Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

TomPL pisze: 29 maja 2022, 12:09 Z tego dobrostanu co zostało to wg mnie tylko Anisimova ma warunki by pogonić Świątek, nawet gdy Iga w formie. Ale musi mieć dzień konia i nie psuć:)
Podobnie Giorgi ale tu jeszcze trudniej o dzień konia...
A ja bardziej o tej Chince myślę, która teraz jest w drabince. Tu się może potknąć.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

No i Anisimovej już nie ma - wystarczy tylko wspomnieć o Świątek i wypad 😆
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Albo ta Chinka albo Sloane Stephens. Chinka jest młoda, więc nie będzie mieć respektu. Nic, zobaczymy.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

RatRace pisze: 29 maja 2022, 14:39 Albo ta Chinka albo Sloane Stephens. Chinka jest młoda, więc nie będzie mieć respektu. Nic, zobaczymy.
Braku respektu bym się nie obawiał. Chińczycy mają wielki respekt wobec starszych, i 19-letnia Chinka na pewno czuje respekt wobec 20-letniej weteranki ;-P . Jedyne na co Chinka może liczyć to że będzie zdobywać punkty z "baseline", a przecież to nasza weteranka jest w tym mistrzynią.
Tylko jakaś niedyspozycja może potknąć Igę.

Chinka będzie dobra na powrót chińskiego/azjatyckiego rynku do tenisa, Pekin, Tokio ...
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Najbliższe mecze będą dla Igi najtrudniejsze, ewidentnie doszło do przesilenia, kulminacją będzie albo "obrona" tytułu albo
wypad z turnieju. Jedno i drugie nie będzie dla Igi takie złe, dobrze żeby miała tego świadomość. Wygrana turnieju spuści powietrze z baloniku, pewien cel zostanie osiągnięty czyli "potem choćby potop", z kolei przegrana pozwoli na odpoczynek
i lepsze przygotowanie do kolejnego turnieju.
Na tym etapie zawodniczki z "awansu" wcale nie muszą być słabsze od tych rozstawionych, obecnie grają swój najlepszy tenis i nigdy nie wiadoma na jaką orbitę wejdą w meczu z Igą. Możliwe są bardzo łatwe zwycięstwa dla igi jak i ciężkie boje.
Mnie taka nieobliczalność bardzo się podoba i chętnie zobaczę co się wydarzy.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Iga Igą, a na bieżąco bardzo dobry mecz: Nadal-Ogier Alimenciarz. Rafa przegrał pierwszego seta. Teraz jest 1:1 i 3:1 dla starego mistrza w trzecim secie. Wydaje się, że Rafa poczuł krew i nie wypuści już tego meczu.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Jeśli nie wypuści to we wtorek mamy tenisowy klasyk :D
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Roger pisze: 29 maja 2022, 18:30 Iga Igą, a na bieżąco bardzo dobry mecz..[..]
Przeczytałam to jakiś czas temu, potem był trzeci set, coś tam Rafa nawet pograł, ale znowu nijak nie mogę się zgodzić z Twoją diagnozą..
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Nawet jeśli Nadal przejdzie dalej to Djokovic go ubije w tych okolicznościach.
Tenisówka pisze: 28 maja 2022, 15:30Też mam wielką frajdę, że jej tak super gra wszystko . Jest to jakiś kosmos , że ona tak wygrywa jak nie przymierzając Djokovic :rolleyes: w dobrych czasach . Trzymam kciuki, żeby do przyszłej soboty nic się nie zmieniło . Potem niech se przegra bo balon jest już napompowany do granic możliwości i oby mentalnie dała rady .
Chyba weszła na spadkową, oby nie ale ten ostatni występ nie był powalający...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Rafa w 5. Ale zgadzam się z Edem
El Diablo pisze: 29 maja 2022, 20:02 Nawet jeśli Nadal przejdzie dalej to Djokovic go ubije w tych okolicznościach.
Trochę mi żal Felusia.. Zagrał bardzo dobry mecz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Majorka pisze: 29 maja 2022, 20:46 Rafa w 5. Ale zgadzam się z Edem
El Diablo pisze: 29 maja 2022, 20:02 Nawet jeśli Nadal przejdzie dalej to Djokovic go ubije w tych okolicznościach.
Trochę mi żal Felusia.. Zagrał bardzo dobry mecz.
A ja niby się zgadzam, a z drugiej strony przypominam sobie co się stało w Australii, gdzie Medvedev miał pożreć Nadala w finale a skończyło się, tak jak się skończyło. Poza tym nie zapominajmy że gramy w Paryżu :)
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Tylko, że po drugiej stronie siatki jest Djokovic. Taki mały szczegół.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

