Awatar użytkownika
bombonus
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 6 mar 2011, 11:03

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Martinek pisze:
Mazzakollo pisze:Ucieszyłbym się gdyby Tsonga ugrał szlema - naprawdę fajnie gra, przy tym wygląda na spoko gościa , wyluzowanego, pośmieje się czasem... Albo ktoś inny spoza Czwórki , ale szanse chyba są dosyć małe...
No już wolałbym, aby szlema ugrał Jo niż jakiś Berdych czy inny Monfils...

A ja właśnie chciałbym, żeby wygrał Monflis. Uwielbiam jego styl gry. Jak nie, to wiadomo Fed, albo Tsonga...
NTRP 3.5 i rośnie ;)
ObrazekObrazekObrazek
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forma zawodników ATP w 2012

bombonus pisze: Uwielbiam jego styl gry. Jak nie, to wiadomo Fed, albo Tsonga...
Albo niejaki Nadal i kompletnie nieznany Djokovic :P .
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Martinek pisze:Albo niejaki Nadal i kompletnie nieznany Djokovic :P .
Chyba nie załapałeś... :tired:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forma zawodników ATP w 2012

JMDP na 1 miejscu w rankingu? Nieeee... Bardzo go lubię, ale nie przy tym stylu gry. TOP 3 to max, do nr 1 trzeba być nieziemsko regularnym, zwłaszcza przy takich tytanach regularności jak Djoko czy Nadal. Może wygrać parę WSów jeszcze, ale to wszystko.

Co do młodych zawodników, to ja w opozycji do ogólnych trendów nie przyglądam się głównie rozkapryszonej gwieździe Tomiciowi i będącemu psychicznie na poziomie 12-latka Dimitrowowi. Bardziej podobają mi się Javier Marti, Hiszpan, który nie gra stereotypowo po Hiszpańsku, ma ładny jednoręczny bh i wydaje się przyzwoicie wyszkolony taktycznie oraz Cedrik-Marcel Stebe, zwycięzca challengerowych finałów. Bardzo swobodnie ofensywny tenis z niezłą grą przy siatce. Leworęczny, ale bez oczywistych skojarzeń ;)

Materiałów na lidera rankingu niemalże brak, na hurtowe zdobywanie WS-ów tym bardziej. Coś mi się zdaje, że wygrywać wielkie turnieje będą w następnej tenisowej erze czasem dość przypadkowe osobistości. Może tenisowo Tomic jest najbardziej predystynowany ale trudno mi znieść jego wiecznie obrażoną minę, jego tatusia... Dimitrow? Klon Feda, ale późnego-Roger w jego wieku był dużo bardziej agresywny. Złe wzorce. O mentalności nie wspomnę-bardziej chyba infantylny od Monfilsa i Tsongi razem wziętych. Harrison to nie wiem czy materiał na TOP 3 nawet, może TOP 5, Younga kiedyś lubiłem, ale i można stać w miejscu?? Liczę, że Cilic się wreszcie obudzi, bo warunki ma, ale permanentna depresja mu to uniemożliwia.

Rok 2012? Chciałbym, by coś ciekawego się zdarzyło, ale... Parafrazując stwierdzenie Robpala-ja będę się cieszył jeśli ktoś spoza TOP 4 zamelduje się w finale WS (potencjalne typy:del Potro i Tipsarevic). Poza tym-scenariusze dwa: albo Djokovic dalej rządzi, choć już w mniej imponującym stylu, zdobywa powiedzmy 2Wsy a Nadal i Fed po jednym (odpowiednio RG i Wimbl/USO) albo Djoko wyraźnie słabszy i Fed rozgrywa ostatni świetny sezon, na chwilę wraca na pozycję nr 1. Chciałbym, żeby jeszcze Robin jakoś poważniej zaistniał, ale nie wiadomo kiedy wróci a tak czy inaczej po tak długiej absencji wydaje mi się to coraz mniej możliwe.

