Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Kształty rączek/palet/okładzin...

Tennis Warehouse ma serię podcastów dot. różnych kwestii tenisowych, w tym sprzętowych.
Jakiś czas temu zrobili takowy na temat kształtów rączek/palet/okładzin/rękojeści/uchwytów*.


Niestety zmierzyli tylko maksymalną szerokość i wysokość co aby faktycznie określić proporcje oktagonu jest niewystarczające, niemniej wrzucam ich pomiary (w mm):
  • Wilson: 32,4 x 28,5
  • Prince: 31,2 x 28
  • Yonex: 32,8 x 29
  • Babolat: 32,4 x 28,5
  • Head (TK82S): 31,3 x 28,5
  • Dunlop: 32 x 28,2
  • Head (classic TK82): 33,4 x 27,6
  • Tecnifibre: 33,1 x 27,9
  • ProKennex: 32 x 27,6
  • Völkl: 32 x 27,8

Przypominam, na bazie własnych doświadczeń:
  • przekrój najbliższy oktagonowi foremnemu mają rakiety marki Prince;
  • najbardziej prostokątne/elipsoidalne* są palety Heada TK82 (brak na powyższej liście) przy czym należy pamiętać, że aktualnie wszystkie rakiety Heada mają montowane palety TK82S.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, że w zależności jak trzymamy rakietę, duży wpływ może mieć buttcap/kapsel/zatyczka/głowica/klamka/dynks na końcu rakiety*. Wspominam o tym, gdyż Wilson wraz z v8 na Blade'ach zmienił zakończenie trzpienia rakiety - o ile dotychczas kapsel stykał się z piankową okładziną tak trzpień teraz rozszerza się poza nią i kapsel "leży" bezpośrednio na grafitowym trzpieniu.
Wilson Direct Connect.jpg
Blade v7 vs v8.jpg
* - niepotrzebne skreślić
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Pozostałe”