Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Traw3k pisze:"Roger Federer confirms: He'll play with a 98 inch racquet head. An increase of 8 square inches!"
Roger Federer potwierdza, że zagra rakietą o główce 98 cali kwadratowych. Wzrost o 8 cali kw.!
Wilson Blade 98 (16x19), z Facebooków widziałem. Jeśli to prawda, to... szok. O_O
To nie jest Blade 98. Geometria główki i widełek jest inna, o przeplocie nie wspomniawszy - z tym, że to ostatnie może być dowolne niezależnie od użytej matrycy.

Ponieważ naciągasz ramy wystarczy, że rzucisz okiem na Blade'a 98 16x19 i na ramę, której używa Federera i od razu powinieneś dostrzec różnicę.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Jeśli to faktycznie będzie 98 cali, to znaczy, że Roger czytał... biografię Samprasa. :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

hokej pisze:Jeśli to faktycznie będzie 98 cali, to znaczy, że Roger czytał... biografię Samprasa. :D
Też mi to od razu przyszło na myśl. Czego by nie mówić, to szacunek za pozytywne podejście do jakichkolwiek zmian.
Kto jak kto, ale on niczego już nie musi udowadniać, a tu taka nowinka.

Byłaby super reklama swoją drogą dla serii Blade. Ta jego obecna rama dla amatora jest niegrywalna. Dla firmy byłby to świetny i darmowy hit marketingowy (jak faktycznie zmieni rakietę).
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

ED-ek, ja tylko przytoczyłem to, co zobaczyłem. Wiem, że świat tenisowy jest nieco bardziej skomplikowany i tutaj "Wilson Blade 16x19" nie jest Wilsonem Bladem 16x19. :D

Widget, ramy nie musi zmieniać, ale malowanie dla marketingu już tak. :wink:

Mnie ta geometria ramy pasuje do Blade 93 i przy tym obstaję!
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Traw3k pisze:Mnie ta geometria ramy pasuje do Blade 93 i przy tym obstaję!
93-ka ma znacznie węższe widełki, odpada. Zobaczycie, to będzie przemalowany Bio 200Lite, kształt widełek, główki, przeplot, rozmieszczenie przelotek też podobne. :]
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

wyczesany pisze: Zobaczycie, to będzie przemalowany Bio 200Lite, kształt widełek, główki, przeplot, rozmieszczenie przelotek też podobne. :]
Również polubiłbym Twojego dilera! rotfl
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

To 93 to taki żart był. Wiadomka, że to 98 jest... :wink:

http://eurosport.onet.pl/tenis/jedna-z- ... rera/wxz2k

Ktoś tutaj z matrycami miesza. Co na to ED?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Traw3k pisze:To 93 to taki żart był. Wiadomka, że to 98 jest... :wink:

http://eurosport.onet.pl/tenis/jedna-z- ... rera/wxz2k

Ktoś tutaj z matrycami miesza. Co na to ED?
Eurosport pisze:Zmiana rakiety niesie jednak za sobą pewne ryzyko. Większa główka oznacza większą kontrolę nad piłką, ale i mniejszą dynamikę. Na przestawienie się Federer może potrzebować trochę czasu.
:1+1:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Traw3k pisze:To 93 to taki żart był. Wiadomka, że to 98 jest... :wink:

http://eurosport.onet.pl/tenis/jedna-z- ... rera/wxz2k

Ktoś tutaj z matrycami miesza. Co na to ED?
Jeśli pytasz się mnie co obstawiam to raczej coś co nie jest powszechne na Tourze albo coś nowego.

Dlaczego? Przede wszystkim na pierwszy rzut oka przeplot jest dość unikalny. Spore zagęszczenie w środku i dość szeroki rozkład wychodząc na zewnątrz. To zasadniczo nie jest problem bo taki przeplot można nawiercić w dowolnej ramie i szkoda czasu na poszukiwania czy któryś zawodnik ma coś podobnego - Ja osobiście nie kojarzę.

Geometria główki i widełek (z jedną drobną różnicą) oraz głębokość zagłębień na mostku przypomina mi matrycę dla zawodników Wilsona o nazwie H22.
To właśnie H22 i H19 najczęściej kryją się pod farbą Blade'ów u zawodników, nie zawsze ale często.

Geometria ramy czyli jej przekrój nie pasuje mi jednak do wyżej wymienionego H22 gdyż ten ostatni jest dość "prostokątny". Podczas gdy rama, którą ma Federer ma wyraźnie zaokrąglenia.

