Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Przepis jest przepisem i tyle. To tak jak z pamiętną scysją Fibaka ze Stopą o wywołany błąd stóp przy setowej, czy tam meczowej.
Wygląda na to, że Novak jak i Serena, nie wytrzymuje już presji. Widzi, że czas ucieka a jemu brakuje. Poza tym od początku turnieju nie jest chyba zdrowy, może pocovidowe powikłania (może uszkadzać płuca)? Był bitym faworytem, co buduje presję i poczucie szansy. Z drugiej strony wiedział pewnie sam, że ciężko to idzie. Ile to razy ktoś przywalił piłką? Tu miał niefart. Coś jak Shapo na PD (stołkowy dostał w głowę). Dobrze się jednak stało bo przepisy są dla wszystkich, nie ma relatywizowania - intencjonalnie czy nie. Walisz piłką, możesz, bylebyś nie trafił kogoś, wtedy tylko ostrzeżenie. A jak ktoś oberwie to do domu, ochłoń. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

SevenUP pisze: 6 wrz 2020, 22:58 Przecież to nie ma żadnego znaczenia czy to umyślne czy nie, kto miałby niby zdecydować o stopniu umyślności? rotfl i na podstawie czego?
Uderzył sędzinę i nie ma żadnej argumentacji, która może to obronić.
Przecież ja go nie bronię, tylko neguję surowość kary.
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:56 A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa.
Dokładnie i tylko o to mi chodzi, zrobił źle, więc kara powinna być, ale wina była nieumyslna, więc kara powinna być niższa. Moim zdaniem powinien był dostać ostrzeżenie za ten pierwszy strzał, a za ten w sędzię drugi, ze stratą punktu. To byłoby moim zdaniem bardziej w duchu sportu.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Cambrinus pisze: 6 wrz 2020, 23:13 Dobra co się stało to się nie odstanie. Pytanie kto wygra ten dziwaczny turniej?
Miedwiediew wygląda dobrze, lepiej niż Uszaty. Roku temu blisko, teraz uda się.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Zwieriewowi też coś nad wyraz dobrze idzie - QF bez pięciosetówki... Augier-Aliassime strasznie rozstrzelał tego Francuza Mouteta, ale jaki jest jego poziom pokaże pewnie dopiero mecz z Thiemem.
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

trainterr pisze: 6 wrz 2020, 23:02 Haha, tak - to nie wina Novaka, tylko tej Pani, że akurat tam stała. Poza tym, to wina USTA, że zorganizowali US Open. Przecież Novak tutaj jest niewinny... 😮
Hej, nikt tu nie twierdzi, że Novak jest bez winy, NAWET ja, a wszyscy tu wiedzą, jakiego mam fijoła na jego punkcie. Mimo, że nie było to uderzenie typu " zemsta na niewdzięcznej piłce", to co z tego, za głupotę się płaci, w tym wypadku Novak spuścił Szlema w kanalizie.
Myślę też, że na decyzję o dyskwalifikacji znaczący miało wpływ jego wcześniejsze zachowanie. Gotował się, aż mu para z uszu szła i dosłownie pięć minut wcześniej powiedziałam do swego miłego : "żeby tylko nie było przez te akcje jakiegoś przypału". No i wykrakałam, cholera jasna. :/
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Aurelius
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 817
Rejestracja: 25 gru 2009, 22:36

