Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Oby Hewitt nie dał się teraz przełamać... 15:15...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

robpal pisze:
PitS pisze: Wtedy będzie za dużo biegał.
Tylko że to powinno być tak, że we własnych gemach jego bieganie ogranicza się do zarzynania wystawek po returnach :P
Dokładnie.
Ze swoją grą "z pola" to on szans z czołówką nie ma żadnych, słaba regularność i masakryczna celność. Musi trafiać serwis no i nauczyć się returnować porządnie (jeśli chce nawiązać walkę z najlepszymi)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Wtrącę wątek odzieżowy: Hewitt ma absolutnie debeściarską koszulkę, Yonex się postarał, chyba specjalnie na AO taki aborygeński wzorek na plecach wykombinowali. :::gd::: Dla mnie nr 1 na AO w tym roku wśród mężczyzn, pomijając standardową elegancję i klasykę Rogera.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Madox pisze:
Jacques D. pisze: No pod względu miernoty tenisowej Woźniacką i Radwę dzielą całe mile to prawda-dlatego "Dunka" ma dozgonny tytuł Beztalencia nr 1, Radwa nie ma co na niego liczyć :D

Nazywanie Radwańskiej kompletnym beztalenciem to oczywiście gruba hiperbola ale już pseudo-talentem jak najbardziej. Prawdziwy talent to miały te, do których się ją bezpodstawnie porównuje ;) Ona to ma co najwyżej przyzwoite czucie, przyzwoity slajs, przyzwoity wolej itp itd. Praktycznie same wartości "przyzwoite" nie wystarcza, żeby powiedzieć, że ktoś ma prawdziwy talent, nie sądzisz? ;)

Co do Julii to już sam fh jest konkretniejszym argumentem od wszystkich, które posiada Radwańska. Niedostrzeganie atutów gry Goerges naprawdę nie wiem jak nazwać... ślepotą? ;)

Oczywiście mówię tu o jej realnych możliwościach a nie o tym, jak gra w tym konkretnym turnieju.
)
Twoja cała wypowiedź sprowadza się do tego, że Radwańska ma 1.72m, 58kg i jest beztalenciem bo nie ma czym przypier..... ? Śmieszny jesteś. Poczekaj do jutra, Georges przegra w dwóch setach.
A czy ja gdziekolwiek pisałem o wzroście Radwańskiej tudzież w ogóle o jej możliwościach fizycznych? Jakbyś raczył zauważyć, gra Goerges też nie polega wcale na jakimś szczególnie mocnym nawalaniu ;) Co jeszcze ciekawsze, pisałem o możliwościach obu zawodniczek ogólnie, nie wiem, co będzie jutro, nie jestem wróżbitą.
Proponuję zamiast publicznego gadania głupot kilka lekcji czytania ze zrozumieniem.

Rob, na pewno Raonic nie gra tak dobrze jak choćby w finale Chennai, ale chyba nie zaprzeczysz, że Hewitt doskonale obnaża w tym meczu wszystkie, bardzo liczne słabości jego gry. Jak ED zauważył, Raonic po prostu nie ma argumentów poza serwisem. A serwis też jest nierzadko neutralizowany przez dobrze dziś funkcjonujący return Hewitta.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

No i tiebreak - sprawdzian .
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Jacques D. pisze: Jak ED zauważył, Raonic po prostu nie ma argumentów poza serwisem. A serwis też jest nierzadko neutralizowany przez dobrze dziś funkcjonujący return Hewitta.
No ja nigdzie nie mówię, że 90% jego gry to nie jest serwis :wink: A dziś neutralizuje on się głównie sam słabiutką skutecznością, niestety.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Ale w TB serwis u Kanadyjczyka działa...

Edit: 3 setowe Hewitt!!!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Co on zagrał? Jak to popsuł? Niestety Hewit 2-1!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Hewitt miał 3 okazje... obaj sztywni jakby na pal ich nadziali...