Byle nie było tak nudno jak w tym roku. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Jacques D. pisze: Bardziej podobają mi się Javier Marti, Hiszpan, który nie gra stereotypowo po Hiszpańsku, ma ładny jednoręczny bh i wydaje się przyzwoicie wyszkolony taktycznie oraz Cedrik-Marcel Stebe, zwycięzca challengerowych finałów. Bardzo swobodnie ofensywny tenis z niezłą grą przy siatce. Leworęczny, ale bez oczywistych skojarzeń ;)
Marti to jeszcze dzieciak i mimo wszystko hiszpańskiego pochodzenia nie da się ukryć - to ziemniak ;-P
Stebe jest znacznie ciekawszy, ale i starszy. Poza tym wiadomo, jak ciężko przenieść się z challengerów na ATP. Rzeczony Dimitrow jest tego idealnym przykładem. W zeszłym roku wygrywał challa za challem, a w tym sezonie, jak przyszło mierzyć się z tenisistami z czołówki, to wyniki bywały różne. Opór na ogół jakiś stawiał, ale zazwyczaj kończyło się i tak na porażce. Taką też karierę wróżę w przyszłym sezonie Stebe.
Jacques D. pisze: Harrison to nie wiem czy materiał na TOP 3 nawet, może TOP 5, Younga kiedyś lubiłem, ale i można stać w miejscu??
Dla mnie Harrison nic ciekawego nie prezentuje. Widać tu wyraźny podział na strony. Jedni uważają go za przyszłego lidera rankingu, inni zaś za tenisowego wyrobnika pokroju Russela czy Bogomołowa. Wg mnie on nie dysponuje na razie narzędziami do zrobienia na korcie krzywdy solidniejszym rywalom. Jest młody, szybko biega, ale ani nie gra jakoś przesadnie sprytnie, ani nie posiada piorunujących uderzeń. Odnośnie Younga, to nie rozumiem narzekań - przecież właśnie zaliczył najlepszy sezon w karierze z finałem turnieju ATP i 4R Szlema włącznie :wink: Choć to dla mnie kolejny "pacjent", który nie wie, czego od życia chce.

Najbardziej chyba liczę na Raonicia.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forma zawodników ATP w 2012

robpal pisze: Marti to jeszcze dzieciak i mimo wszystko hiszpańskiego pochodzenia nie da się ukryć - to ziemniak ;-P
Może i ziemniak, ale ma przyzwoitą technikę i potrafi czasem zagrać całkiem agresywnie-zawsze jakaś odtrutka od stada Ferrerów i Montanesów. ;)
robpal pisze:Dla mnie Harrison nic ciekawego nie prezentuje. Widać tu wyraźny podział na strony. Jedni uważają go za przyszłego lidera rankingu, inni zaś za tenisowego wyrobnika pokroju Russela czy Bogomołowa. Wg mnie on nie dysponuje na razie narzędziami do zrobienia na korcie krzywdy solidniejszym rywalom. Jest młody, szybko biega, ale ani nie gra jakoś przesadnie sprytnie, ani nie posiada piorunujących uderzeń.


Może nie Russella ale Fisha już jak najbardziej-parę wygranych turniejów, jakiś finał Masters 1000 i tyle. Tez nie rozumiem tych zachwytów nad nim-serwis, forhend,wolej-to wszystko taka wyższa średnia, nie widzę tu gigantycznego potencjału. Roddick gdy był w jego wieku, pomimo od zawsze gigantycznych dziur w swoim tenisie prezentował się o wiele okazalej.
robpal pisze:Odnośnie Younga, to nie rozumiem narzekań - przecież właśnie zaliczył najlepszy sezon w karierze z finałem turnieju ATP i 4R Szlema włącznie :wink: Choć to dla mnie kolejny "pacjent", który nie wie, czego od życia chce.
Ale on już ma 22 lata, więc finał ATP w Bangkoku przegrany 0:6, 2:6 trudno mi traktować jak jakiś ogromny przełom w karierze. Zwłaszcza jak na zawodnika, który o ile pamiętam parę lat temu był kreowany na czołowe pozycje w rankingu (warunki czysto tenisowe faktycznie ma niezłe).
robpal pisze:Najbardziej chyba liczę na Raonicia.
A co w nim ciekawego poza serwisem i tym, że jest nieco dojrzalszy od reszty całej tej zgrai? ;)

Dodam jeszcze tylko, że nie trawię Dołgopołowa-nie dość, że wygląda na okropnie butnego i aroganckiego (do tego trzeba by mieć podstawy choćby w postaci możliwości tenisowych, ja ich nie widzę), to jeszcze na jego styl gry po prostu nie da się patrzeć a i on sam wygląda jakoś tak pajacowato. :D
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Jacques D. pisze:
robpal pisze:Najbardziej chyba liczę na Raonicia.
A co w nim ciekawego poza serwisem i tym, że jest nieco dojrzalszy od reszty całej tej zgrai? ;)

