Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Skoro tak wzrosła sztywność Radical – zastanawiam się jak sztywny może być Prestige MP oraz moja ulubiona S-ka.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Head 2018-2019

Kilka słów o Head Graphene 360+ Gravity MP. Nie będzie to recenzja, mój poziom gry nie upoważnia mnie do tego :) . Gram obecnie Prince Textreme Warrior 100. I nie ukrywam, że zdarza mi się sporo testować. Rakieta wzięta do testów, jedyny problem to nie mogłem zerwać folii na rączce. I niestety z rozmiaru 3 zrobiła się 4 :D. W rakiecie naciąg heada lynx albo hawk touch najprawdopodobniej na 23/24. Waga 295+folia, przeplot 16x20 i zdecydowanie rama nastawiona na kontrolę. W porównaniu do mojego Princa dużo mniej mocy, mimo neutralnego balansu dość manewrowalna. Początkowo spóźniałem się na FH ale z upływem czasu było już lepiej. Osobiście miałem problemy z BH granym po linii. Lubię to zagranie a tutaj brakowało głębokości i rotacji. Rama nie pozwala na granie z prostych nóg, wymaga pracy, zejścia - to nie mój Prince gdzie można się było poopierdalać :wink:. Mimo kilku gier nadal mam problemy z spinem, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia po 3 latach gry z przeplotem 16x18. Potrzeba wcześniejszego zamachu i dobrej pracy nóg. Ale o dziwo rama bardzo mi podpasowała. Przestałem bać się mojego FH i nie wstrzymuję ręki. Owszem, dużo gorzej gra się w obronie ale to rama zdecydowanie do gry na całym korcie i dla kogoś kto chce atakować. Rakieta naprawdę daje dużą kontrolę pogonić partnera z rogu do rogu, zagrać fajnego szczurowatego slajsa. To była największa różnica w porównaniu do mojego Princa Warriora. Sztywność to 62, choć sama rama gra i czuje się sztywniej. Mi osobiście brakowało troszkę wolnej mocy, odrobiny potrzebnej podczas gry w obronie
oraz moim 2BH. Zdecydowanie polecam testy.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Head 2018-2019

dariuszek75 pisze:Kilka słów o Head Graphene 360+ Gravity MP. Nie będzie to recenzja, mój poziom gry nie upoważnia mnie do tego :) . Gram obecnie Prince Textreme Warrior 100. I nie ukrywam, że zdarza mi się sporo testować. Rakieta wzięta do testów, jedyny problem to nie mogłem zerwać folii na rączce. I niestety z rozmiaru 3 zrobiła się 4 :D. W rakiecie naciąg heada lynx albo hawk touch najprawdopodobniej na 23/24. Waga 295+folia, przeplot 16x20 i zdecydowanie rama nastawiona na kontrolę. W porównaniu do mojego Princa dużo mniej mocy, mimo neutralnego balansu dość manewrowalna. Początkowo spóźniałem się na FH ale z upływem czasu było już lepiej. Osobiście miałem problemy z BH granym po linii. Lubię to zagranie a tutaj brakowało głębokości i rotacji. Rama nie pozwala na granie z prostych nóg, wymaga pracy, zejścia - to nie mój Prince gdzie można się było poopierdalać :wink:. Mimo kilku gier nadal mam problemy z spinem, choć to pewnie kwestia przyzwyczajenia po 3 latach gry z przeplotem 16x18. Potrzeba wcześniejszego zamachu i dobrej pracy nóg. Ale o dziwo rama bardzo mi podpasowała. Przestałem bać się mojego FH i nie wstrzymuję ręki. Owszem, dużo gorzej gra się w obronie ale to rama zdecydowanie do gry na całym korcie i dla kogoś kto chce atakować. Rakieta naprawdę daje dużą kontrolę pogonić partnera z rogu do rogu, zagrać fajnego szczurowatego slajsa. To była największa różnica w porównaniu do mojego Princa Warriora. Sztywność to 62, choć sama rama gra i czuje się sztywniej. Mi osobiście brakowało troszkę wolnej mocy, odrobiny potrzebnej podczas gry w obronie
oraz moim 2BH. Zdecydowanie polecam testy.
W moim odczuciu wersja MP to taki idealny szpadelek dla kogoś kto lubi modyfikować sprzęt - 100 cali^2, 295 g, rama 22 mm, niska sztywność. Przeważnie ramy o takich parametrach mają sztywność >65 lub nawet więcej. Z innych ram w tej kategorii podobny jest Prince 100P, ale jednak 10 g cięższy i tutaj już dokładanie ołowiu/skóry może prowadzić do zbyt dużej wagi i SW. Poza tym przy balansie jaki ma Prince naprawdę trzeba by było się nagimnastykować. A w 360+ MP spokojnie można założyć skórę + dorzucić troszkę ołowiu (tylko 3 HL bez modyfikacji).
Prince Textreme Tour 100 310
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Head 2018-2019

