Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Wg mnie lepsze jest to, że odeszli od współdzielonych przelotek... chociaż pst gra starszymi Speedami i mu nie strzelają tam, przelotki i owszem ale rama się trzyma.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Zmienny przeplot to dla mnie bezsensowne osłabianie ramy, i tyle. Takie cudowanie na siłę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Vivid pisze:Zmienny przeplot to dla mnie bezsensowne osłabianie ramy, i tyle. Takie cudowanie na siłę.
Adapty to co innego niż współdzielenie przelotek. Modele A i zwykłe na niektórych rynkach były oferowane równolegle ale z tego co się orientuję pomysł się nie sprzedał i nie jest kontynuowany.

W ogóle, tak trochę obok tematu ciekawe są losy niektórych rakietowych bajerów...
Sensory Sony miały problem z naruszeniem patentu oraz wadliwą serią i zniknęły z tenisowych sklepów.
Head zrezygnował z sensorów Sony, za pewne w związku z powyższym, i zaproponował własne (robione przez Zepp).
Babolat skasował modele Play i bodajże zamierza iść dalej w POP (nawiasem maszynek RDC już nie produkują, a wsparcie też będzie zmierza ku końcowi).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

ED, bądźmy realistami, a komu potrzebna jest maszyna RDC? Tak, wiem, Tobie. :P
Ludziom, którzy grają to w ogóle nie jest potrzebne. Patrzą tylko na podstawowe parametry. Te dodatkowe nic nie znaczą bo tacy ludzie doskonale wiedzą, że cyfry swoje, a kort swoje. ;) Liczą się wyłącznie subiektywne odczucia, które bywają różne od tego co wynika z suchych parametrów.
Do tej pory było trochę "wynalazków" i część ludzi zrobiła się sceptyczna. Oczywiście miały one zwolenników, czy wręcz fanów, ale to margines. Ci grający regularnie skupiają się na grze. Poza tym najczęściej te "wynalazki" przeszkadzają, a przynajmniej rozpraszają.
Powoli pewnie to będzie zdychać. Tak samo zdychają sensory kroków w butach, bo są smartfony, zdechło 3D w telewizorach bo ludzie nie korzystali (niewygodne, mało materiałów, jeżeli już to tylko jakieś sceny w całym filmie), zdychają GPS-y do samochodów bo są w smartfonach czy systemach multimedialnych samochodów itd.
Tenis to sport, to gra, na tym się skupiasz. Jakieś nowinki są dobre na chwilę, na tyle przyciągną uwagę. A potem to mija.
Mam kumpla gadżeciarza, sam nim też trochę jestem ;). Mnie nie przeszło przez głowę by coś sobie do rakiety podłączać. On miał, o czym pisałem, jakiś sensor do przyczepienia do ramy, a w smartfonie aplikację pokazującą w efektownych grafikach statystyki gry.
Cholernie "dokładne" - ilość uderzeń, jakie rotacje, jak szybko kręciła się piłka, gdzie uderzała piłka (na strunach), jaka prędkość piłki itd. itp. No cuda na kiju :P Tylko się zastanawiam skąd takie dane? ;) Tak jak pulsometr przez przykładanie palca do aparatu fotograficznego (obiektywu) smartfonów, tak? Wiadomo. :)
Pobawił się tym jakiś czas, od dawna tego już nie używa...
Teraz zasuwa w smartwatch-u, po meczach sprawdzał intensywność biegania i wysiłku. Jakąś apkę ma do tego. Ostatnio już tego nie robi.
Problem polega na tym, że póki mamy jakiś zewnętrzny element to możemy zdjąć i po temacie. Ale jak coś mam na stałe wkomponowane w konstrukcję ramy to już z tym zostaję i muszę się z tym bujać. W tej sytuacji raczej nie dotknę takiej ramy ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Wskazałem wygaszenie RDC z wyraźnym "NAWIASEM" jako informację.
I wbrew pozorom maszyny RDC, niekoniecznie Babolata, bo RDC to tylko skrót od Centrum Diagnostyki Rakietowej (Racquet Diagnostic Center) dziwnym trafem są używane nawet w sklepach w Polsce, chyba głównie Prince'a ze względu na cenę bo tak naprawdę moment bezwładności to jest to co w głównej mierze jest odczuwalne, a trudniejsze do odtwarzalnego* pomiaru.
https://www.protenis.com.pl/serwis-raki ... ing-rakiet

Jeśli chodzi o sensory to sam rynek globalny ma się, bazując na rozmowie z przedstawicielem podmiotu zagranicznego, całkiem nieźle. Dokładność danych to osobna sprawa, równie dobrze możemy przeskoczyć na rzekome technologie w rakietach i te rzekome % poprawy prędkości piłki, rotacji etc.