Dodam jeszcze tylko, że nie trawię Dołgopołowa-nie dość, że wygląda na okropnie butnego i aroganckiego (do tego trzeba by mieć podstawy choćby w postaci możliwości tenisowych, ja ich nie widzę), to jeszcze na jego styl gry po prostu nie da się patrzeć a i on sam wygląda jakoś tak pajacowato. :D
Co ty wygadujesz ;-P Dolgopolov jest mega widowiskowy, nieprzewidywalny. Do oglądania jest rewelacyjny. A co do Raonka to pełna zgoda, nic nadzwyczajnego. Potrafi przegrać z byle kim. Rusza się pokracznie, normalnie paralita.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Madox pisze:
Jacques D. pisze:

Dodam jeszcze tylko, że nie trawię Dołgopołowa-nie dość, że wygląda na okropnie butnego i aroganckiego (do tego trzeba by mieć podstawy choćby w postaci możliwości tenisowych, ja ich nie widzę), to jeszcze na jego styl gry po prostu nie da się patrzeć a i on sam wygląda jakoś tak pajacowato. :D
Co ty wygadujesz ;-P Dolgopolov jest mega widowiskowy, nieprzewidywalny. Do oglądania jest rewelacyjny. A co do Raonka to pełna zgoda, nic nadzwyczajnego. Potrafi przegrać z byle kim. Rusza się pokracznie, normalnie paralita.
Jak widać o gustach się nie dyskutuje.
Ja tych wszystkich graczy młodego pokolenia nie jestem w stanie zapamiętać i odróżnić. Bo jak to zrobić jak oni wszyscy są bez wyrazu? Niczym się nie różnią. Infantylni, zmanierowani chłopcy obrażeni na cały świat, że muszą wyjść na kort i za tak wielkie umiejętności jakie pokazują dostają tych marnych parę dolców. :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Forma zawodników ATP w 2012

PitS pisze: Niczym się nie różnią. Infantylni, zmanierowani chłopcy obrażeni na cały świat, że muszą wyjść na kort i za tak wielkie umiejętności jakie pokazują dostają tych marnych parę dolców. :wink:
No nie wiem, dla mnie Raonić się na pewno w te ramy nie łapie. Chłopak rok temu był w połowie drugiej setki rankingu i ekspresem wybił się do czołowej 30. Pech, że się na Wimblu poślizgnął i chrupnęło mu w biodrze, bo mógłby kończyć sezon w Top 20. Fochów nie strzela, ciężko trenuje, świadom swoich plusów i minusów - to lubię! Do tego mocna głowa i głód sukcesu.
Określanie go mianem "prostackiego rębajły" to spore nadużycie. Potężny serwis to tylko zaleta, dzięki której może uciągnąć mecze, w których mu najzwyczajniej w świecie nie idzie. Kanadyjczyk poprawia stopniowo wszystkie elementy swojej gry, dzięki czemu progres jest tak zauważalny.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Forma zawodników ATP w 2012

Madox pisze:
Jacques D. pisze:
robpal pisze:Najbardziej chyba liczę na Raonicia.
A co w nim ciekawego poza serwisem i tym, że jest nieco dojrzalszy od reszty całej tej zgrai? ;)

Dodam jeszcze tylko, że nie trawię Dołgopołowa-nie dość, że wygląda na okropnie butnego i aroganckiego (do tego trzeba by mieć podstawy choćby w postaci możliwości tenisowych, ja ich nie widzę), to jeszcze na jego styl gry po prostu nie da się patrzeć a i on sam wygląda jakoś tak pajacowato. :D
Co ty wygadujesz ;-P Dolgopolov jest mega widowiskowy, nieprzewidywalny. Do oglądania jest rewelacyjny.
No nie wiem, do mnie te jego podskoki i dziwaczna technika nie przemawiają. Nie mówię, że jego uderzenia nie mają swojej siły wyrazu, bo mają, ale, jak to kiedyś ładnie Karol Stopa ujął, to taki trochę "podwórkowy tenis" ;). Dla mnie to taka tania widowiskowość, niepodparta realnymi tenisowymi argumentami.
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”