Gram od tygodnia Gravity Tour-em, super sprawa wrócić do odczuć z Pro Toura. Miękka rama, miesko to pierwsze wrażenie. Precyzja i przewidywalność gdzie piłka poleci dla mnie 10/10, większa ilość mocy w stosunku do moich Prestigy S XT ale też odczuwalnie większy swinghtweight. Jednym słowem najlepsza rama Heada od lat taki "Powrót do przeszłości" z niewielkim dodatkiem mocy i naprawdę sporym sweet spotem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head 2018-2019

A testował ktoś z Was równolegle Gravity Tour i Gravity Pro i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Te 100" mnie tylko zasmuca. Czemu HEAD nie robi dobrych, miękkich sklepowych ram 95"-98". Robi je Wilson z nowym Bladem, ProKennex z serią QTour, Tecnifibre z 315 Ltd., Yonex z VCore Pro HD. Babolat i jego naśladowca Head twardo trzymają się w swoich okopach sztywnych ram.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Artlight pisze:A testował ktoś z Was równolegle Gravity Tour i Gravity Pro i mógłby się podzielić spostrzeżeniami?
Jacek – kiedy gramy? Zostaw te stare YouTek Speed 300 czy IG - mam nowego Blade'a, wszyscy bardzo chwalą - trzeba sprawdzić.
Od wersji czarno-srebrnej kupuję zawsze po sztuce i sprzedaję zawsze rozczarowany – ale teraz jest szansa, że zostawię.

Nie mogę się także doczekać wersji Graphene 360 Prestige MP – 70RA powinni minimum zrobić. :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head 2018-2019

Poczekaj, poczekaj - ludziska naprawdę chwalą te dwie nowe gravitki :).

A co do Blade - też słyszałem, że są mega. Czyli pewnie zbliżają się do H22 :D.

Jak dla mnie najlepsze i tak były kBlade'y, zwłaszcza kBlade Tour główka 93. Matko, jak tym szpadlem napierdzielałem. Kurczaki, idzie się popłakać jak zjechał mój tenis od tamtych czasów. A jeszcze parę lat i trzeba będzie jakiejś prezes-szufli szukać... :!crybaby!:.

Na mojej krótkiej liście do testów są na dziś: nowy Blade 18x20, Gravity Pro i Tour, a także nowe ramy Pure Strike.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Nie no, dobra, Gravity też sprawdzę – ale 100" to już Oversize trochę. Żal patrzeć co HEAD robi z Radicalami i Prestigem MP/Mid.

Na pierwsze dotknięcia – czyli nie inaczej jak ball bouncing – Blade nowy mi wyraźnie bardziej pasuje niż H22 czy H19.
Nie wiem jak to zrobił Wilson - ale to ma bliżej do PT57A niż Wilsonów – rakieta ma wyraźnie miękką główkę. Ale
fajnie, że przy niskiej wadze i niskiej sztywności ma nadal stabilność. Raz 21mm, dwa 98". Jutro mam tym grać,
ale na razie sensacja. Jeśli mam szukać gdzieś porównania to stabilniejsze TGT260.5 - czyli świetna rama bez odpowiednika
na sklepowych półkach (jak to HEAD).

O formie nie rozmawiam, serwis i jednoręczny backhand po linii to jest jakiś skandal ostatnio. Jak żyć Premierze Arlight? :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
2_D
Orator
Orator
Posty: 583
Rejestracja: 27 sty 2016, 16:08
Lokalizacja: K.G.

Re: Head 2018-2019

A podaj linka do Blade, o którym mowa?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018-2019

Wyszły Prestige-e w linii Graphene 360. Koszmarny buraczany kolorek … :(
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018-2019

Na TW dostępny Head Pro Tour 2.0. Ciekawe czy nasi dystrybutorzy dostaną?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Head 2018-2019

Yhr1976 pisze: 21 sie 2019, 17:17 Te 100" mnie tylko zasmuca. Czemu HEAD nie robi dobrych, miękkich sklepowych ram 95"-98". Robi je Wilson z nowym Bladem, ProKennex z serią QTour, Tecnifibre z 315 Ltd., Yonex z VCore Pro HD. Babolat i jego naśladowca Head twardo trzymają się w swoich okopach sztywnych ram.
Polecam zrobić mały teścik poglądowy i przyłożyć rakietę z główką 98" do 100" i zobaczyć jaka to różnica. A tak swoją drogą, to nie można udawać że tenis nie zmienia się przez lata i trzymać wiecznie te same linie i parametry. Nie bez powodu wyniki sprzedaży są jakie są. A linia Prestige w końcu ciągle istnieje. W dodatku wyszędł Pro Tour 2.0. Jest tyle miękkich rakiet jak Blade, Phantom, VCore Pro HD, ProKennex, że naprawdę nie ma na co narzekać.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head 2018-2019

Dodając do tego co SevenUP zauważył powyżej - nawet Head idzie w kierunku tego, żeby w ofercie mieć miękkie ramy - linia Gravity ze sztywnościami rzędu 61-62.