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 6 wrz 2020, 23:19
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:56 A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa.
Dokładnie i tylko o to mi chodzi, zrobił źle, więc kara powinna być, ale wina była nieumyslna, więc kara powinna być niższa. Moim zdaniem powinien był dostać ostrzeżenie za ten pierwszy strzał, a za ten w sędzię drugi, ze stratą punktu. To byłoby moim zdaniem bardziej w duchu sportu.
Mówisz, że kara powinna być niższa? Zobaczymy, jak to się jeszce skończy dla Serba. Bo karą niższą w tej sytuacji jest właśnie zdyskwalifikowanie turniejowe. ;) Za chwile może się okazać, że do tego dojdzie kara finansowa (a już są takie informacje). O wykluczeniu czasowym z udziału w turniejach raczej nie powinno być mowy, choć....
Obrazek
W teorii nie ma różnicy między teorią a praktyką. W praktyce jest.
Dean Fixsen
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Straci punkty i kasę za poprzednie rundy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Aurelius pisze: 6 wrz 2020, 23:44
Gary pisze: 6 wrz 2020, 23:19
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:56 A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa.
Dokładnie i tylko o to mi chodzi, zrobił źle, więc kara powinna być, ale wina była nieumyslna, więc kara powinna być niższa. Moim zdaniem powinien był dostać ostrzeżenie za ten pierwszy strzał, a za ten w sędzię drugi, ze stratą punktu. To byłoby moim zdaniem bardziej w duchu sportu.
Mówisz, że kara powinna być niższa? Zobaczymy, jak to się jeszce skończy dla Serba. Bo karą niższą w tej sytuacji jest właśnie zdyskwalifikowanie turniejowe ;) Za chwile może się okazać, że do tego dojdzie kara finansowa (a już są takie informacje). O wykluczeniu czasowym z udziału w turniejach raczej nie powinno być mowy, choć....
Kara finansowa dla czołowych tenisistów jest moim zdaniem mniej dotkliwa niż dyskwalifikacja. Analogicznie dla pilkarzy.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Fatalny pech. Współczuję Novakowi, ale nie mogło być innej kary niż dyskwalifikacja. Fatalna sytuacja dla wizerunku Novaka, ale i całej dyscypliny. Sytuacja dotyczy nie jakiegoś młodego narwańca, ale doświadczonego mistrza i lidera rankingu, jak też aktywnego działacza na rzecz praw zawodników. Obawiam się, że nie tylko w dzisiejszych mediach, ale i po zakończeniu turnieju, US Open 2020 będzie komentowany przez pryzmat tego nieszczęsnego incydentu. A jak Novak za kilka lat zakończy karierę, to jak poczytamy jego krótką biografię w internecie np. w Wikipedii, to poza opisem jego sukcesów tenisowych, ilości wygranych turniejów WS itp. z całą pewnością będzie wzmianka o dyskwalifikacji za trafienie sędziny liniowej w krtań w US Open 2020.....
Ja gdzieś 2 lata temu podczas towarzyskiego debelka po nieudanym returnie w podobny sposób machnąłem luźno rakietą. Piłka poleciała silnie w górę i trafiła w okolice oka mojego partnera w tamtym meczu - Marka Świńskiego Cycka, który akurat w tym momencie odwrócił głowę w moją stronę. Miałem furę szczęścia, że skończyło się na strachu i zażenowaniu z mojej głupoty. Gdyby kolega stracił wtedy oko, miałbym wyrzuty sumienia już na zawsze.
W niedalekiej przyszłości (Roland Garros) zobaczymy, jak ta nieszczęsna sytuacja wpłynie na Nobaka. Może rzeczywiście presja szansy wygrania największej ilości Wielkich Szlemów w historii powoduje większą nerwowość u Novaka, podobnie jak u Sereny Williams? Na razie chyba jeszcze za wcześnie na takie wnioski, dużo wyjaśni Roland Garros. A kto teraz wygra US Open - stawiam na Thiema, najbardziej zasłużył na taki sukces, ale zasługi nie mają znaczenia w rywalizacji na korcie.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Nie jestem zachwycony wymiarem kary dla Djokovica.
Z drugiej strony jestem zwolennikiem ostrych kar dla zawodników bo sytuacja jest taka, że pilnują ich ludzie, którzy tego co zawodnicy zarobią podczas jednego spotkania, Ci nie zarobią przez wiele lat, a może i całe życie (kwestia etapu turnieju).
Przez to zawodnicy czasem pozwalają sobie na za dużo względem sędziów - przypadek Sereny Williams.