* - ostatnio tłukłem normę dot.pomiarów (odtwarzalność, powtarzalność, składniki losowej i systematycznej niepewności) więc jestem na bieżąco;
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Head 2018

A zna ktoś może jakieś miejsce w Wa-wie, gdzie można skorzystać z RDC i zmierzyć SW swojej rakiety?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

El Diablo pisze:Jeśli chodzi o sensory to sam rynek globalny ma się, bazując na rozmowie z przedstawicielem podmiotu zagranicznego, całkiem nieźle. Dokładność danych to osobna sprawa, równie dobrze możemy przeskoczyć na rzekome technologie w rakietach i te rzekome % poprawy prędkości piłki, rotacji etc.
Grających w tenisa możesz podzielić z grubsza na dwie grupy. Tych co podchodzą do gry względnie poważniej - rywalizują. Tacy w znakomitej większość w ogóle nie patrzą na jakieś "wynalazki". Przynajmniej ja u takich graczy nie zauważyłem. Druga grupa to ci, którzy traktują tenis z większym przymrużeniem oka, bardziej rekreacyjnie, towarzysko, dla zdrowia. To ci, dla których wynik nie jest priorytetem absolutnym. I u takich osób zapewne znajdziesz większe zainteresowanie jakimiś "bajerami".
Piszesz, że rynek ma się dobrze. OK, ale mimo wszystko jest to jednak nadal nowość, na masową skalę, a u nas to już w ogóle. Trzeba zatem jeszcze czasu by zobaczyć jaka będzie tendencja.

Podobnie z RDC, u nas, na tym naszym zadupiu :P, to też jednak w praktycznym wymiarze ... nowość. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Animal pisze:A zna ktoś może jakieś miejsce w Wa-wie, gdzie można skorzystać z RDC i zmierzyć SW swojej rakiety?
Chyba nie dogoniliśmy w tym względzie "zachodu"...
Vivid pisze:Grających w tenisa możesz podzielić z grubsza na dwie grupy. Tych co podchodzą do gry względnie poważniej - rywalizują. Tacy w znakomitej większość w ogóle nie patrzą na jakieś "wynalazki". Przynajmniej ja u takich graczy nie zauważyłem. Druga grupa to ci, którzy traktują tenis z większym przymrużeniem oka, bardziej rekreacyjnie, towarzysko, dla zdrowia. To ci, dla których wynik nie jest priorytetem absolutnym. I u takich osób zapewne znajdziesz większe zainteresowanie jakimiś "bajerami".
Widzisz, choć nie zgadzam się z Twoim podziałem to nawet przyjmując go stwierdzisz, że to druga grupa nakręca sprzedaż. Skoro to oni najwięcej wydają to pod nich będą robione produkty.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

El Diablo pisze:Widzisz, choć nie zgadzam się z Twoim podziałem to nawet przyjmując go stwierdzisz, że to druga grupa nakręca sprzedaż. Skoro to oni najwięcej wydają to pod nich będą robione produkty.
Tu się zgadzamy, kwestia jak duży jest to rynek i na ile chłonny?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head 2018

Animal pisze:A zna ktoś może jakieś miejsce w Wa-wie, gdzie można skorzystać z RDC i zmierzyć SW swojej rakiety?
Strefa Tenisa, ale ta główna na Bohaterów Września.

Wydaje mi się, że także Protenis na Legii powinien mieć, skoro młody Lutek zajmuje się tam customizacją rakiet (i podobno jest w tym bardzo dobry).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head 2018

Protenis ma na bank. Kiedyś mierzyłem i wyszło mi prawie tyle samo co domową metodą. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Nie no, Panowie. Protenis owszem ma maszynkę Prince'a do mierzenia momentu bezwładności. Mnie chodziło o możliwość zmierzenia sobie tego parametru, niejako, "z ulicy".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Animal
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 140
Rejestracja: 26 mar 2016, 14:33

Re: Head 2018

El Diablo pisze:Nie no, Panowie. Protenis owszem ma maszynkę Prince'a do mierzenia momentu bezwładności. Mnie chodziło o możliwość zmierzenia sobie tego parametru, niejako, "z ulicy".
Właśnie o to pytałem. W ST zawsze naciągam swoje rakiety i nie zauważyłem niczego do mierzenia SW, ale zapytam nast. razem -- tam jest kilka sympatycznych osób, więc wierzę, że jeśli maszynę mają, to jakoś się z nimi dogadam.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head 2018

Animal pisze:
El Diablo pisze:Nie no, Panowie. Protenis owszem ma maszynkę Prince'a do mierzenia momentu bezwładności. Mnie chodziło o możliwość zmierzenia sobie tego parametru, niejako, "z ulicy".
Właśnie o to pytałem. W ST zawsze naciągam swoje rakiety i nie zauważyłem niczego do mierzenia SW.
To się słabo rozglądałeś po prostu :D. Ja tam kilkakrotnie sprawdzałem swoje ramy. Uczciwie jednak dodam, że po znajomości z przemiłym personelem tej zacnej placówki :D.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Spoko malowanie tych nowych Speedów.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Tak patrzę na nowe farby modeli 360 - Extreme i Instinct.
Extreme taki strasznie oczojebny, nie bardzo mi się to podoba. Natomiast Instinct wygląda fajnie. Niby tak jakoś strasznie ... dziecinnie, ale w sumie ładnie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018-2019

Radical_2019.jpg
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018-2019

Trochę dziwadło graficzne. Ale przynajmniej nie takie cukierkowe jak Extreme czy Instinct.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018-2019

Nie jest źle. Ostatnie malowania były jednak coś kontrowersyjne (w porównaniu do naprawdę ładnej gamy ostatnich Wilsonów). To przynajmniej jakkolwiek nawiązuje to linii Prestige. :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018-2019

Najnowszy dzieciątkiem Heada ma być linia Gravity (Graphene 360), co najmniej 2 modele - MP 16x19 i Pro 18x20.
Promować ma ją Aleksander Zwieriew.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Head”