CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2019

hokej pisze:Hubert od młodego juniora "zapowiadał się", problemem mogły być stawy skokowe. Nikt nie da gwarancji, że w miarę dojrzewania kortowego nie doszedł by do obecnego poziomu z polskim trenerem.
Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o polskich szkoleniowcach, którzy doprowadzili zawodników do czołówki użyj googla.
Nie trzeba nikogo znać, żeby dojść do tych samych wniosków.
Problemy z organizmem to normalna rzecz w sporcie wyczynowym- zauważy to zwykły obserwator.
Z polskiego podwórka choćby Janowicz czy ostatnio Świątek.
W sporcie w zasadzie na nic nie ma gwarancji, więc można przyjąć takie założenie,
że coś mogło by się udać albo nie. Ja widzę w Polsce (nie tylko w tenisie) głównie młode talenty, które potem znikają.
Co innego doprowadzić zawodnika do światowej czołówki - najczęściej na bazie
właśnie jego naturalnych predyspozycji a co innego poziom myśli trenerskiej
i szkolenia, który gwarantuje sukcesy. Same chęci czy tradycje też nie wystarczają przecież.
Nie widzę specjalnie cenionych polskich szkoleniowców,
których wybierają zawodnicy z TOP100.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Miami 2019

Moller nie jest już trenerem Huberta. Obecnie to Craig Boynton.

W naszym przypadku to nie jest raczej kwestia trenera tylko zwyczajnej kasy. HH był prowadzony bardzo mądrze, bez niepotrzebnych fajerwerków i przeciążania organizmu. Jest wyjątkiem potwierdzającym smutną regułę.

A stawy to ma zwichrowane nie poprzez kontuzje. I mądrość rodziców/trenerów pozwoliła to zniwelować. Plus olbrzymia kasa na rehabilitację. Hubert w wieku lat 13-14 miał nogi w X w dolnej części.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2019

hokej pisze:HH był prowadzony bardzo mądrze, bez niepotrzebnych fajerwerków i przeciążania organizmu. Jest wyjątkiem potwierdzającym smutną regułę. ...A stawy to ma zwichrowane nie poprzez kontuzje. I mądrość rodziców/trenerów pozwoliła to zniwelować. Plus olbrzymia kasa na rehabilitację. Hubert w wieku lat 13-14 miał nogi w X w dolnej części.
Cóż nie znam takich szczegółów, żeby było jasne: mój kontakt z HH, to jedynie bezpośrednia wymiana uśmiechów na schodach we wrocławskiej Orbicie.
Śledzę karierę HH jak zwykły kibic i nie napotkałem nigdy takiej informacji. Miło, że się podzieliłeś - zawsze to człowiek inaczej spojrzy na gracza. Wracając do prowadzenia zawodnika i umiejętnego wykorzystywania jego naturalnych predyspozycji, to granie bardziej na wznoszącą i mniej siły wprowadził już Stadniczenko. Bo wcześniej - to moja obserwacja - Hubert mało biegał i uderzał piłkę dopiero w końcówce jej opadającego lotu. Tym samym uderzał bez zbytniej kontroli. Kilka lat temu ekscytowano się kto szybszą bombę wypuścił serwisem JJ czy HH, a ostatnio raczej serwis Huberta jest dostrzegany nie dlatego, że jest jakiś superszybki, tylko dlatego, że jest połączeniem siły, precyzji i taktyki. Porównując postępy zawodników na podobnych etapach kariery (pomijam dostępne warunki do trenowania i zaplecze), to odnoszę wrażenie, że "zagraniczna myśl trenerska" jakby lepiej dopasowuje technikę gry do fizjonomii zawodnika i zaryzykuję stwierdzenie, że opieka fizjoterapeutyczna jest lepsza (a niektórzy gracze polscy w ogóle jej nie mają, głównie z powodów finansowych) Nie wiem czy polska myśl zaprowadziła by tego zawodnika tam gdzie jest obecnie, ale widzę wyraźnie, że (być może właśnie w oparciu o te obawy o stawy) znacznie większy nacisk położono na inteligencję gry a nie siłę, która była wcześniej wyróżnikiem tego gracza.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2019, 18:52 przez CFA, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Miami 2019

hokej pisze:Moller nie jest już trenerem Huberta. Obecnie to Craig Boynton.
Zgadza się. O Mollerze napisałam po prostu w kontekście ostatnich miesięcy. Powinnam była dodać, że od niedawna Huberta prowadzi Amerykanin. Dzięki za doprecyzowanie.
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Miami 2019