Cóż, nie było na horyzoncie zawodnika, który ograłby Novaka to Novak ograł się sam... :-|
Marnym ale jakimś pocieszeniem może być to, że przy tym tytule zawsze będzie gwiazdka. Wydaje mi się że jeśli Serena Williams wygra to też będzie się to przewijało w dyskusjach - przecież czołówki WTA tam nie było... Ktoś im bronił? Nie... ale wiadomo. :wink:

Nawiasem mówiąc. Widziałem tylko urywki więc nie wiem jak było ale nie widziałem żeby Djokovic się kłócił czy podważał decyzję. Jeśli tak było, tj. nie było awantury, to brawa dla niego.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Gary pisze: 6 wrz 2020, 23:19
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:56 A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa.
Dokładnie i tylko o to mi chodzi, zrobił źle, więc kara powinna być, ale wina była nieumyslna, więc kara powinna być niższa. Moim zdaniem powinien był dostać ostrzeżenie za ten pierwszy strzał, a za ten w sędzię drugi, ze stratą punktu. To byłoby moim zdaniem bardziej w duchu sportu.
A nie mylicie prawa karnego z przepisami gry? To pierwsze póki co nie ma tu zastosowania ;)
Tak samo duch sportu, dla mnie też niezbyt trafna argumentacja. To zacznijmy od tego, czy w ogóle w duchu sportu jest walenie piłką gdzie popadnie?
Jak ktoś słusznie wcześniej zauważył obsługa meczu (sędziowie, podawacze piłek) mają czuć się bezpieczni, nie są tarczami (choćby przypadkowymi).
I kolejny argument pod rozwagę - mówisz G,ary o proporcji kary do czynu. OK, zatem jak walisz piłką o ścianę, czy o kort, to dostajesz ostrzeżenie. A jak walniesz i ktoś boleśnie oberwie, lub połamiesz rakietę i odłamek skaleczy kogoś, to też ma być ostrzeżenie? To gdzie tu masz proporcję?
Ostrzeżenie za tzw. nadużycie sprzętu masz dlatego, że jesteś profesjonalistą i masz nad emocjami panować. Jak nie panujesz dostajesz upomnienie. A jak "przesadzasz" z emocjami i ktoś fizycznie jeszcze oberwie to mamy ten kolejny, "wyższy" poziom przegięcia. Za to już masz dotkliwszą karę.
Pominę inne sporty, gdzie też jakakolwiek interakcja fizyczna (negatywna) z sędzią/obsługą kończy się karami poważniejszymi niż upomnienia.
Czym jest ostrzeżenie? Dla wielu ... niczym. W sumie wychodzisz bez konsekwencji. To tak jak wyrok sądu w zawieszeniu. Zrobiłeś coś, jest to faktem, ale konsekwencji de facto brak, będą dopiero jak coś ponownie zmalujesz w jakimś okresie czasu. Czyli faktycznie niestety pozostajesz ... bezkarny ...
Kara w zawieszeniu, czy jak tu - ostrzeżenie, nie wywołują bezpośrednio wpływającej na zawodnika uciążliwości. Nie ma namacalnej konsekwencji.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 7 wrz 2020, 05:45
Gary pisze: 6 wrz 2020, 23:19
tomkillaz pisze: 6 wrz 2020, 22:56 A dlaczego umyślnej? Mamy również winę nieumyślną, za którą również jest kara. Sankcja jest niższa.
Dokładnie i tylko o to mi chodzi, zrobił źle, więc kara powinna być, ale wina była nieumyslna, więc kara powinna być niższa. Moim zdaniem powinien był dostać ostrzeżenie za ten pierwszy strzał, a za ten w sędzię drugi, ze stratą punktu. To byłoby moim zdaniem bardziej w duchu sportu.
A nie mylicie prawa karnego z przepisami gry? To pierwsze póki co nie ma tu zastosowania ;)
Tak samo duch sportu, dla mnie też niezbyt trafna argumentacja. To zacznijmy od tego, czy w ogóle w duchu sportu jest walenie piłką gdzie popadnie?
Jak ktoś słusznie wcześniej zauważył obsługa meczu (sędziowie, podawacze piłek) mają czuć się bezpieczni, nie są tarczami (choćby przypadkowymi).
I kolejny argument pod rozwagę - mówisz G,ary o proporcji kary do czynu. OK, zatem jak walisz piłką o ścianę, czy o kort, to dostajesz ostrzeżenie. A jak walniesz i ktoś boleśnie oberwie, lub połamiesz rakietę i odłamek skaleczy kogoś, to też ma być ostrzeżenie? To gdzie tu masz proporcję?
Ostrzeżenie za tzw. nadużycie sprzętu masz dlatego, że jesteś profesjonalistą i masz nad emocjami panować. Jak nie panujesz dostajesz upomnienie. A jak "przesadzasz" z emocjami i ktoś fizycznie jeszcze oberwie to mamy ten kolejny, "wyższy" poziom przegięcia. Za to już masz dotkliwszą karę.
Trafny wywód. Zgadzam się w całej rozciągłości (pomimo że końcówki dla przejrzystości nie zacytowałem)👍.
Yonex Vcore Xi
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