Poza tym H22 nie ma aż tak spłaszczonego wyjścia widełek choć sama ich szerokość mogłaby pasować i to jest właśnie ta różnica, która mi nie pasuje.
wyczesany pisze:
Eurosport pisze:Zmiana rakiety niesie jednak za sobą pewne ryzyko. Większa główka oznacza większą kontrolę nad piłką, ale i mniejszą dynamikę. Na przestawienie się Federer może potrzebować trochę czasu.
:1+1:
Zasadniczo mam problem z tym stwierdzeniem. Idąc tym tokiem myślenia ramą 100 cali^2 mamy większą kontrolę niż 90-tką ale mniejszą dynamikę? No, raczej nie za bardzo. Aczkolwiek dopiero co się obudziłem i niewiele do mnie dociera... :::ovrslpt:::

Tak patrzę na to zdanie też w kontekście tego co powiedział Federer...
Nową rakietę testowaliśmy od Wimbledonu, do tej pory szło świetnie. Z łatwością mogę wykorzystywać moc tej rakiety - przyznał zadowolony numer 5 światowego rankingu.
Czy większe pole czystego trafienia czyli kolokwialnie zwany sweetspot można zrównać do większej kontroli nad piłką? Nie bardzo...

Smutna (?) prawda jest taka, że zawodnik kalibru Federera może dostać wszystko, poczynając od ramy z lekko zmodyfikowanej matrycy kończąc na rakiecie z matrycy skonstruowanej specjalnie dla niego. I w zasadzie będzie to jedyna rzecz, którą przy odrobinie szczęścia będzie można zweryfikować.

Kompozycja tego szpadla będzie jednak dla nas zawsze tajemnicą, równie dobrze można twierdzić iż są to włókna grafitowe przeplatane włosami jednorożców z pyłkiem wróżek zębuszek. :::peace::: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Woźniacka straciła kontrakt. Yonex zrezygnował z niej, wkurzyli się, że grała wyczernionymi ramami (chyba Babolaty).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

A Fed z czarną ramą. :::fishing_bd:::
Awatar użytkownika
ZlosliwyGnom
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 960
Rejestracja: 30 paź 2009, 09:37
Lokalizacja: Łódź

Re: Rakieta Rogera Federera

Znalazłem coś takiego:
http://www.tennisthis.com/federer-confi ... et-switch/
Co ED na to?
Yonex EZONE DR98 (310g)
NTRP 2.1765298753578
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta Rogera Federera

ZlosliwyGnom pisze:Znalazłem coś takiego:
http://www.tennisthis.com/federer-confi ... et-switch/
Co ED na to?
To co wyżej. :!tng!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
FEDEER
Orator
Orator
Posty: 592
Rejestracja: 31 maja 2010, 19:28
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Obrazek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Nowe foty, nowe ujęcia... :]
SPOILER:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Co by nie mówić, to trochę dziwnie jest widzieć Federera bez boxowej ramy. Co to naprawdę jest? Pewnie dłuuugo się nie dowiemy. Tak sobie myślę, że na USO wypuszczą jakąś serię sygnowaną Federerem, przecież to genialna okazja do zarobienia nowych $$$. Jeśli już mówimy o nowej serii, to mam nadzieję, że kolorystyka pozostanie w podobnej tonacji do tej na zdjęciach powyżej, ale znając Wilsona to pewnie będzie jakaś kolorowa bomba...
Oczywiście inną kwestią jest czy Roger nie wróci do swoich 90, bo jeśli zaczęłyby się jakieś spektakularne wtopy (vide Wimbledon 2013) to myślę, że taki powrót jest całkiem możliwy.
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

SPOILER:
Na tym wideo to mówi tak jak był Anglikiem a nie Szwajcarem ;-). Niby odpowiada na pytania a dalej nic nie wiadomo... :D
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Obstawiałbym, że niedługo na rynku pojawi się jakiś nowy Blade, sygnowany nazwiskiem Rogera.
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Myślę, że to nie będzie Blade oficjalnie, tylko coś w stylu Pro Staff 6.1 Tour 98. RF jest twarzą serii 6.1 i to się chyba nie zmieni. Ale z pewnością w Wilsonie świętują. Cokolwiek by to nie była za rama, to dzięki kombinacji marketingowej siły nazwiska Federer oraz bardziej przystępnej główki (swoją drogą ciekawe czy zmiany dotkną też wagi?), szykuje się hit sprzedażowy. Tłumy niespełnionych Rogerów rzucą się na tego sprzęta. :::yay:::
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Sprzęt zawodników - wątek spekulacyjny (2013 - ...)

Artlight pisze:Tłumy niespełnionych Rogerów rzucą się na tego sprzęta. :::yay:::
To kto jest już na liście kolejkowej? (:]
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Sprzęt zawodników”