ayshe pisze: 29 maja 2022, 21:12 Tylko, że po drugiej stronie siatki jest Djokovic. Taki mały szczegół.
Tak. Co prawda to Paryż - ulubiony turniej Rafy ale tym razem nie ma szans z Novakiem. Obserwuję Serba w tych zawodach i stwierdzam, że je wygra. Mam też zamiar postawić na niego w meczu z Nadalem.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Postaw postaw, pewnie wygrasz. Jednak pisanie że Nadal nie ma szans w meczu na Roland Garros to lekkie szaleństwo.
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Jakby ktoś pytał o dobry mecz, to właśnie się skończył. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
live
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 385
Rejestracja: 4 cze 2021, 17:17

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Dalej idąc tym tropem, zanosi się na mecz Novak - Alcaraz, może ktoś pokarze chłopaczynie miejsce w szeregu :wink:
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

W sensie Djokovicowi? Jakby nie patrzeć ostatnio pojedynek tych dwóch panów wygrał Alcaraz. Powiem więcej, przeciwko Djokovicowi Alcaraz ma 100% win ratio ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 789
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

kefas pisze: 30 maja 2022, 10:42 W sensie Djokovicowi? Jakby nie patrzeć ostatnio pojedynek tych dwóch panów wygrał Alcaraz. Powiem więcej, przeciwko Djokovicowi Alcaraz ma 100% win ratio ;)
W szlemach ma 0% i myślę, że tak na razie zostanie. Djokovcic jest zdeterminowany, żeby dogonić Rafę. Myślę, że jak wygra tegoroczny RG to w końcu będzie tym GOAT-em.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

Mecz z Djokoviciem może być moim ostatnim tutaj, a Roland Garros znam za dnia, więc wolałbym grać za dnia. Miałem różne problemy ze swoją stopą i nie wiem, co stanie się z moją karierą. Staram się cieszyć tym czasem i dalej marzyć o grze w tenisa i dojściu do ostatnich rund Rolanda Garrosa – skomentował Hiszpan.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2022

RatRace pisze: 28 maja 2022, 21:01
Vivid pisze: 28 maja 2022, 16:05 Badosa teraz też rzeźbi, że się nie da oglądać. Coraz gorszy, w sensie już w ogóle nieprzewidywalny, ten babski tenis.
Vivid, mój przyjacielu. Ja się z Tobą zgadzam i w pełnej rozciągłości popieram. I również uważam, że rezultatów tego szlema nie można uważać u kobiet za miarodajne. Świątkówna w czwartej rundzie i jeszcze nie zagrała z rozstawioną zawodniczką. W ćwiartce trafi jej się może Pegula (11). W połówce Kasatkina (20), może.

Badosa nie może zagrać trzech spotkań. Sabalenka przegrywa dwa ostatnie sety 6:1, 6:0.

W drugiej połówce Jabeur, wylot na Linetce. Raducanu, gwiazdka tenisa łomot od Sasnovich w dwóch ostatnich setach 6:1, 6:1. W drugiej połówce najgroźniejsza jest Stephens, chyba, która też nie jest rozstawiona.

Przecież to jest wyrób tenisopodobny. Zdecydowanie nie można uznawać wyników tego WS'a. Wimbledonu też nie, bo punktów nie dodadzą, gdyż WTA się nie dogadał z Wimblem w sprawie Ruskich i Białoruskich.

To jest skandal. I jeszcze chcą tyle samo kasy zarabiać. Za co, ja się pytam?
Poczekaj aż zniknie Nadal i Djokovic i wtedy u Panów będzie działo się to samo. Nagle w finałach Mastersa gra Hurkacz, Norrie, Davidovich-Fokina, Fritz, Opelka a nawet Basilashvili rotfl
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”