Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Dunlop Aerogel 4D 100

Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was miał przyjemność/nieprzyjemność odbijać tą rakietą? Ostatnio pojawiła się ona w sferze moich zainteresowań, acz będę miał problem z testowaniem. Jakie były Wasze odczucia?
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Archon1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2011, 11:27

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Miałem tą rakietę w ręku i przyjemność pograć nią ze 2 dni. Całkiem przyjemny szpadelek, naprawdę dobrze mi się nią grało. Przy odpowiednim zamachu mocy nie brakuje, czucie również stawiam wysoko, lecz wybrałem Aerogel 4D 2Hundred, może dlatego, że gram M-Filami 2Hundred. Szczerze powiem, że trzymając tą rakietę w ręku, po testach, miałem wielki dylemat którą wybrać, ale jakoś nieświadomie przeważyła wielkość główki, czemu, nie wiem. Gdybym grał wcześniej dziewięćdziesiątką, zapewne brałbym ją bez namysłu.
Jesteś widzę z Warszawy, odezwij się na PW umówimy się i przetestujesz ją sobie, spróbuję pożyczyć od gościa, któremu sprzedałem.
Babolat AeroPro Drive GT
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Zgadzam się z przedmówcą. Bardzo przyjemny szpadelek. Żeby czerpać przyjemność trzeba się przyłożyć, bo rakieta nie wybacza błędów. Precyzja, precyzja i jeszcze raz precyzja. Można sobie pozwolić na finezyjną grę. Lubię często latać pod siatkę, a ta rakieta jest chyba stworzona do takiej gry.
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Dzisiaj zagrałem pierwszy raz tym kijkiem. Po pierwsze, wizualnie, to najładniejsza rakieta jaką w życiu widziałem. Po drugie woleje tym szpadlem to bajka, a i z końcowej jak się dobrze zamachnąć można ostro ukąsić. Oczywiście nie ma zmiłuj, nie ma miejsca na błędy (chociaż pod siatką dzięki swej stabilności wiele wybacza), ale jak się odrobi zadanie domowe, to rakieta nagrodzi nas zegarmistrzowską precyzją. Osobiście jestem zachwycony i wydaje mi się, że to początek bardzo długiej przyjaźni z dunlopowskimi setkami.
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
Archon1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2011, 11:27

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Do tej pory żałuję że tak po prostu się tej setki pozbyłem na rzecz Aerogel 4D 200, której zresztą już nie mam. A również uważam że ten mały, czarny szpadelek wizualnie zachwyca. :]
Babolat AeroPro Drive GT
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

A co masz wciągniętego w Twoją "100"? Fabryczny czy wycinałeś?
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0
Awatar użytkownika
Kojiro
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: 2 lis 2010, 21:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Gram fabrycznym Explosive Synthetic Gut 16, wciągnięty na jakieś 27 kilo i bardzo mi pasuje. A co polecasz?
W[cenzura]e ;)
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Za małe doświadczenie mam jeszcze, żeby polecać na razie póki co RIP Control i Isospeed Professional. Tak myślę żeby założyć Hyperiona, którego kupiłem sobie pod Wilsona, którego mam podanego w moim sprzęcie, ale to chyba byłby diabelski pomysł xD.
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Dziś około 1,5 h podbijałem rzeczoną rakietą ze świeżo wciągniętym Black Venom'em Polyfibre i muszę powiedzieć, że to może być to. Naciąg bardzo dynamiczny, ale zniwelowałem to poprzez siłę naciągu 27,5/26,5 kg (choć, jak dla mnie to jeszcze zbyt dynamiczny i następnym razem wrzucę 1 kg więcej). Za to świetna, żeby nie powiedzieć rewelacyjna kontrola i czucie. Naciąg o średnicy 1,25 ani nie przeszkadza, ani nie pomaga w dostępie do rotacji. Najważniejsze, że jest komfortowy, jak na swoją kategorię, po perypetiach z łokciem jestem ostrożniejszy. Reasumując bardzo dobra struna, mi najbardziej zależy na kontroli i komforcie i to dostałem. Z naciągów, którymi grałem tylko Alu Powera Rougha oceniam wyżej, ale on nie daje komfortu ;(
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

