Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

W poszukiwaniu Graala wszedłem w posiadanie tegoż Heada: Graphene Touch Speed MP (rozmiar 4 1/2, czyli 4). Faktycznie - szybka jak cholera, nawet nie wiedziałem, że potrafię tak szybko wykonywać zamach i nagle mój FH doznał szybkości i mocy, tyle że... to może wynikać także z (niedo)wagi!
Otóż ten mój egzemplarz nawet na oko (na rękę ;) ) nie waży 300g. Za radą doświadczonego kolegi wziąłem od sąsiadki wagę kuchenną (dokładność +-10g) i metodą wielu prób porównałem z moim Babolatem (295g). Nie wiem ile ten Speed waży ale na pewno tak z 15-20g mniej niż ten Babolat! To są naprawdę jaja, żeby takie odstępstwo od deklarowanych parametrów???
Może to jakaś bardzo podróbka? Choć wygląda całkiem dobrze. Kupiłem po okazyjnej cenie nówkę (z folią na rączce i wszystkim dziewiczym, łącznie z pokrowcem) od człowieka, który podobno z Anglii dostał 2 takie egzemplarze. Ktoś wie -jak rozpoznać podróbę? A może jakiś odrzut z produkcji bo właśnie nie trzymał parametrów?
Fotki:
Obrazek

Obrazek

Generalnie całkiem fajnie się tym gra ale przy moich wolejach "z dostawki" nie trzyma, za mała masa własna a może i za mała sztywność. Na razie mogę potrenować szybkość zamachu :]
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć porównanie akurat tego modelu, kiedyś napisałem poradnik jak odróżnić podróbkę od oryginału [k]6.1 Toura, zerknij na jakie elementy zwrócić uwagę.
https://www.tenis.net.pl/forum/viewtopi ... bka#p85450
Jeśli rama waży <280 g to stawiałbym na podróbę.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Fajny tekst ale nie mam z czym porównać. Może ci podrzucę kiedyś tego Speeda do analizy?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

TomPL pisze:Fajny tekst ale nie mam z czym porównać.
Ósmego dnia Pan stworzył internet. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

TomPL pisze: ... wziąłem od sąsiadki wagę kuchenną (dokładność +-10g) i metodą wielu prób porównałem z moim Babolatem (295g). Nie wiem ile ten Speed waży ale na pewno tak z 15-20g mniej niż ten Babolat!
Nie wiem jak na Warmii, ale u nas waga jest do ważenia, a nie do porównywania :] . Tak dla jasności - zerujesz wagę, stawiasz rakietę, odczytujesz wynik. :::yay:::

Tak w ogóle, to mam dwie ramy 300g w torbie i jedna wydaje się w ręku pół kilo lżejsza od drugiej... Ważone, nie porównywane :wink: .

Tak w ogóle #2... A mówiłem nie kupuj anglika, mówiłem? :D
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Tom, ktoś Ci wmówił, że angliki są dla leworęcznych?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

scudetto pisze:
TomPL pisze: ... wziąłem od sąsiadki wagę kuchenną (dokładność +-10g) i metodą wielu prób porównałem z moim Babolatem (295g). Nie wiem ile ten Speed waży ale na pewno tak z 15-20g mniej niż ten Babolat!
Nie wiem jak na Warmii, ale u nas waga jest do ważenia, a nie do porównywania :] . Tak dla jasności - zerujesz wagę, stawiasz rakietę, odczytujesz wynik. :::yay:::
Teoretyk się znalazł - spróbuj tak z wagą, która daje za każdym razem inny wynik :twisted:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Odstępstwa (spore) od deklarowanej wagi i balansu (sic!) to teraz norma :( Sam miałem Radicale MP w parametrach Prestige-a S …
Natomiast co do podróbka - niepodróbka, ja patrzę inaczej. Jak mi się dobrze gra to nie bardzo by mnie interesowało czy oryginał ;)
Pamiętam jeszcze w latach 90-tych jak znajoma trenerka wywijała dzielnie "lewym" Wilsonem bo ten "prawy" był gorszy :P Sam je testowałem i się zgadzam z Jej odczuciem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Masz rację - o ile ktoś nie kupuje dla szpanu, to najważniejsze jak się tym gra. No i ja mam wrażenie, że tą wersją Speeda, która waży 20g za mało gra mi się gorzej (niektóre uderzenia) niż powinno, tyle że nie mam z czym porównać, bo nie mam wersji, która waży tyle ile trzeba ;)
Teraz testowałem np. Yonexa Ezone 100 i bardzo mi przypasowała ale... wiem, że są wersje 300g i 285g i jeśli też mają taką kontrole jakości jak z tym Speedem to trzeba do sklepu z własna wagą iść...
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Yonex akurat "zwykł słynąć" z bardzo dobrej kontroli jakości, więc może nie będzie aż tak źle :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Artlight pisze:Yonex akurat "zwykł słynąć" z bardzo dobrej kontroli jakości, więc może nie będzie aż tak źle :).
Potwierdzam, kupiłem 2 Wilsony z prośbą o sparowanie, różniły się o 5-6g i trochę w balansie (cięższa, bardziej na główkę). Yonki kupiłem w odstępie kilku miesięcy, różnica 1g, balans w zasadzie identyczny.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Mogę też potwierdzić, w ostatniej linii Ezonów Yonex trzyma parametry wyjątkowo dobrze.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

