Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Yonex Vcore Si 100 280g (LG)

Z powodu nie znalezienia brata bliźniaka do Vcore Xi 100 280g (LG), zdecydowałem się zakupić jego następcę, a że od premiery minęło ok roku to i cena była w miarę przystępna.
I tak stałem się posiadaczem Vcora Si 100 280g (LG).

Yonex Vcore Si 100 wersja 280g

Główka – 100’
Balans – 33,0 cm
Długość – 27’
Sztywność – 68
Grubość ramy – 24,5/24,5/23 mm

Jedyne różnice z poprzednikiem to inny kształt widełek oraz balans przesunięty 1 cm w kierunku rączki (Xi ma 34,0 cm) oraz otwierana zaślepka kapsla pod którą można w sekundę wrzucić np. trochę ołowiu.

Mniejszy balans był dodatkowym punktem, który skłonił mnie do zakupu bo podstawowe szpadelki mają 32,5, a te 34 cm w Xi troszeczkę mi przeszkadzały.

W Strefie od razu wciągnąłem swój podstawowy naciąg (MSV Fokus Hex 1,10 mm) 24/23kg jak w innych moich rakietach, no i zaczęły się schody. Już jak wziąłem rakietę od stringera i uderzyłem o dłoń to wydało mi się, że jest bardzo sztywno O_O . Stringer potwierdził, że założył zgodnie ze zleceniem.
Następnego dnia na korcie nie dało rady grać Si to była totalna deska :/ . Wyciąłem naciąg i dałem swojemu trenejro, żeby wciągnął o 1 kg mniej czyli 23/22. Niby zrobiło się trochę lepiej, ale odczucie w porównaniu do Xi ( też miał świeży naciąg 24/23) że jest dalej ze 2 kg za dużo O_O . Kolejne wycięcie i wciągnięcie 22/21 – niby ok, ale i tak twardziej niż 24/23 w Xi.
Nie mam pojęcia, czym to jest spowodowane – tak jakby rama po naciągnięciu dawała od siebie 2kg więcej.
Później 2 razy naciągałem sam i efekt identyczny trzeba dawać 2kg mniej.

Wrażenia z gry:
Wyraźnie mniejszy sweetspot niż w Xi (potwierdzał to też ktoś w innym wątku)
W grze dostęp do rotacji jest troszkę mniejszy niż w poprzedniku, ale płaskie piłki wychodzą lepiej. Ze względu na trochę mniejszy balans jest bardziej manewrowalna. Jest lepsza kontrola, ale kosztem utraty mocy. Sztywność w Si niby identyczna ja w Xi, ale powiedział bym że jest troszkę mięcej. Z drugiej strony ze względu na mniejszy sweetspot nieczyste trafienia mocniej dają po ręce.
Bardziej wymagająca, więc jeśli ktoś szuka lżejszej rakiety pod rozwój to będzie to dobry wybór.
Poziom Yonex’owatości podobny do Xi, czyli nie za dużo.
Długo (1 rok) zastanawiałem się czy pozostawić ją dalej w bag’u i jednak będę szukał jej nowego właściciela. Dla mnie już trochę za trudna, za mało mocy, ale z drugiej strony płaskie piłki wychodziły bosko, no i ta kontrola.

PS: Recenzja napisana z pozycji amatora prawie pięćdziesięciolatka. Dla kogoś młodego z siłą w łapie będzie to fajna propozycja.
Yonex fan
Awatar użytkownika
tomkillaz
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 29 kwie 2011, 12:54

Re: Yonex Vcore Si 100 280g (LG)

Świetna rama. Najlepsza, jaką przyszło mi odbijać. Mimo sporej sztywności, jest bardzo komfortowa, zero drgań czy jakiegoś dyskomfortu. Spora moc, super dostęp do rotacji, kapitalna w grze z kontry i przy obronie, gdzie nieźle pomaga. Niska waga mi nie przeszkadza, mocy u mnie dostatek. Jedną ramę wyposażyłem również w MSV Focus Hex 1,18 mm i... wyszła niesamowita decha, twarda i nie do rozbicia... Na drugiej wciągnąłem na piony Gamma IO 1,25 mm na 24 kg - chyba... Na poziom poszedł Signum Pro Tornado chyba cieńszy niż 1,2 mm na 25 kg. I ta mieszanka okazała się wybuchowa, miękka, komfortowa, z kapitalną rotacją. Nie wiedziałam że kapsel jest zdejmowany. Na razie nie potrzebuję jej dociążać i raczej tak zostanie. Na marginesie, nie ma to jak odpowiadać na posta po 4 latach...🤪 Niezły spam wychodzi. 😁
Yonex Vcore Xi

Wróć do „Yonex”