Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Ezone DR 100 Lite

Długo czekałem na sensowną propozycję Yonex’a o wadze 285 g. Jak już się pojawiły Vcore Duel G i Ezone DR 100 285 to zestarzałem się i są dla mnie za ciężkie :rolleyes: . 275 g to wszystko co ogarniam. Miałem zostać, przy swoich Ezone Xi 100 Lite jeszcze przez długie lata, ale trafiła się możliwość przetestowania nowego DR 100 Lite.

Yonex Ezone DR 100 Lite

Główka – 100’
Waga - 270 g
Balans – 33,0 cm
Długość – 27’
Sztywność – 67
Grubość ramy – 23/26/22 mm
Przeplot 16/19

Swoje wrażenia będę odnosił do posiadanych Xi 100 lite. Bezpośredni następca Xi , Ai 100 lite, a poprzednik DR nie wzbudził mojego zainteresowania, bo w mojej ocenie był obidzoną wersją Xi (zrezygnowali z miękkich przelotek na bokach ramy, bo trzeba je wkładać pojedynczo) a dali tylko nową farbę.

Rakietę dostałem do testów grzecznościowo z tej racji nie mogłem zmienić naciągu. Był założony Poly Tour Pro 1,25 – ten wściekle żółty. Sam naciąg był już trochę podjechany i naciągnięty na 24,5/24 kg.

W ręku czuć, że rakieta jest delikatnie lżejsza niż Xi Lite, a balans troszkę większy. Macha się nią bardzo leciutko, na co ma wpływ bardziej aerodynamiczna rama.

Wrażenia z gry :
Testowałem ją jedynie 1 h przebijając z małżonką.
Ogólne wrażenie : bardzo przyjemny tweenerek.
Jest moc, ale też minimalnie więcej kontroli niż w Xi lite, jakby nawet zaczerpnęli ciut z Vcore’a Si 100 280g.
Mimo, że przeplot jest gęstszy (16/19) niż w Xi (16/18) jest porównywalny dostęp do rotacji i pewnie z gęstszego przeplotu bierze się ta lepsza kontrola.
Sweetspot podobny jak w Xi.
Mocy jest naprawdę sporo jak na tą wagę rakiety, co potwierdziło, wzięcie tej packi przez małżonkę do gry. Nie było widać, że gra tak mocno naciągniętą rakietą - 24,5/24, a w swoich Xi lite ma 22/21. Mało tego, po naszej gierce zagrała jeszcze 1,5h z młodszą o 5 lat koleżanką, która uderza z pełnej pętli, a nie było widać zbyt dużej równicy w prędkości piłek z obu stron.
Na koniec usłyszałem to na co czeka każdy mężczyzna grającej w tenisa kobiety: "Kup mi tę rakietę” O_O .
Na razie tyle, za 2 dni będę miał swoje egzemplarze i wciągnę swoje naciągi to dodam coś więcej.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Yonex Ezone DR 100 Lite

Miałem dodać coś więcej i się zeszło trochę czasu :rolleyes: .
Po kilkunastu grach i tym samym naciągu w ramie porównując do Xi Lite trzeba stwierdzić:
W DR sweetspot jest wyraźnie mniejszy, moc także (w grze mimo że uderzałem z tą samą siłą, a może nawet trochę mocniej to kolega stwierdził że dolatujące do niego piłki były wolniejsze). Lepsza jest za to kontrola i przy returnie można „puścić” rękę. Rotacja też jest gorsza.
DR są mniej „Yonex’owe” i nie mają już takiej różnicy w czuciu w stosunku do innych marek. Xi to samograj, ale jak ktoś potrzebuje rakiety bardziej wymagającej, do podnoszenia swoich umiejętności to DR'a można śmiało polecić.
Yonex fan

Wróć do „Yonex”