El Diablo pisze: 7 wrz 2020, 04:24 Nawiasem mówiąc. Widziałem tylko urywki więc nie wiem jak było ale nie widziałem żeby Djokovic się kłócił czy podważał decyzję. Jeśli tak było, tj. nie było awantury, to brawa dla niego.
Nie było, bardzo spokojnie to przyjął. Podszedł do Pablo, podał rękę, spakował graty i poszedł sobie. Na konfę też nie poszedł, dla ścisłości, ale stać go na to.
https://www.instagram.com/p/CE0AzAOH2cp ... 6g46h7bvdm
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
van basten
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 31 mar 2015, 09:53

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

ayshe pisze: 7 wrz 2020, 06:49
El Diablo pisze: 7 wrz 2020, 04:24 Nawiasem mówiąc. Widziałem tylko urywki więc nie wiem jak było ale nie widziałem żeby Djokovic się kłócił czy podważał decyzję. Jeśli tak było, tj. nie było awantury, to brawa dla niego.
Nie było, bardzo spokojnie to przyjął. Podszedł do Pablo, podał rękę, spakował graty i poszedł sobie. Na konfę też nie poszedł, dla ścisłości, ale stać go na to.
https://www.instagram.com/p/CE0AzAOH2cp ... 6g46h7bvdm
GOAT -sroat. Tylko z tego będą go ludzie za 15 lat pamiętać i w pierwszej kolejności o tym będzie .
Klaun =cymbał = dzban.
hehehe
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Vivid pisze: 6 wrz 2020, 23:17 Wygląda na to, że Novak jak i Serena, nie wytrzymuje już presji. Widzi, że czas ucieka a jemu brakuje. Poza tym od początku turnieju nie jest chyba zdrowy, może pocovidowe powikłania (może uszkadzać płuca)? Był bitym faworytem, co buduje presję i poczucie szansy. Z drugiej strony wiedział pewnie sam, że ciężko to idzie. Ile to razy ktoś przywalił piłką? Tu miał niefart. Coś jak Shapo na PD (stołkowy dostał w głowę). Dobrze się jednak stało bo przepisy są dla wszystkich, nie ma relatywizowania - intencjonalnie czy nie. Walisz piłką, możesz, bylebyś nie trafił kogoś, wtedy tylko ostrzeżenie. A jak ktoś oberwie to do domu, ochłoń ;)
Na chorego to on mi nie wyglądał. Wręcz przeciwnie, do feralnego momentu grał jak z nut, z 8 asów zdążył włożyć...Zagotował się już po banalnym oddaniu 3 szans na brejka, potem upadek i gwóźdź do trumny - przełamanie...
Yonex Vcore Xi
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

