Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

ATP 1000: Monte Carlo 2016

Monte-Carlo Rolex Masters
Obrazek

10.04.2016-17.04.2016
Kategoria: ATP World Tour 1000
Pula nagród: 3,748,925 €
Strona główna turnieju: Klik!
Nawierzchnia: clay
Lokalizacja: Monte Carlo, Monako
Drabinka: Pokaż!
Finał 2015:
Novak Djokovic [1] vs Tomas Berdych 7:5, 4:6, 6:3.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Federer już w Monaco.
Ja znowu czekam na dobry występ Thiema.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
niespotykany
Senior
Senior
Posty: 4063
Rejestracja: 6 mar 2013, 12:41

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Uwielbiam oglądać ten turniej. Czekam na niego co roku. Byle do poniedziałku. :::yay:::
P.S. Dominator robi formę. Avatar zaklepany. :D
Awatar użytkownika
McGyver
Weteran
Weteran
Posty: 1799
Rejestracja: 24 mar 2012, 17:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

niespotykany pisze:Uwielbiam oglądać ten turniej. Czekam na niego co roku. Byle do poniedziałku. :::yay:::
A ja właśnie nie lubię Monte Carlo, bo jak przychodzę po robocie do domu, to zostaje już tylko ostatni mecz z sesji do zobaczenia. :wink:
Nie kojarzę żadnego innego turnieju, gdzie mecze rozpoczynałyby się o 10.30 rano.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

McGyver pisze:
niespotykany pisze:Uwielbiam oglądać ten turniej. Czekam na niego co roku. Byle do poniedziałku. :::yay:::
Nie kojarzę żadnego innego turnieju, gdzie mecze rozpoczynałyby się o 10.30 rano.
Fakt, Szlemy rozpoczynają się o 11-ej. rotfl

Ja tam do Monte nic nie mam, no wiecie, mam na myśli ten jogurt od Zott, jest bardzo dobry. Turniej? Kojarzy mi się z Nadalem, szkoda, że zakończyła się ta jego dominacja tak brutalnie, w 2013 jeszcze to jakoś wyglądało, bo finał i powrót po przerwie, na Serba nie był po prostu jeszcze gotowy. Niestety jego występy w 2014 i 2015 były kiepskie, a szkoda, bo to czego tutaj dokonał (dominacja w latach 2005-2012) to coś po prostu niewiarygodnego. No i szkoda, że Roger nigdy tutaj nie wygrał i nie wygra, nie wróżę mu niczego dobrego w tym turnieju, jego sukcesy na nawierzchni ziemnej to już przeszłość, no może coś w Madrycie zrobi na szybszych nieco kortach.

Ps. A pro po Federera, ponoć ma zamiar wystartować w maksymalnej liczbie turniejów na mączce, we wszystkich Mastersach, RG i być może w jakimś kurniku za dwa miliony baksów vide. Stambuł.
Awatar użytkownika
kis12
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 472
Rejestracja: 20 kwie 2013, 10:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Nie wiemy w jakiej jest formie.Niech gra i zbiera punkty, aby Murraya wyprzedzić.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

