Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Head 2018-2019

Farba Radicala mającego zadebiutować wraz z modelami Prestige w 2018 roku...
Obrazek

Pomarańczowo-fioletowy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head 2018

Zastanawiam się czy to drugi czy trzeci ze znanych mi kolorów (a raczej połączeń kolorów)...
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Trochę paskuda. :/ Będzie trzeba przejść na Instinct-y. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head 2018

Pierwsze skojarzenie z Dunlopem :) . Force 100 czy 98 :) ?
Yonex :)
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head 2018

Tour?
Obrazek

Fotka zapożyczona z linków z TT TW.
Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Head 2018

Yonex :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Parametry części modeli...

Tour
Łeb: 99 cali kw.
Waga: 305g
Rama: 21.5mm
Balans: 320mm
Przeplot: 18x19

Mid:*
Łeb: 93 cale kw.
Waga: 320g
Rama: 20mm
Balans: 310mm
Przeplot: 16x19

MP:
Łeb: 95 cali kw.
Waga: 320g
Rama: 21mm
Balans: 310mm
Przeplot: 18x20

* - to leci prawdopodobniej na matrycy Rev'a z poprzedniej generacji.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Rozumiem, że te czarne rakiety to nowe wersje linii Prestige, tak?

Pewnie linia Radical przejmie parametry Instincta, a tak czuję, że dla fanów starszych Radicali niestety Prestige S obecnie tylko. Natomiast wersje Graphene XT zarówno PRO i S są dużo lepsze od bezpośrednich poprzedników, więc może jest na co czekać.

PS.
Wersja MP niestety gorsza Graphene XT od czerwono-czarnej Graphene.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Yhr1976 pisze:Natomiast wersje Graphene XT zarówno PRO i S
są dużo lepsze od bezpośrednich poprzedników, więc może jest na co czekać.

PS.
Wersja MP niestety gorsza Graphene XT od czerwono-czarnej Graphene.
Lepsza w jakim sensie? Szaty graficznej? Parametrów na papierze?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Obawiam się, że w większości. Lepsze czucie na pewno i bardziej stabilna rama (to nawet słychać).
Trudno aby w takim wypadku nie była lepsza kontrola. Wiele fanów inkarnacji YouTek czy YT IG nie
przepada za rozłożeniem wagi na główkę i rączkę - odejmując sztywność/stabilność z serca. Na pewno
też mimo zbliżonej sztywności 61-63RA (pomijam jakość rakiet Heada) zupełne inne jest czucie.
Mi akurat to nie przeszkadza, chociaż akurat Radicale nowe zupełnie rozczarowały – nadal najbardziej
lubię Ti i YT IG. MicroGel także, chociaż nie mogę jakoś utrafić z naciągiem i gdy miałem chory nadgarstek/łokieć
czułem z niej większe wibracje niż Ti/Liquidmetal/YT.

Aczkolwiek, swoje setki godzin Graphene Prestige S wygrałem. Byłem dość zadowolony, ale zmianę
na lepsze odczułem po przesiadce na Graphene XT od razu.

A czy szata graficzna jest lepsza? Nie wiem, to się zmienia. Obie są bardzo bardzo dobre.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Ja jestem z tych, którzy wolą klasykę tej serii - czyli prosta rama 21mm, 18/20, 295g itd.
Dla mnie YT IG to był najlepszy Radical w historii tej serii, a grałem każdym modelem (MP).
Niestety rynek ma swoje wymogi, z ramy pro entry level zrobili tweenera. :(
Mnie też to inne rozłożenie masy od modelu G nie pasuje. Pogrubienie i zmienność szerokości profilu jeszcze byłem w stanie "strawić".
W ogóle zaczynają mocniej mieszać. Kiedyś Instinct MP miał chyba 285g, a dziś 300g (czyli więcej od Radicala MP).

Ale ja nie o tym. Pytanie było z czystej ciekawości bo akurat dla mnie G czy G XT to dokładnie jedno i to samo. A na przykład między YT a YT IG była duża różnica.
Niemniej to kwestia zawsze indywidualnego odczucia, nie ma co tu dyskutować. Każdy z nas ma inną technikę, sposób gry itd., w związku z tym i odbiór ramy bywa diametralnie różny.

Zwracam tylko uwagę na jedno - jeżeli gramy (regularnie) daną ramą nawet i pół roku, a potem weźmiemy do ręki nowszy model prosto z półki sklepowej to nie ma mowy o realnym porównaniu. Rama się zwyczajnie zużywa i traci swoje właściwości. Dzieje się to liniowo dlatego grając daną ramą regularnie nie czujemy tego.
Prawdziwe porównanie jest tylko możliwe jak mamy do dyspozycji ramy nowe, lub o względnie porównywalnym "przebiegu" (czyli grane mniej więcej tyle samo razy i używane przez graczy na zbliżonym poziomie gry).
Podobnie jak i z butami tenisowymi. Inaczej odbierzesz nowe, a inaczej pracują takie z przykładowo półrocznym przebiegiem.