2:1... brawo "Rusty". Jeszcze 1. :::yay:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

No to mamy set po wpakowaniu smash-a w siatkę przez Raonka rotfl
benno
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 965
Rejestracja: 4 cze 2009, 13:40

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Heh Raonek co za błąd, a już miał 6-6 w kieszeni.
I tak myślę że będzie 5 setów.
"Ktokolwiek myśli, że jestem lepszy od Federera, nie wie nic o tenisie" - Rafael Nadal
“Whoever thinks that I am better than Federer, doesn’t know anything about tennis,” - Rafael Nadal.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Przyznam się szczerze, że Raonica widzę gdzieś tak drugi raz w życiu i jeśli to ma być przyszłe Top 5, to ja stawiam znicz gigant: [*]. Facet rusza się jak paralita, tłucze na pałę, w zasadzie ma tylko serwis i ewentualnie forehand. Straszne drewno.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Ufff ciężko było, Hew przy dwóch setowych na własnym serwisie okropnie przekombinował, ale w końcu się udało. Ależ Raonic jest przy siatce masakrą, czy to już poziom Robina S.? rotfl
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Chciałbym zobaczyć powtórkę tej setowej...
Bo nie wiem co to było... wydaje mi się że piłka była za nisko jak na warunki Raonica.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
1Maciek1
Orator
Orator
Posty: 556
Rejestracja: 1 cze 2014, 02:03

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

To nie ten sam Raonić co w Chennai!! Mam nadzieję, że się obudzi w 4 secie!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Winnery/UE
46/46 - Raonic
18/26 - Hewitt
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

El Diablo pisze:Hewitt miał 3 okazje... obaj sztywni jakby na pal ich nadziali...

2:1... brawo "Rusty". Jeszcze 1. :::yay:::
Jak to trener gadali? Kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2. Ciekawe czy miał rację? :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Gary pisze:jeśli to ma być przyszłe Top 5, to ja stawiam znicz gigant: [*]. Facet rusza się jak paralita, tłucze na pałę, w zasadzie ma tylko serwis i ewentualnie forehand. Straszne drewno.
Pełna zgoda. Tylko trzeba jeszcze dodać głowę (ale to się w sumie leczy...). O_O
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

PitS pisze:Jak to trener gadali? Kto nie wygrywa 3:0 ten przegrywa 3:2. Ciekawe czy miał rację? :wink:
Zła analogia chyba... bo było 1:1... gdyby było 2:0 i padłby ten 1 set dla Hewitta na 2:1 to może coś by w tym było.
hohvar pisze:Pełna zgoda. Tylko trzeba jeszcze dodać głowę (ale to się w sumie leczy...). O_O
Bez przesady... on jest jeszcze młody.


Szansa na break dla Kangura!
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kamil2371
Początkujący
Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 9 maja 2011, 16:09

Re: AUSTRALIAN OPEN 2012 (WIELKI SZLEM)

Raonic, zdaje się, przyjął taktykę 1shot&1kill. Łupie wszystko co się da, najczęściej po autach, 0 pomysłu, jakiejś rotacji czy coś. Tak naprawdę gra jakby od niechcenia. Zauważyłem 1 moment w tym meczu, w którym Kanadyjczyk przyłożył się do gry. To ten gem zaraz po stracie gema serwisowego na 2:3. Przestał naparzać wszystko bez sensu i Hewitt był zupełnie bezradny. Zobaczymy, jak to się dalej potoczy. Ten mecz przypomina mi nieco spotkanie Hewitta z Soderlingiem w Wimbledonie :)

A tak swoją drogą, ciekawi mnie kwestia obuwia Murraya. Od początku nie grał w przygotowanych dla siebie butach (Barricade 7), tylko wybierał wcześniejszą wersję, czyli 6.0. W dzisiejszym meczu z Llodrą natomiast zauważyłem u niego nowe obuwie i myślałem, że są to właśnie najnowsze buty Adidasa, jednak na zbliżeniu okazało się, że to ciągle Barricade 6.0, tylko pomalowane na kolor tych, w których miał hasać . Czyżby Andyemu nie podpasowały nowe buty? A może tak bardzo lubi swoje stare lub nie lubi zmian? ED, Ty jesteś specjalistą w dziedzinie sprzętu. Chciałbym poznać Twoją opinię.

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”