kis12 pisze:Nie wiemy w jakiej jest formie.Niech gra i zbiera punkty, aby Murraya wyprzedzić.
Właśnie powiedział, że chce zadbać o ranking. Murray do Wimbledonu jest do łyknięcia i pewnie na tym najbardziej mu zależy by uniknąć Novaka przed ewentualnym finałem. Niestety trudno oczekiwać by zakończył sezon na drugim miejscu, po RG ma całą masę "oczek" do bronienia.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Dla Nadala pocieszające jest jedynie właśnie to, że nie ka do obrony jakiś ogromnych ilości punktów. Chociaż kto wie czy w tej formie to zrobi.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Jurek Kiler pisze:
kis12 pisze:Nie wiemy w jakiej jest formie.Niech gra i zbiera punkty, aby Murraya wyprzedzić.
Właśnie powiedział, że chce zadbać o ranking. Murray do Wimbledonu jest do łyknięcia i pewnie na tym najbardziej mu zależy by uniknąć Novaka przed ewentualnym finałem. Niestety trudno oczekiwać by zakończył sezon na drugim miejscu, po RG ma całą masę "oczek" do bronienia.
Tylko pytanie czy uniknięcie Djokovica przed ew. finałem ma sens?
Z jednej strony to zawsze jeden mecz więcej dla Djokovica i może go ktoś przy dużej dozie szczęścia i dobrym dniu wyeliminować. Ale z drugiej strony jeden mecz więcej na rozkręcenie się Novaka i jeden mecz więcej w nogach u Rogera...
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Jakuboto pisze:
Jurek Kiler pisze:
kis12 pisze:Nie wiemy w jakiej jest formie.Niech gra i zbiera punkty, aby Murraya wyprzedzić.
Właśnie powiedział, że chce zadbać o ranking. Murray do Wimbledonu jest do łyknięcia i pewnie na tym najbardziej mu zależy by uniknąć Novaka przed ewentualnym finałem. Niestety trudno oczekiwać by zakończył sezon na drugim miejscu, po RG ma całą masę "oczek" do bronienia.
Tylko pytanie czy uniknięcie Djokovica przed ew. finałem ma sens?
Z jednej strony to zawsze jeden mecz więcej dla Djokovica i może go ktoś przy dużej dozie szczęścia i dobrym dniu wyeliminować. Ale z drugiej strony jeden mecz więcej na rozkręcenie się Novaka i jeden mecz więcej w nogach u Rogera...
Wydaje mi się, że to prosta kalkulacja, im później mogę go spotkać tym większa szansa, że go nie spotkam...
Umówmy się, po tym co Fed pokazał w Melbourne nie wierzę by pokonał Serba już w Wielkim Szlemie, no ok. on w Melbourne prezentował się generalnie średnio, powiedzmy, że najwyżej nieźle. No ale w Nowym Jorku grał znakomicie i co z tego? Novak nie postawił poprzeczki bardzo wysoko, był do zrobienia, ale dziwnym trafem Szwajcar nie przypominał tenisisty z poprzednich spotkań. Wimbledon? ok. Tutaj Novak był trudniejszy, zagrał moim zdaniem nadspodziewanie dobrze, ale Roger niestety nie przypominał tenisisty z półfinału a jak wrócimy do naszych wypowiedzi po półfinale to zobaczymy, że chwaliliśmy również za tamten mecz Murraya co dobitnie świadczy o niezwykłym poziomie zaprezentowanym przez Szwajcara. Nie przez przypadek padały głosy, że było to jedno z najlepszych spotkań w jego karierze. No ale finał i inny człowiek...

Głowa ma olbrzymie znaczenie, jak Serb przeżył swój niezwykły wyskok formy w 2011 to Federer jeszcze przez dłuższy czas patrzył na niego z góry co pozwoliło mu go pokonać w Paryżu, mieć na widelcu w Nowym Jorku (tutaj ewidentnie zabrakło pary by domknąć w trzech a na koniec szczęście Serba, piłka po taśmie Rogera i było bo Fredzi...) i pokonać w półfinale Wimbledonu. Pomijam fakt, że go chyba stawka spotkania już przytłacza, no bo jak to jest, że w fazie grupowej WTF gra on praktycznie bezbłędnie a w finale bije od niego niepewność? Do tego dochodzi przygotowanie fizyczne, nie jest tak mocny jak w przeszłości na pewno, ale nie jest to jedyna przyczyna jego porażek z Djokem.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

niespotykany pisze:Uwielbiam oglądać ten turniej. Czekam na niego co roku.
Też tak miałam. To był mój ulubiony turniej. Z kilku względów. Położenia kortów w mieście przez które kiedyś przejeżdżałam i którego urok pamiętam do dziś. Pierwszego poważnego turnieju na mączce - mojej ulubionej nawierzchni. Na to nałożyły się kosmiczne wyniki Ulubionego Tenisisty.
Teraz nie wiem. Niby czekam, że może.. Z drugiej strony marne występy akurat tutaj - sprawiają jakby większą przykrość niż gdzie indziej. :/
Kiedy drabinka? Dzisiaj?
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
mapi
Orator
Orator
Posty: 566
Rejestracja: 5 sty 2015, 19:38

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Kiedy drabinka? Dzisiaj?
Jutro, start w samo południe.

