uderzenie Ci pasuje? Tak przynajmniej było u mnie...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Martinek szuka nowej packi

Widziałem na TFie jak Martinkowi oczy zaczęły błyszczeć kiedy wziął do ręki mojego n6.1 Tour'a... :twisted:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Re: Martinek szuka nowej packi

napalm pisze:Widziałem na TFie jak Martinkowi oczy zaczęły błyszczeć kiedy wziął do ręki mojego n6.1 Tour'a... :twisted:
Jedna z najpiękniejszych chwil w moim życiu. I to nerwowe zapytanie: Tym grał Federer?
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Martinek szuka nowej packi

Moim zdaniem nie ma co szaleć z wagą rakiety przy Twoim wieku. Max ok. 300g bez naciągu. Cięższą rakietą możesz się jedynie dorobić niepotrzebnych przykurczy lub złych nawyków. Podrośniesz i nabierzesz krzepy to wtedy będzie można myśleć o czymś cięższym :wink:.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Martinek szuka nowej packi

Martinek pisze:4. Od 305g do 330g z naciągiem. Balans od 6HH do 2HH. Przeplot 16/19 - ma wspomagać rotacje.
Carlos Moya? ... :wink:
Szuma pisze:Max ok. 300g bez naciągu.
Yep. :::gd:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Martinek szuka nowej packi

Ok, wiem że mi dobrze radzicie i chcecie dla mnie dobrze, toteż Was poslucham :).
Znalazłem Völkl Organix 10, Instincta którego podałem wcześniej, Dunlop Biomimetic 400 oraz Tecnifibre 290 T-Flash :).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martinek szuka nowej packi

Völkl PB 9 --> Czy ja wiem... dość trudna i specyficzna rama...
Head YT IG Radical Pro --> chcesz by Ci ręka odpadła? Zobacz SW na TW.
Head YT IG Prestige S -> Chyba jestem na nią za cienki :/ --> nie jest trudna, Radicale moim zdaniem są trudniejsze.
Völkl Organix 9 --> Wstrzymaj się do jakiś testów w necie...
Dunlop Biomimetic 400 Tour --> za ciężka...
Yonex VCore Tour 97 --> Jeśli Yonek to może 98D? 305g i dość łatwo się macha
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Martinek szuka nowej packi

A ktoś może odbijał Dunlopami Biomimetic 300 i 400? Chociaż ten balans u 300 :/, 400 cyferkami bardzo mi się podoba :D. Jeszcze biorę pod uwagę Völkl Organix 10 295, ale kolor... Masakra.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Martinek szuka nowej packi

Ambicje można mieć, nawet spore - tylko trzeba to przełożyć na swoje ograniczenia. W Twoim przypadku głównie związane z niedostatecznie (jeszcze) zbudowaną tkanką mięśniową i ogólnie wątłą budową ;-).

Mniej gramów, mniej.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Martinek szuka nowej packi

Uważam, że 300 g to powinno być z naciągiem. No może do 310g. Czas na ciężkie ramy nadejdzie. I wtedy będziesz gotowy.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Martinek szuka nowej packi

A jeśli można wiedzieć w jakim jesteś wieku i ile mierzysz i ważysz ? :P Bo ja też gram ciężką rakietą Dunlop AG 200 a mam 21 lat i tylko 178 wzrostu i jakoś 64kg wagi %-) Mogłaby być ciut lżejsza, ale w sumie już się przyzwyczaiłem. Ręka mniej się meczy i dostarcza mi fajnej mocy, jedynie gorzej troszkę przy serwisie z manewrowością rakiety, ale tak to jest git, pewnie z czasem będzie coraz lepiej.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Martinek szuka nowej packi

Dunlop Biomimetic 400 łapie się do tej granicy :). Zresztą i tak będę testował więc jak będzie zbyt ciężki pomyśle o czymś lżejszym.
E: Quest - jestem chudy, mam 14 lat, 165 cm i 45 kg wagi.
quest123
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: 16 wrz 2011, 20:06

Re: Martinek szuka nowej packi

Aha łoo to moje obawy znikły w mgnieniu oka :P. W takim razie też uważam, że rakiety z wagą >310-315g będą dla Ciebie naprawdę za ciężkie, wiem to sam po sobie. I jeśli masz spory budżet na zakup, a masz to kup sobie coś lżejszego bo jedynie nabawisz się kontuzji w takim wieku. Na zmianę wagi na cięższe masz tyle czasu, że hohoho :).
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Martinek szuka nowej packi

Też uważam, że nie powinieneś wybierać aż tak ciężkich ram, do 300g z naciągiem.

Na papierze całkiem sensowny wydaje się Radical IG S- lekki, niski SW, miękki i nie musiałbyś przyzwyczajać się do nowego kształtu rączki.
napalm pisze:Widziałem na TFie jak Martinkowi oczy zaczęły błyszczeć kiedy wziął do ręki mojego n6.1 Tour'a... :twisted:
Mi też by się błyszczały, 2 lata nie widziałem się z tą rakietą :hanky: .
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Martinek szuka nowej packi

wyczesany pisze: Na papierze całkiem sensowny wydaje się Radical IG S- lekki, niski SW, miękki i nie musiałbyś przyzwyczajać się do nowego kształtu rączki.
Mam w domku taką, polecić mogę, lekka, fajne czucie, mało mocy. Pewnie nawet będę niedługo sprzedawał bo tej mocy dla mojego sparingpartnera jest za mało rotfl (kobieta... :] ).
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Martinek szuka nowej packi

Jeszcze z tego typu rakiet znalazłem Volkla PB 5 -> 5 HL i 300 g z naciagiem :). Ale ten mostek...
E: Donnay X-Core Silver Lite też fajny :).
E2: Donnay X-White to samo :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Martinek szuka nowej packi

Ile, bo okularów nie mam, do 330g przy HH? O_O
ED podaj natychmiast pałę :bbbat: , i to dużą :/
Nudzi Ci się widzę, guza szukasz? To sobie kup granat i poszukaj zawleczki ...

HH dla Ciebie to nie jest zły pomysł bo nie masz jeszcze szybkiej ręki i mocnego nadgarstka. Otwarty przeplot to też zdecydowanie właściwy kierunek. Ale do tego rama z naciągiem to może mieć razem koło 300g maks.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Martinek szuka nowej packi

Vidziu, gdzie ty widzisz 330 i hh oprócz Radicala Pro który był nie trafiony? Na dobrą sprawę pod uwagę biorę trzy ramy : Head IG YT Radical S, Head IG YT Instinct MP lub S i Donnay X-Core Silver Lite.
E: Nie ma to jak mieszkać koło kościoła i słuchać "death metalowych" pieśni w Boże Ciało...

E2: Właśnie zauważyłem że napisałem HH zamiast HL :tired: :::ovrslpt:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Martinek szuka nowej packi

W Donnayu jest (był?) problem z parametrami, dla mnie to wystarczający powód, żeby sobie odpuścić, na korzyść Headów działa fakt, że jesteś przyzwyczajony do ich kształtu rączki. Instinct jest bardzo ciekawy, ale nie wiem czy nie będzie za ciężki, do testów! :)
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Rakiety”