A co jeśli Pani sędzia jest kibicem Rogera i to wszystko udawala? No, a tak na poważnie to szkoda mi Novaka i całej jego serii bycia niepokonanym w 2020, poza tym bardzo chcialem zobaczyć w finale rewanż za AO20, niemniej jednak przepis jest przepis i Serb slusznie został zdyskwalifikowany. No to teraz Dominic musisz!! W Australii był o włos, a lepszej szansy może nie być w najbliższym czasie, a wygląda według mnie najlepiej w tym turnieju obok jego dzisiejszego rywala Ożera Aljasima. Zapowiada się znakomity mecz dzisiaj.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

A tymczasem internet: został pokrzywdzony, nie zrobił tego intencjonalnie, zdyskwalifikowany? za co?, liniowa dramatyzuje i powinna dostać oskara za tę rolę, przecież tylko siniak jej zostanie, ona żyje w ogóle jeszcze? zachowują się jakby ją zamordował, tak to jest jak Karen* sędziuje, dziewczyna od podawania piłek powinna była futrzaka złapać, za późno/za wolno zareagowała... Oczywiście, nie obyło się też bez uwag, że taki Kyrgios demoluje rakiety i dostaje zaledwie ostrzeżenia, a Serba dotknęła bardzo dotkliwa kara/nieadekwatna do przewiny.

*odpowiednik naszej Grażyny

Podsumowując, turnieju nie wygra, ale ileż ciepłych uczuć względem siebie wygenerował. I to nawet u tych, którzy do grona jego kibiców się nie zaliczają. Niczym kot, który zawsze spada na cztery łapy. :wink: Żeby jednak nie było, są też tacy, którzy przywołują to: https://www.youtube.com/watch?v=FjpivhHD_qU

ReTo pisze: 7 wrz 2020, 08:54 A co jeśli Pani sędzia jest kibicem Rogera i to wszystko udawala?
Miałam właśnie dodać, że wcale się nie zdziwię jak zaraz przeczytam, iż owa "Karen" to zapewne fanka Rogera albo Rafy. :]
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2020, 10:07 przez mapi, łącznie zmieniany 1 raz.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Dla mnie US Open się w tym roku skończył. Nie oglądam dalej. Bzdurna sytuacja, bzdurna kara.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Gemset
Bywalec
Bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2014, 08:48

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

McGyver pisze: 6 wrz 2020, 22:32 A teraz jakaś dziwna decyzja, zrozumiałbym ją gdyby Djoko był odwrócony w stronę tej sędziny i tak zagrał. A odegrał piłkę lekko, nie widząc jej.
Widział ją, a przynajmniej powinien. To nie było do tyłu.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: WIELKI SZLEM: US OPEN 2020

Pierwszy raz żal mi Novaka. Ale nie oglądałem od początku, tylko ów fragment. Trochę mi głupio, bo wcześniej sam to wykrakałem, pisząc, że jeśli sam czegoś nie odwali to z taką grą ma tytuł w kieszeni.
Ale z drugiej strony, czas wydać konkretny przepis (o ile go jeszcze nie ma, nie orientuję się), mówiący jednoznacznie co wolno a czego nie. Kiedy trenowałem dawno temu ręczną, wszedł przepis, że piłkę po gwizdku sędziego trzeba było położyć na parkiet, nie odrzucić, a położyć, jak się zrobiło inaczej - kara 2 minut wykluczenia. To działało.
Może Nole zapłacił frycowe za przypadki w przyszłości. Ale z drugiej strony, bo to teatr, bo to cyrki liniowej - a gdyby trafił w oko i była strata oka? Może czas pomyśleć o ochronie liniowych - przed ich eliminacją. Już widzę komentarze - liniowi jak bramkarze w hokeju.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”