wyczesany pisze:
Artlight pisze:Yonex akurat "zwykł słynąć" z bardzo dobrej kontroli jakości, więc może nie będzie aż tak źle :).
Potwierdzam, kupiłem 2 Wilsony z prośbą o sparowanie, różniły się o 5-6g i trochę w balansie (cięższa, bardziej na główkę). Yonki kupiłem w odstępie kilku miesięcy, różnica 1g, balans w zasadzie identyczny.
Może miałem farta, ale jak kupiłem w sierpniu 3 Wilsony Clash 100, to na mojej dość dokładnej wadze wszystkie ważyły identycznie (bez naciągu) po 293 g (według opisu powinno być 295 g). Po wymianie owijek bazowych na skórzane wszystkie 3 ważą po 298 g i balans odczuwam w każdej identyczny. Faktem jest, że znajomy trener pracujący w sklepie tenisowym twierdzi, że najlepiej trzymają parametry Yonexy (przynajmniej te z wyższej półki). Najgorzej według niego jest w tym temacie z Babolatami, nawet producent zastrzega się oficjalnie, że poszczególne egzemplarze tej samej ramy mogą się różnić wagą plus-minus....7 gram O_O
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Tom, masz bardziej kompaktowy zamach i mimo wszystko mniej dynamiczne prowadzenie rakiety. Dlatego większa masa ramy daje odpowiednie poczucie stabilności. Zdecydowanie 300g a nie 285g. Generalnie dorosły facet powinien grać ramą w okolicy (bliskiej) 300g. Nie mówię, że te lżejsze są nie dla facetów ;), chodzi o to, że jednak trochę na pewnych płaszczyznach ograniczają grę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Wiesz, też tak myślałem ale przy machaniu tym "niedoważonym" Speedem zauważyłem, że zdążam nim odpowiedzieć ostro forehandem na ostre długie piłki. A moim starym Babolatem (teoretycznie 295g) nie zdążałem... I to jest bardzo kuszące, z tym że jak pisałem, nie wiem ile w tym przypadku zawdzięczam technologii Speeda a ile jego niedowadze?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Waga Speeda i to, że jest zapewne zdecydowanie mniej rozklepany niż obecna rama jaką grasz …

Grając wcześniej Radicalami kupiłem na testy Speed-a i Instincta, bo lżejsze i ramy grubsze. Taki test pod późniejszą ;) emerycką grę :P
Moje odczucia były zbieżne z tym co piszesz. Szczególnie Instinct zaj......e pozwalał mi w ostatniej fazie uderzenia jeszcze przyspieszyć, a jak trzeba, to podgonić zagranie i zmieścić piłkę przy linii a nie za nią. Na początku lekko mniejsza dynamika, ale dało się to skorygować. Czyli na końcu praktycznie tylko profit. Czucie też na akceptowalnym poziomie, ale oczywiście Radical, nie mówiąc o Prestige-u, dają go więcej.
Kiedyś grałem Headami TiS2, chyba 245g … i nie narzekałem na brak dynamiki :P

Konkluzja jest taka - jeżeli możesz z tej ramy uzyskać wystarczającą dynamikę to reszta na plus, zatem - czemu nie? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
kris
Bywalec
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:58

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Rzeczywiście z tymi Speedami coś nie tak. Rok temu kupiłem Speed XT MP rączka 4 a okazało się że jest grubsza od rączki 4 z Graphene YT Speeda MP którego też posiadam. Musiałem zmieniać owijkę bazową na cieńszą. Pół roku temu kupiłem Speed Touch MP i rączką była ok natomiast waga była większa od poprzednich modeli około 10g a na dodatek balans mocno leci na główkę w porównaniu z poprzednikami. Istny cyrk
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Masakra jak coś chcesz przetestować a potem kupiony egzemplarz będzie inny.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Dlatego coraz więcej sklepów ma w ofercie tuning rakiet, który ma niby na celu zrobienie takiej rakiety jak testowałeś. Tak samo możesz poprosić żeby sparowali dwie takie same rakiety jak kupujesz dwie w teorii takie same :) Ale wiadomo że nie wszystko się da zrobić. Masę możesz zrobi tą samą, balans też, ale z SW może być już problem.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6727
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Head Speed Graphene Touch 2016/2017

Znajomy ma wagę modelarską i obiecał mi dokładnie zważyć tego mojego "odchudzonego" Speeda. Tylko jeszcze mały problem - waga naciągu! Nie mam pojęcia co to za jeden ani ile powinien ważyć???
ps. Do tej pory moje "ważenia" były porównawcze: Speed (niby goły 300g) z naciągiem vs Babolat (podobno goły 295g) z naciągiem...

Wróć do „Head”