Ponadto, wszyscy inni producenci widzą jaką furorę robi obecnie Wilson z serią Clash. Gwarantuję, że laboratoria Heada i innych producentów były wśród pierwszych nabywców tych ram i myślę, że za chwilę zobaczymy na rynku wysyp rakiet o tej samej charakterystyce (no, przynajmniej na poziomie marketingowego bełkotu...). Niby miękkich, ale relatywnie lekkich, z dużymi główkami i powerem jakiego nie powstydziłyby się dużo sztywniejsze ramy.

Spekuluje się, że Head pokaże "swojego Clasha" już przy najnowszym odświeżeniu serii Radical, czyli pewnie wczesną jesienią.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018-2019

Gravity mi się grało nieźle. Ludzie mówią, że taki powrót do starej headowskiej charakterystyki. Ja ją lubię. Szkoda, że z Radicala już takiego "chamskiego" tweenera zrobili. :(
Za to odchudzenie Prestige S z 305 na 295 gram popieram w całej rozciągłości. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Head 2018-2019

Cześć. Wiem, że kiedyś w rakietach Heada można było wymienić rączkę. Czy ktoś wie czy w nowych rakietach wciąż jest taka możliwość dokładnie Head Graphene 360+ Speed MP i czy te rączki pasują do siebie między generacjami?
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018-2019

Tak. Palety się nie zmieniły. Osobną kwestią jest jakość wykonania samych palet.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Po pierwsze – ale smutek! Forum umiera, a tak kiedyś lubiłem tutaj bywać ;(

Tyle się w tenisowym świecie dzieje, że nie wiadomo o czym tutaj napisać po dłuższej nieobecności. To najświeższy rakietowy wątek a ma w tytule 2018-2019.

Może powinniśmy wszyscy przesiąść się na Talk Tennis – albo zrobić tam polskie wątki :)

Co do porównywania ram 95-98-100". Oczywiście różnice są w częściach centrymetra, ale to taka uroda tej gry. Dla laika 90" nie jest tak dużo mniejsze od 100". Ja różnicę czuję, choć oczywiście przelot ma znaczenie (bo 18x20 Prince'a to dużo rzadsze niż 16x19 w Prestige czy Bladach).

Z nowości HEAD kupiłem Head Pro Toura 2.0, nowego 98" G360+ Prestige MP, uzupełniłem zapas ulubionych Radicali MP (Liquidmetal/Flexpoint) oraz klasyków (za grosze trzy nowe na OLX nowe Radical Tour 630, nowa Zebra i w dobrym stanie Bumblebee). Niestety nie testowałem nowego G360+ Pro ani Mida. Obu moldów mam prostocki (TGT291 i TGT312). Także jakoś już 99" Prestige S nie pociąga.

Z ciekawostek – zbliża się nowy Radical, ma mieć 62RA. Zobaczymy, oby nie odpuścili tej linii.

A z jeszcze większych ciekawostek – HEAD testuje masę nowych moldów i starych layupów. Layup PT57A2 (czyli Pro Tour 630) pakuje w moldy nowego Radicala (mold podobny do TK307 z główką 95" o stałym przekroju).

Nie do końca wiadomo czym gra Robin Haase – ostatni znany szerzej użytkownik PT10/TGT292.1 (IG Prestige Mid). Na pewno nie gra nowym Mid – tego zamiast swoich starych Radical Microgel z przeplotem 16x19 używa teraz Cilić. Ponoć Haase dostał w moldzie Radicala layup PT10. Słowem genetyka tenisowa nie zna granic :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Head 2018-2019

Yhr1976 pisze: 15 wrz 2020, 01:29 ... (za grosze trzy nowe na OLX nowe Radical Tour 630, nowa Zebra i w dobrym stanie Bumblebee)...
No to już wiem, kto mi rakiety podkupił :) Zobaczyłem, że aukcje weszły późnym wieczorem i napisałem do kolegi, czy nie chce OS za 150zł, bo może wezmę przy okazji MP -- zanim pogadaliśmy, to następnego dnia rakiet już nie było :)

Może to lepiej, bo właśnie sprzedałem swoje pt630 i aktywnie staram się nie kupić nic nowego na ich miejsce :)
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Animal pisze: 15 wrz 2020, 08:49
Yhr1976 pisze: 15 wrz 2020, 01:29 ... (za grosze trzy nowe na OLX nowe Radical Tour 630, nowa Zebra i w dobrym stanie Bumblebee)...
No to już wiem, kto mi rakiety podkupił :) Zobaczyłem, że aukcje weszły późnym wieczorem i napisałem do kolegi, czy nie chce OS za 150zł, bo może wezmę przy okazji MP -- zanim pogadaliśmy, to następnego dnia rakiet już nie było :)

Może to lepiej, bo właśnie sprzedałem swoje pt630 i aktywnie staram się nie kupić nic nowego na ich miejsce :)
Wreszcie jakiś sukces na OLX zaliczyłem. Wcześniej wszyscy dookoła zaliczali :)

Jak także się staram nim nowego nie kupować. Brak sukcesów nie świadczy o braku starań! ;)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Head”