Co do MC, przynajmniej widoki pozakortowe zostały :wink:. <Choć to pewnie marne pocieszenie, o ile jakiekolwiek.>
Learn to love the process.
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Thiem z Rafałem w 3 rundzie, tośmy pograli. :(
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Tenisówka pisze:Thiem z Rafałem w 3 rundzie, tośmy pograli. :(
Hyh, nie ma co go skreślać, obydwaj trafili chu....
Fed na dzień dobry równieś średnio ciekawie.
Awatar użytkownika
kszymon
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 18 sty 2016, 22:24

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Czy Eurosport będzie to transmitował? W ogóle to Eurosport się obraził na ATP, bo od AO nie kojarzę tam transmisji.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Delikatnie rzecz ujmując - Eurosport ma prawa do 3 Szlemów (bez Wimbledonu) i do paru pomniejszych turniejów. M1000 są w posiadaniu Polsatu.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

hokej pisze:Delikatnie rzecz ujmując - Eurosport ma prawa do 3 Szlemów (bez Wimbledonu) i do paru pomniejszych turniejów. M1000 są w posiadaniu Polsatu.
I jest tak od wielu, wielu lat. Rzuciłem okiem na temat "Polityka tenisowa Polsatu" i datuje on na 2010, a że wieszaliśmy psy na tej stacji ze względu na nie pokazywanie na żywo meczów z 1000-ków już wcześniej to można bezpiecznie przyjąć, że jest to stan z ostatnich 8 lat.

To post z 2008 roku...
PitS pisze:Ot i macie fachowość Pols###. Od pół godziny leci pojedynek finałowy w Cincinnati a oni transmitują .... nie ! niczego nie transmitują, tylko mają wspominki mózgotrzepów.
Wspomnień czar. Obrazek Chyba lepiej pamiętam "epickie" pokazywanie powtórek boksu niż same mecze. rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

No jeszcze nie tak dawno, bodaj w 2014 musiałem oglądać półfinał WTF pomiędzy Wawrinką a Federerem w internecie na stronie Polsatu, bo w tv nie pokazywali. No ale mimo wszystko nie pozbyłbym się tego kanału, u nas niestety jest tego typu problem, że tenis (choć na świecie dyscyplina top 5 na świecie) jest mało po prostu popularny, choć i tak dzięki Agnieszce się to mocno poprawiło.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

El Diablo pisze:I jest tak od wielu, wielu lat. Rzuciłem okiem na temat "Polityka tenisowa Polsatu" i datuje on na 2010, a że wieszaliśmy psy na tej stacji ze względu na nie pokazywanie na żywo meczów z 1000-ków już wcześniej to można bezpiecznie przyjąć, że jest to stan z ostatnich 8 lat.
Mi nawet świta, że sukcesy Roda w najlepszym dla niego amerykańskim lecie przed USO śledziłem na TV4, a więc na kanale z tej samej grupy. Z równie odległych wspomnień wtopy Feda z Canasem na pewno już były na PS.
#NKrising
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: ATP 1000: Monte Carlo 2016

Tenis na TV4? Nie...chyba nie. Aczkolwiek głowy sobie nie utnę, kojarzę ten niesamowity finał z Cinnci kiedy pokonał Mardy'ego Fisha, Bohdan komentował. Po jednej z akcji przybili sobie piątkę, Andy zrobił to w taki sposób, że Bogdan opisał jego charakter słowem "łobuzerski" ale z przymrużeniem oka ;), Mardy był tym grzecznym.

Pamiętam również finał pomiędzy Corretją a Enqvistem z finału Indian Wells 2000 i transmitowali go raczej na Polsacie Sport i przed meczem i po meczu było studio! Siedział w nim. m.in Bohdan Tomaszewski. Jezuuuu kiedy to było, miałem wtedy 10 lat i dopiero zaczynałem się interesować tenisem, kojarzę zeszłoroczny Masters, zwycięski mecz grupowy Kiefera z Kafielnikovem, niestety mój wówczas ulubiony tenisista przegrał w półfinale Samprasem, Pistol Pete wygrał wówczas cały turniej, pokonał w finale Agassiego, który i tak był spełniony odbierając nagrodę za zawodnika sezonu (po sześciu latach panowania przez Samprasa). No tak, 1999, rok, w którym zacząłem interesować się tenisem. W sumie nie bóg wie jak wcześnie, miałem prawie 10 lat.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”