No u mnie to żyła na 29 kg naciągnięta, brakuje dynamiki ( pewnie wynika z faktu braku techniki), ale myślę, że prędzej osiągnę moc zmniejszając siłę naciągu niż zwiększając NTRP. Tyle, że nie można jakoś ślepo iść w stronę mocy bo to nie jest rakieta do okopywania się za linią, ona po prostu wymusza ciąg do siatki, ale z drugiej strony żeby iść trzeba jakoś wypracować sytuacje no chyba ze ktoś tłucze same bomby z serwisu i wygrywa TB.
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0
Awatar użytkownika
Archon1
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 lut 2011, 11:27

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

27kg lub więcej na tak małą główkę, to istna decha i zero odejścia O_O. Dżisus, ja swojego AeroPro Drive GT maksymalnie na 24 wciągam, a co dopiero tego Dunlopka. Przed testami setki, dałem Tornado na 22,5kg, a i tak wdawało mi się za mocno. Szalejecie ;-P
Babolat AeroPro Drive GT
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Archon1 pisze:27kg lub więcej na tak małą główkę, to istna decha i zero odejścia O_O. Dżisus, ja swojego AeroPro Drive GT maksymalnie na 24 wciągam, a co dopiero tego Dunlopka. Przed testami setki, dałem Tornado na 22,5kg, a i tak wdawało mi się za mocno. Szalejecie ;-P
Zależy co kto lubi... ja mam APD GT na 27/26kg i dałbym mocniej nawet. Co kto lubi...
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

karjar pisze:
Archon1 pisze:27kg lub więcej na tak małą główkę, to istna decha i zero odejścia O_O. Dżisus, ja swojego AeroPro Drive GT maksymalnie na 24 wciągam, a co dopiero tego Dunlopka. Przed testami setki, dałem Tornado na 22,5kg, a i tak wdawało mi się za mocno. Szalejecie ;-P
Pierwsza sprawa, to tak jak napisał Logi kwestia gustu, druga kwestia to to czego oczekujesz od rakiety i naciągu, a trzecia to kwestia konkretnego naciągu. A tak na marginesie załóż sobie Black Venom'a na 22-24 kg i zagraj, a potem się dziw. Zaś, co odejścia to piłki to przy tej rakiecie naciągniętej w okolicach 25 kg odczuwam nadmiar mocy.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Jak coś ma poniżej 25 kg to od razu kojarzy mi się z jakąś wyrzutnią rakiet. Ostatnio zakupiłem 3-setkę i dałem do wycięcia żyłę bo nie czułem kontroli ( wciągam teraz RIP'a na 27 kg ), odczuwałem jakiś dyskomfort, że te piły tak odchodzą. Pewnie to już przyzwyczajenie do grania dechą ( będzie trzeba popracować trochę i przestawić się na niższe wartości ).
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Zwróć uwagę że jeśli chodzi o mocne wciąganie poliestrów to wśród graczy rekreacyjnych raczej jest to typowe dla amatorów o słabej technice. Aby skorzystać z "walorów" luźniej wciągniętych strun trzeba jednak dysponować już pewnymi umiejętnościami.

Oczywiście trzeba do tego dołożyć inne czynniki jak choćby rakieta (wielkość łba, przeplot etc.).


Zawodnicy to inna bajka bo tam preferencje oraz przyzwyczajenia bardzo wypaczają obraz.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

El Diablo pisze:Zwróć uwagę że jeśli chodzi o mocne wciąganie poliestrów to wśród graczy rekreacyjnych raczej jest to typowe dla amatorów o słabej technice. Aby skorzystać z "walorów" luźniej wciągniętych strun trzeba jednak dysponować już pewnymi umiejętnościami.