Jeżeli chodzi o szatę graficzną to już zupełnie sprawa gustu. Nie lubię pstrokatości, dlatego MG mnie wnerwiał, fanem TT (tzw. "zebra") też nie byłem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Yhr1976 pisze:Rozumiem, że te czarne rakiety to nowe wersje linii Prestige, tak?
Mała fotka jest nowych modeli Prestige. Czerń z czerwonymi napisami oraz wstawkami w kolorze szarym.
Yhr1976 pisze:Pewnie linia Radical przejmie parametry Instincta, a tak czuję, że dla fanów starszych Radicali niestety Prestige S obecnie tylko.
Twoje predykcje są mocno spóźnione. Już od jakiegoś czasu rama jest bliżej Instincta niż "oryginału".

Radical na wejściu miał 21mm.
Od generacji "grafenowej" (czyli już 2-óch wydań) ma 21-23-20mm.
W linii "Graphene Touch" rama jest taka sama jak w ostatnich wydaniach. Generalnie parametry są zbliżone, większość to odchyłki wynoszące 2 jednostki.
Vivid pisze:Ja jestem z tych, którzy wolą klasykę tej serii - czyli prosta rama 21mm, 18/20, 295g itd.
Dla mnie YT IG to był najlepszy Radical w historii tej serii, a grałem każdym modelem (MP).
Paradoksalnie YT IG ma 22mm. :P

Vivid pisze:W ogóle zaczynają mocniej mieszać. Kiedyś Instinct MP miał chyba 285g, a dziś 300g (czyli więcej od Radicala MP).
295g.
Zmiany w linii Instinct poszły w kierunku alternatywy dla Pure Drive'a - napisałem o tym m.in. o dostosowania zmienności profilu, wagi i balansu. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

El Diablo pisze:
Vivid pisze:Ja jestem z tych, którzy wolą klasykę tej serii - czyli prosta rama 21mm, 18/20, 295g itd.
Dla mnie YT IG to był najlepszy Radical w historii tej serii, a grałem każdym modelem (MP).
Paradoksalnie YT IG ma 22mm. :P
A YT miał 21,5mm :P, MG był ostatnim "klasykiem". ;)
Ale co ważne, YT i YT IG miały jeszcze prosty profil. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Vivid pisze: Ja jestem z tych, którzy wolą klasykę tej serii - czyli prosta rama 21mm, 18/20, 295g itd.
Dla mnie YT IG to był najlepszy Radical w historii tej serii, a grałem każdym modelem (MP).
Też ostatnio myślałem nad tym, jaka rama mi najbardziej pasuje. Poszukiwania zakłócają kontuzje i rosnąca waga - ale się nie poddaję. Ja pamiętam, że bardzo chwaliłeś YT IG - i ja się przez dłuższy moment też uważałem, że YT IG to najlepsza rama Radical MP z tych co znałem (mam trzy). Dwie ostatnie mi kompletnie nie pasują. Ale ostatnio sporo grałem Ti Radicalem i muszę powiedzieć, że to co najmniej\nie jest gorsza rama od YT IG. Zresztą Liquidmetal wydaje mi się bardzo stabilny, choć ma mały sweetspot\i jest chyba najmniej manewrowalny w moim odczuciu. Wkrótce przyjdzie do mnie iRadical, więc jeszcze poszerzę wiedzę i czucie. Youtek/Flexpoint - pierwszej nie znam, drugą miałem i o zgrozo wymieniłem na Blade lata temu.
Vivid pisze: Mnie też to inne rozłożenie masy od modelu G nie pasuje.
Ja chyba wspomniałem, że mi już w końcu pasuje. Bo się przyzwyczaiłem. Choć jak sporo gram YT IG czy innymi i przechodzę na Graphene/XT - to nie powiem, jest moment "what the ...".
Vivid pisze:Ale ja nie o tym. Pytanie było z czystej ciekawości bo akurat dla mnie G czy G XT to dokładnie jedno i to samo. A na przykład między YT a YT IG była duża różnica.
Wg mnie wersja MP była lepsza Graphene (mniej sztywna, lepsza czucie, dynamika), PRO oba są podobne - ale jako, że gram najwięcej S - to może najbardziej czuję zmiany. I mi się wydaje po prostu zdecydowanie bardziej stabilna.
Vivid pisze:Zwracam tylko uwagę na jedno - jeżeli gramy (regularnie) daną ramą nawet i pół roku, a potem weźmiemy do ręki nowszy model prosto z półki sklepowej to nie ma mowy o realnym porównaniu. Rama się zwyczajnie zużywa i traci swoje właściwości. Dzieje się to liniowo dlatego grając daną ramą regularnie nie czujemy tego.
Oczywiście, mam tego świadomość. Dlatego mam zamiar kupić nowego ProStaffa 97 i w 2,5 roku intensywnego grania serią wewnętrznych uszkodzeń materiału zmiękczyć ją do RA59. :D
Vivid pisze: Jeżeli chodzi o szatę graficzną to już zupełnie sprawa gustu. Nie lubię pstrokatości, dlatego MG mnie wnerwiał, fanem TT (tzw. "zebra") też nie byłem.
Wg mnie trzy ostatnie edycje to zdecydowanie najładniejsze modele Prestige. Wszystkie bardzo dobre. Ale generalnie poza Dunlopem i Yonexem wzornictwo jest coraz lepsze. Aczkolwiek - Radical to dziwna sprawa. One wszystkie w sumie od dekady są średnio ładne. Ale po czasie chyba jednak najładniejsze są YT IG.
El Diablo pisze: Twoje predykcje są mocno spóźnione. Już od jakiegoś czasu rama jest bliżej Instincta niż "oryginału".
Spóźnione nie są, po prostu jakoś bezwiednie to napisałem. Chyba bardziej chodziło mi o fakt, że fanom starych Radicali warto potestować Prestige S - i być może jakoś tak one były pomyślane.