Vivid pisze:Hurkacz? Jeszcze bekhend do poprawy. Reszta całkiem OK. A w czołówce jeszcze nie jest :P
Choć oczywiście każdy zapewne inaczej tę czołówkę definiuje.
...
Vivid pisze:Nic z niego nie będzie, i tyle.
Vivid pisze:Powiedzmy kilkusezonowy pobyt w top50, czy nawet top100.
:rolleyes:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2019

kszymon pisze:
Vivid pisze:Hurkacz? Jeszcze bekhend do poprawy. Reszta całkiem OK. A w czołówce jeszcze nie jest :P
Choć oczywiście każdy zapewne inaczej tę czołówkę definiuje.
...
Vivid pisze:Nic z niego nie będzie, i tyle.
Vivid pisze:Powiedzmy kilkusezonowy pobyt w top50, czy nawet top100.
:rolleyes:
Nie no, popełniasz falstart rotfl Poza tym manipulujesz wypowiedzią ... :::bd::
Tam jest takie "magiczne" słowo - kilkusezonowy ;) I co ważniejsze, odnosiło się to do osiągnięcia znaczącego wyniku vide zrobienia realnej kariery, a nie bycia w jakiejś absolutnej czołówce. Dla mnie czołówka to TOP15 i tam pobyt (nieprzerwany) przez kilka sezonów.

Rozumiem oczywiście mocno palącą Cię chęć dokopania mi i odegranie się za wypunktowanie Ciebie przy innej okazji, ale jakby to powiedzieć? ... Jeszcze musisz kilka lat poczekać rotfl
Bądź zatem cierpliwy, czekaj w spokoju, zapisz sobie w kalendarzu rotfl
Powiem Ci, że tu widzę szansę na wytknięcie mi pomyłki :::gd::: Chłopak przytomnie zwiał z polskiego piekiełka, i co najważniejsze wyraźnie popracował z jakimiś fachowcami i zdecydowanie zrobił porządek z nogami. Jakbyś poczytał dokładnie, czy zacytował uczciwie ... ;), to byś wiedział, że problem i hamulec widziałem u niego w szpotawości kolan (obu). Jak widzę tzw. gościa urodzonego na beczce z dwoma stabilizatorami na stawach skokowych to mam uzasadnione obawy ... :twisted: Tak jeszcze niedawno to wyglądało. Obecnie diametralna różnica. Hokej poruszał też ten temat nawet i w tym wątku.

A co do turnieju. HuHu przegrał z młodziakiem, ale i tak powinien być bardzo zadowolony z występów w IW i Miami. Oby mu tak dalej szło, nie tak jak wieszczonej przez niektórych przyszłej multiszlemistce - Świątek, co to w przedbiegach koncertowo przeżyna rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2019

Haase zepsuł buty i nie miał na zmianę rotfl. Przerwa w grze przy stanie 30:30 ponad 6 minut zanim mu przynieśli, a prosił już przed poprzednim gemem.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2019

Jakuboto pisze:Haase zepsuł buty i nie miał na zmianę rotfl. Przerwa w grze przy stanie 30:30 ponad 6 minut zanim mu przynieśli, a prosił już przed poprzednim gemem.
Czy za to nie powinna być kara? Utrata odpowiednio punktu, potem gema. W sumie to jest problem sprzętowy a za niego odpowiada zawodnik. Nie raz zawodnicy miewali problem z butami. Albo mieli zapasowe w torbie, albo, co widziałem, ktoś z boksu podawał (miał ze sobą).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Miami 2019

Vivid pisze:

Nie no, popełniasz falstart rotfl Poza tym manipulujesz wypowiedzią ... :::bd::
eee przesadzasz :P
Ja tylko wrzuciłem twoje wpisy dokładnie sprzed roku, gdzie kategorycznie twierdziłeś, że "nic z niego nie będzie".
Oczywiście, to bardzo względne stwierdzenie, tak jak z uznaniem czym jest czołówka, jak sam napisałeś :) .
Ja mam nadzieje, że chociaż kilka lat spędzi w TOP20 z jakimiś przebłyskami typu półfinał WS... będzie komu kibicować. W końcu to Polak i przyjemny dla oka styl gry.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP 1000: Miami 2019

kszymon pisze:
Vivid pisze: Nie no, popełniasz falstart rotfl Poza tym manipulujesz wypowiedzią ... :::bd::
eee przesadzasz :P
Ja tylko wrzuciłem twoje wpisy dokładnie z przed roku, gdzie kategorycznie twierdziłeś, że "nic z niego nie będzie".
Oczywiście, to bardzo względne stwierdzenie, tak jak z uznaniem czym jest czołówka, jak sam napisałeś :) .
Ja mam nadzieje, że chociaż kilka lat spędzi w TOP20 z jakimiś przebłyskami typu półfinał WS... będzie komu kibicować. W końcu to Polak i przyjemny dla oka styl gry.
Jeszcze nic nie osiągnął, przynajmniej według moich kryteriów. Załapał się już chociaż do Top50?
Natomiast po zrobieniu porządku z nogami i przytomnej emigracji (co w sumie w jakiś sposób przykre) można powiedzieć, że rokuje ;)
"Problem" niestety jest taki, że to tak jak ze zdobywaniem zamków ;) Podejść wojskiem na przedpola to pikuś, potem trzeba bramy i mury sforsować :P Obecnie HuHu podszedł pod mury, czas pokaże co dalej.
Wejść do Top50, a lepiej Top15, też jeszcze może, ale utrzymać się tam bez przerwy przez kilka sezonów to już jest poważne wyzwanie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: ATP 1000: Miami 2019

