Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

US OPEN 2013
Obrazek
26.08.2013-08.09.2013
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: 34,3 mln USD
Strona główna turnieju: http://www.usopen.org/
Nawierzchnia: twarda
Lokalizacja: Nowy Jork, USA
Drabinka:
Singiel Mężczyzn
Singiel Pań


Finały 2012:
A.Murray-N.Djokovic 7:6 (10),7:5, 2:6, 3:6, 6:2
S.Williams-V.Azarenka:6:2, 2:6, 7:5
Bob Bryan/Mike Bryan-Leander Paes/Radek Stepanek 6:3, 6:4
Sara Errani/Roberta Vinci-Andrea Hlavackova/Lucie Hradecka 6:4, 6:2
Ekaterina Makarova/Bruno Soares-Kveta Peschke/Marcin Matkowski 6:7(8), 6:1, 12:10

Polskie ,,akcenty":
4 runda singla: Agnieszka Radwańska-Roberta Vinci 1:6, 4:6
1 runda singla: Łukasz Kubot-Leonardo Mayer 4:6, 4:6, 5:7
1 runda singla: Jerzy Janowicz-Dennis Novikov 2:6, 6:7(6), 6:3, 3:6
1 runda singla: Ula Radwańska-Roberta Vinci 1:6, 1:6
2 runda debla: Klaudia Jans-Ignacik/Kristina Mladenovic-Serena Williams/Venus Williams 4:6, 0:6
2 runda debla: Alicja Rosolska/Jarmila Gajdosova-Liezel Huber/Lisa Raymond 2:6, 5:7
2 runda debla: Łukasz Kubot/Mikhail Youzhny-Marcel Granollers/Marc Lopez 5:7, 7:6(7), 6:7(4)
1 runda debla: Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski-Christian Harrison/Ryan Harrison 6:7(3), 6:2, 6:7(7)
Finał miksta: Kveta Peschke/Marcin Matkowski-Ekaterina Makarova/Bruno Soares 7:6(8), 1:6, 10:12
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Super, jest wątek założony przez użytkownika. O to mi zawsze chodziło, jest potrzeba, jest wątek, funkcyjni mają huk roboty, a to ich odciąża, do tego tu wszyscy są gospodarzami.

Ja dorzucę jeszcze jeden polski akcent w turnieju. Po raz pierwszy od czasów juniorskich Janowicza Polak jest w drabince głównej bez eliminacji wszystkich tegorocznych Szlemów. Nie inaczej jest i na US Open gdzie znalazłem Kamila Majchrzaka na liście zgłoszeń turnieju juniorskiego.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Przysiężny będzie grał w turnieju głównym bez kwalifikacji :::yay::: .
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

pi50 pisze:Przysiężny będzie grał w turnieju głównym bez kwalifikacji :::yay::: .
No i fajnie. Czyli jeśli dobrze rozumiem to Przysiężny, Kubot i Janowicz z męskiej ekipy.
Oby drabinka okazała się choć trochę łaskawa w pierwszych rundach. :D
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

W puli nagród się chyba jedno zero zgubiło. :)
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

hokej pisze:W puli nagród się chyba jedno zero zgubiło. :)
Kolega podał $$$ dla zwycięzcy turnieju. Zdarza się. :]
pi50 pisze:Pula nagród: 2,6 mln USD
Pula nagród to bodaj niecałe 35 milionów USD i na takową kwotę zmieniłem post otwarcia. :wink:
pi50 pisze:Pula nagród: 34,3 mln USD
Ja z reguły te dane czerpię z profilów na stronie ATP: Klik!
Na której na tą chwilę ta informacja nie została zaktualizowana. Jak się pojawi to poprawię. :wink:

P.S.: Jeśli ktoś wypatrzy jakiś błąd to proszę napisać, a poprawimy. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Widać, że US Open także mocno zwiększył nagrody, zwycięzca dostanie 700 tysięcy dolarów więcej niż przed rokiem! A przecież ta kwota dla wygranego (jeśli zwycięży USO Series) może wzrosnąć o dodatkowy milion. Nieźle.

Faworytów upatruje wśród Djokovica i Murraya. Jakoś nie chce mi się wierzyć w sukces Nadala, jego wygrane poza French Open dobiegły chyba końca. Dobrego wyniku w jego przypadku jednak nie wykluczę, może da radę ugrać połówkę. Namieszać może Del Potro, Argentyńczyk wydaje się w dobrej formie.

Federer? Ćwierćfinał będzie sporym sukcesem.
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:P.S.: Jeśli ktoś wypatrzy jakiś błąd to proszę napisać, a poprawimy. ;)
pi50 pisze:Polskie ,,akcenty":
4 runda singla: Agnieszka Radwańska-Roberta Vinci 6:1,6:4
1 runda singla: Jerzy Janowicz-Dennis Novikov 4:6,3:6,7:6(6),6:2
Finał miksta: Kveta Peschke/Marcin Matkowski-Ekaterina Makarova/Bruno Soares 7:5,1:6,12:10
Co do turnieju, to zdziwi mnie jak nie wygra Murray albo Djokovic. U pań raczej Serena, ale po Wimbledonie taki pewny nie jestem.
El Diablo pisze:Czyli jeśli dobrze rozumiem to Przysiężny, Kubot i Janowicz z męskiej ekipy.
Plus siostry Radwańskie to 5 Polaków od razu w pierwszej rundzie turnieju wielkoszlemowego. W kwalifikacjach zagrają aż trzy Polki. Ktoś wie może ilu było najwięcej Polaków w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego?
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