Po przerwie wróciłem na forum i bardzo to fajne tutaj być.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Yhr1976 pisze: Ale ostatnio sporo grałem Ti Radicalem i muszę powiedzieć, że to co najmniej\nie jest gorsza rama od YT IG. Zresztą Liquidmetal wydaje mi się bardzo stabilny, choć ma mały sweetspot\i jest chyba najmniej manewrowalny w moim odczuciu. Wkrótce przyjdzie do mnie iRadical, więc jeszcze poszerzę wiedzę i czucie. Youtek/Flexpoint - pierwszej nie znam, drugą miałem i o zgrozo wymieniłem na Blade lata temu.
Model Ti był dość wymagający i w sumie dość twardy, mnie jednak pasował. Zgadzam się też co do manewrowalności i sweetspotu LM-a. iRadical nie zawiedzie ;), seria Intelligence była chyba najbardziej zawodniczo "zorientowaną" serią w historii. Wspaniałe były i.Prestige Mid. YT pierwszej generacji był sztywny i bez headowskiego czucia, tak zajeżdżało lekko ... Babolatem. :P Takie bezpłciowe były ...
A Flexpoint? A FXP to ... rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl To chyba jedna z największych wtop w branży ...
Yhr1976 pisze:
Vivid pisze: Mnie też to inne rozłożenie masy od modelu G nie pasuje.
Ja chyba wspomniałem, że mi już w końcu pasuje. Bo się przyzwyczaiłem.
Mogę się podpisać - też się przyzwyczaiłem. Już mi to nie przeszkadza, ale wiem, że nie jest to tak jak powinno być. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Dziękuję za informację a propos serii Flexpoint oraz Youtek! Obiecuję, że przeznaczę zaoszczędzone środki z obu na zakup ram PT57A. :)

i.Radicala licytuję na razie - choć aukcje wyglądają trochę jak porozwodowa wyprzedaż majątku byłego męża.
Ale cena uczciwa, więc nie czuję, że okradam kogoś w biedzie. :)

Mam spore obawy przed graniem Midami (a propos i.Prestige 600) - bo moi sparing partnerzy nie oszczędzają mi biegania i maksymalnego tempa - a granie Midem gdy się człowiek spóźnia może się skończyć depresją i zakupem Heada MXG. :)
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head 2018

Head MXG nie jest zły ... do lansu. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head 2018

Nie wiem czy kogoś to jeszcze interesuje, ale w ofercie Tennis Warehouse USA są dostępne zmienione Microgele Radical MP.
Ja kupowałem chyba z dwa lata temu, jak już byłem po kontuzji łokcia (wówczas zrodziła się miłość do miękkich ram) i coś więcej kumałem niż tutaj na początku prezentowałem. Wówczas sztywność ramy wynosiła 57RA. Widzę, iż od niedawna rama jest oferowana ze zwiększoną sztywnością.

Z archiwów forum wygrzebałem taką informację:

TGK231.1 - MicroGel Radical MP 18x20
TGK231.2 - MicroGel Radical MP 18x20 (wersja sztywniejsza)

Możliwe, że HEAD zmienił ofertę z TGK231.1 na niedostępną (choć tego nie jestem pewien) wcześniej na rynku TGK231.2?

To może być ciekawa opcja. Zauważyłem po dłuższym czasie, iż starsze nieco sztywniejsze ramy (62-65RA) oferują nadal świetne czucie przy większej mocy własnej. Chociażby na przykładzie Radicala MP Liquidmetal/Ti czy Dunlopa M200 Classic. Zresztą podobnie sprawa ma się z YT Prestige MP czy YT IG Prestige Pro - gdzie wyższa sztywność ułatwia obcowanie z nimi gdy jednak człowiek nie dysponuje piekielnie szybkim zamachem (co np. w przypadku YT IG Prestige MP jest konieczne).
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head 2018

Limitowana farba Speeda, którą aktualnie promuje Zwierew młodszy...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Head”