Oczywiście trzeba do tego dołożyć inne czynniki jak choćby rakieta (wielkość łba, przeplot etc.).
ED, a Twoim zdaniem, dla amatorów, 'mocno' to od ilu?

Siła naciągnięcia a wielkość łba, przeplot, technika i inne to dość ciekawe zagadnienie - może wytniesz na oddzielny temat? :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 11:44 przez logigamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

El Diablo pisze:Zwróć uwagę że jeśli chodzi o mocne wciąganie poliestrów to wśród graczy rekreacyjnych raczej jest to typowe dla amatorów o słabej technice. Aby skorzystać z "walorów" luźniej wciągniętych strun trzeba jednak dysponować już pewnymi umiejętnościami.

Oczywiście trzeba do tego dołożyć inne czynniki jak choćby rakieta (wielkość łba, przeplot etc.).


Zawodnicy to inna bajka bo tam preferencje oraz przyzwyczajenia bardzo wypaczają obraz.
Ja zwykle poliestry wciągam w granicach 25 kg, co, jak myślę jest wartością często spotykaną u amatorów. Natomiast multi otaz Polyfibre'a BV muszę podnieść o około 1-2 kg. Nie mam bajecznej techiki, ale nie ma też jakiejś tragedii. Po prostu tak się przyzwyczaiłem i szkoda mi tracić czas na przestawianie się na niższe wartości, nawet jeśli na tym coś tracę. Poza tym niestety nie mogę się powstrzymać od bardzo ofensywnej gry, sztywny naciąg bez wątpinia pomaga mi niwelować błędy ustawienia.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

logigamer pisze:ED, a Twoim zdaniem, dla amatorów, 'mocno' to od ilu?
Wiedziałem że to pytanie padnie...

Granica jest bardzo płynna bo i sam naciąg ma tutaj duże znaczenie.

Odniosę się może tylko do setupu, który padł w tym temacie...
Karjar w AG 4D 100 ma Polyfibre Black Venom 1,25mm wciągnięty na 27,5/26,5 kp.
Drodzy Państwo, oczywiście Karjarowi może się tym dobrze grać i jeśli jest zadowolony to niech się tego trzyma ALE te wartości mimo 'cudowności' mojego ukochanego Black Venoma są już ekstremalne.

Rama 19mm z łbem 90 cali^2, szczęścia tyle że przeplot otwarty 16x19 ale co-poliester na 27,5kp w czymś takim? ...

Tak jak napisałem wyżej skoro Karjarowi odpowiada taki setup to niech takim gra... warto jednak zwrócić uwagę na prawidłowość o której pisałem wyżej.
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

Oczywiście to rzecz gustu i nie zamierzam tworzyć, jakiś prawd ogólnych. Zaś, co do wspomnianego naciągu, to test na poziomie 25 kg nie wypadł pomyślnie, ze względu na zbyt dużą dynamikę. Zaś ze względy na duży komfort, jaki ta struna daje nie chciałem z niej zrezygnować, lecz zwiększyłem napięcie. Na ten moment jest naprawdę dobrze, oczywiście, jak dla mnie. :) Dynamika okiełznana - komfort ciągle jest. No i super kontrola.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
JET
Bywalec
Bywalec
Posty: 80
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:45
Lokalizacja: Brodnica

Re: Dunlop Aerogel 4D 100

JET pisze:Tak myślę żeby założyć Hyperiona, którego kupiłem sobie pod Wilsona, którego mam podanego w moim sprzęcie, ale to chyba byłby diabelski pomysł xD.

Heh może to jednak nie będzie zły pomysł :twisted:

Da się na jakieś 25 kg, a potem będzie się szlifować technikę.
Obrazek
AeroGel 4D 100
NTRP = 3.0

Wróć do „Dunlop”