Na razie zagrał kilka atrakcyjnych dla oka spotkań pokonując m.in dwa razy Niszkoriego i raz zmęczonego Thiema. Z punktu widzenia wygłodniałego oglądacza polskiego tenisa to jak wystrzelenie rakiety w kosmos, z obiektywnego punktu widzenia - nic jeszcze takiego co usprawiedliwia pompowanie balona, powiedzmy sobie szczerze, także przez krajowych ekspertów i komentatorów tenisa.
Oczywiście jakiś potencjał widać. Do wczorajszego meczu z Kanadyjczykiem przypuszczałem, że kto wie, może nawet ma już papiery na wygranie jakiegoś, choćby niewielkiego, trunieju ATP. Ale...wygrać nawet z wielką gwiazdą pojedynczy mecz a wygrać całą imprezę gdzie trzeba mieć odpowiedz na różne style gry przeciwników - coż, spora różnica. Hurkacz znowu wczoraj sie cofnął i za bardzo bronił, czyli robił to co mu na początku współpracy zarzucali trenerzy i obserwatorzy w Stanach.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 17:48 przez Tennisowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2019

Gdzieś można zobaczyć teraz Feda? Polsat jak zawsze "daje radę" a TU nic nie działa.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: ATP 1000: Miami 2019

Tennisowy pisze:Na razie zagrał kilka atrakcyjnych dla oka spotkań pokonując m.in dwa razy Niszkoriego i raz zmęczonego Thiema.
Zmęczonego Thiema? O_O O_O O_O

Czym niby? Początkiem sezonu!? Bye'm w pierwszej rundzie!? Wolnymi praktycznie 5 dniami od finału w Indian Wells do piątkowego meczu z Hurkaczem!?

Krótko mówiąc - nie żartuj, proszę.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Miami 2019

Myślę, że mentalnie być może trochę zmęczonego, chłop dalej żył triumfem w Indian Wells.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Miami 2019

Kyrgios to zrobił, z uśmiechem na ustach :D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3m1P0LhPXHE[/youtube]
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: ATP 1000: Miami 2019

Tennisowy pisze:Na razie zagrał kilka atrakcyjnych dla oka spotkań pokonując m.in dwa razy Niszkoriego i raz zmęczonego Thiema
rotfl No tak to przecież nic, ograć Nishikoriego, Thiema, Pouille, Shapovalova :) Każdy tenisista ich ogrywa codziennie, więc co za problem. Dlaczego w takim razie wszyscy tak się podniecają Shapovalovem czy Felixem Auger - Alliassime? Kogo takiego oni pokonali w okresie roku?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Miami 2019

Co za koleś z tego Kyrgiosa :D.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: ATP 1000: Miami 2019

Artlight pisze:
Tennisowy pisze:Na razie zagrał kilka atrakcyjnych dla oka spotkań pokonując m.in dwa razy Niszkoriego i raz zmęczonego Thiema.
Zmęczonego Thiema? O_O O_O O_O

Czym niby? Początkiem sezonu!? Bye'm w pierwszej rundzie!? Wolnymi praktycznie 5 dniami od finału w Indian Wells do piątkowego meczu z Hurkaczem!?

Krótko mówiąc - nie żartuj, proszę.
Największym sukcesem w dotychczasowej karierze też się można bardzo zmęczyć :) Oczywiście nie chcę tu jakoś szczególnie umniejszać sukcesu Hurkacza.

@SevenUp, nie napisałem, że nic takiego. Dzięki tym zwycięstwom zwrócono na niego uwagę w środowisku i wśród kibiców a to też ma duże znaczenie. Ale i presja więc ciekawe jak zawodnik sobie z nią poradzi w dalszej części sezonu.
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: ATP 1000: Miami 2019

SevenUP pisze:
Tennisowy pisze:Dlaczego w takim razie wszyscy tak się podniecają Shapovalovem czy Felixem Auger - Alliassime?
Kto konkretnie kryje się za "wszyscy"? Nikt się nimi specjalnie nie podnieca. Tyle, że jeden był chwilowo w TOP30 a drugi tam zmierza.
Zmierza tam wielu i każdy chce pozostać.
Nikt nie podjął trudu analizy przyczyn porażki HH czyli przyjęto ją jako normalną w danym momencie z takim przeciwnikiem i tyle.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: ATP 1000: Miami 2019

Dziennikarzy porażki nie interesują, a ja nie oglądałem więc nie mogę analizować ;)

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”