dzikus pisze:Plus siostry Radwańskie to 5 Polaków od razu w pierwszej rundzie turnieju wielkoszlemowego. W kwalifikacjach zagrają aż trzy Polki. Ktoś wie może ilu było najwięcej Polaków w głównej drabince turnieju wielkoszlemowego?
Chyba na Wimbledonie 2012 było 8 Polaków.W kwalifikacjach zagrają: Linette, Piter i Zaniewska.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
dzikus
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 319
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Chodziło mi o turniej główny singla pań i panów, na Wimbledonie 2012 była piątka Polaków. Zastanawiam się czy jeśli jedna z pań przejdzie eliminacje czy to będzie rekord pod względem Polaków w głównej drabince wielkiego szlema.
A i nie Zaniewska, tylko Kania zagra w eliminacjach.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Ktoś się orientuje z którego tygodnia biorą rozstawienia? Trzy tygodnie przed? Cztery? Jerzyk ma szansę na szesnastkę?
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Elf pisze:Ktoś się orientuje z którego tygodnia biorą rozstawienia? Trzy tygodnie przed? Cztery? Jerzyk ma szansę na szesnastkę?
Nie wiem jak tu będzie, ale w Cinci Jerzy startuje z #16.
A może któryś z kolegów podpowie?
Dredy górą!
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Pewnie tak samo jak w Cincy będzie w USO.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

alergia pisze:
Elf pisze:Ktoś się orientuje z którego tygodnia biorą rozstawienia? Trzy tygodnie przed? Cztery? Jerzyk ma szansę na szesnastkę?
Nie wiem jak tu będzie, ale w Cinci Jerzy startuje z #16.
A może któryś z kolegów podpowie?
pi50 pisze:Pewnie tak samo jak w Cincy będzie w USO.
Ranking do rozstawienia będzie brany z dnia 19.08.2013.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
alergia
Weteran
Weteran
Posty: 1582
Rejestracja: 15 lis 2012, 16:29
Lokalizacja: W-wa

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Dzięki, ED.
Na Ciebie zawsze można liczyć. :::gd:::
Dredy górą!
Awatar użytkownika
Kario
Orator
Orator
Posty: 704
Rejestracja: 9 lut 2013, 08:28

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Jak podają " Sportowe Fakty", Tsonga wycofał się z powodu kontuzji kolana.

Tak sobie popatrzyłam i czy ja dobrze widzę? Jeśli Nadal wygra w Cinci wskoczy na drugie miejsce w rankingu akurat przed US Open? W sumie wszystko zależy od Murray'a.
Quidquid Latine Discum Sit, Altum Videtur.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Po wczorajszym ćwierćfinale w Cinci - zamarzył mi się finał.
Przy dobrym losowaniu, utrzymaniu i przez Rafę i przez Rogera obecnej dyspozycji... Przecież oni są nam - wszystkim kibicom tenisa - taki finał winni. :wink:
Pomarzyć piękna rzecz. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Majorka pisze:Po wczorajszym ćwierćfinale w Cinci - zamarzył mi się finał.
Przy dobrym losowaniu, utrzymaniu i przez Rafę i przez Rogera obecnej dyspozycji... Przecież oni są nam - wszystkim kibicom tenisa - taki finał winni. :wink:
Pomarzyć piękna rzecz. :D
Ja wręcz żądam od nich tego finału. Jest to możliwe, Rafa bankowo się znajdzie w finale. Roger gra lepiej, jest nadzieja. Murray wygrał Wimbla i już nic nie musi, Nole słabiutki. Oby tylko losowanie było pomyślne, ostatnio często na siebie trafiają.

Już zwiększają się szanse Feda - wycofał się Przysiężny rotfl .
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
pi50
Orator
Orator
Posty: 502
Rejestracja: 2 lip 2013, 16:53

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:Ranking do rozstawienia będzie brany z dnia 19.08.2013.
Czyli Janowicz będzie z 14 rozstawiony.
Kario pisze:Tak sobie popatrzyłam i czy ja dobrze widzę? Jeśli Nadal wygra w Cinci wskoczy na drugie miejsce w rankingu akurat przed US Open? W sumie wszystko zależy od Murray'a.
Chyba tak, bo nowy ranking jest aktualizowany co poniedziałek, a w niedzielę jest finał. Rafa wygrywa w Cinci - jest drugi w rankingu.
Madox pisze:Już zwiększają się szanse Feda - wycofał się Przysiężny rotfl .
Nie wycofał się, mimo tego że przed turniejem w Kazaniu się zatruł, to w USO wystąpi.
Babolat Aero Pro Drive 2013 GT x2 pi50 Limited Edition
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: US OPEN 2013 (WIELKI SZLEM)

Mastersy za nami, pora przejść tutaj. Teoretycznie Nadal powinien to zgarnąć, jedyna moja wątpliwość jest taka, czy nie za szybko z formą wyskoczył ale jego sztab pewnie wie co robi.

Nie wiadomo co z Djokovicem i Murrayem. Skłaniałbym się do tego co hitman pisał wcześniej, że "tankują" dopiero na USO ;-P. Mogą być mocni. Federer mógłby się liczyć ale zdrowia to on raczej już nie ma na granie 5 setów ze Szkotem bądź Serbem. Gdyby było do 2 wygranych to bym na to nieco inaczej patrzył po ostatnim meczu z Nadalem coś się z formą ruszyło a przede wszystkim pewność siebie trochę wzrośnie, a to bardzo ważne.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”