Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Pure Strike 3 generacji

Cześć,
dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą jestem pracownikiem dystrybutora firmy Babolat :) (wiem, że są osoby wrażliwe na te kwestie, więc od razu uprzedzam).

Mam dla Was trochę informacji o nowym Pure Strike 3 generacji - nie będzie określenia 2020, bo premiera całej kolekcji Pure Strike jest 1 września 2019, więc byłoby to bez sensu.

Od 1 września wszystkie modele będą w sprzedaży w najlepszych sklepach w całej Polsce. Już teraz w kilku sklepach (m.in. Babolat Tenis, Strefa Tenisa, Protenis, Forehand, Novasport) są już testery dwóch modeli: Pure Strike 100 i Pure Strike Team. Co to za modele, jaka jest ich specyfikacja, wideo, zdjęcia itp. znajdziecie na stronie: https://Babolat.pl/purestrike.

Dla tych, którzy lubią sobie poczytać więcej na temat rakiety przygotowaliśmy artykuł na naszym blogu: https://Babolat-tenis.pl/blog/artykul/6 ... trike.html .

Jeśli macie pytania, można pisać, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

Teraz dopiero zauważyłem, że poprzedni PS 16x19 (nowy w zasadzie też) miał sztywność aż 70RA. :o

Dalej podtrzymujesz pozytywną opinię o 16x19? Pamiętam, że po pierwszych testach miałeś pozytywne odczucia, była jeszcze okazja poodbijać? W ogóle jakbyś porównał właśnie ten model PS do PD VS?
#NKrising
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Pure Strike 3 generacji

16x19 grałem na razie jeden raz przez godzinę. Mogłem porównać z poprzednią generacją 16x19. Mieliśmy laboratoryjne warunki, bo wszystkie ramy były naciągnięte przez Babolata tym samym naciągiem na tę samą wartość. Grało się inaczej niż poprzednią wersją i lepiej. Miałem wrażenie, że jest bardziej stabilna. Generalnie miałem poczucie, jakbym grał tą rakietą od zawsze, a to rzadkie jak się testuje nową ramę i to inną od tego, czym gram na co dzień (gram Pure Aero 2019).

Mogliśmy też porównać sobie z Blade 98 i... nie będę pisał, bo każda moja opinia i tak zostanie uznana za stronniczą. :)
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

A 18x20? A które to było 1gen a które 2g?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pure Strike 3 generacji

logigamer pisze:A 18x20? A które to było 1gen a które 2g?
1 Generacja - farba czarno z czerwonymi wstawkami;
2 Generacja - farba biała z pomarańczowymi i szarymi wstawkami.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

Racja ED, dzięki. Zupełnie wyparłem tę czarną z czerwonymi wstawkami.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

Z innej beczki, 4 września, a w sklepach chyba cisza?
#NKrising
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

Marcin pisze:16x19 grałem na razie jeden raz przez godzinę. Mogłem porównać z poprzednią generacją 16x19. Mieliśmy laboratoryjne warunki, bo wszystkie ramy były naciągnięte przez Babolata tym samym naciągiem na tę samą wartość. Grało się inaczej niż poprzednią wersją i lepiej. Miałem wrażenie, że jest bardziej stabilna.
A wypożyczacie jakieś testery? Ja od 2 lat gram PSv2 18x20. I jest fajnie - ale bym potestował to raz a dwa może trzeba kupić więcej (mam 3) tych v2 jak mi v3 nie podejdzie... ;-P
HeadShot pisze:Z innej beczki, 4 września, a w sklepach chyba cisza?
Takie dobre, że wykupili!!!! :)
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

W ST ten Twój już wydaje mi się, że widziałem, mojego niestety nie.
#NKrising
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

HeadShot napisałeś 18x20 vs 16x19 v3 tak?
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

Si.
#NKrising
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

Już są w Strefie na WWW. Ceny oczywiście fajowe!!! :] :] :]
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

Mhm, nawet po użyciu kodu wyjdzie 755. No nieźle.

Na SC trochę lepiej, 722.
#NKrising
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

Grał ktoś?
Awatar użytkownika
Django
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 401
Rejestracja: 8 wrz 2010, 13:39
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pure Strike 3 generacji

Miałem możliwość godzinnego porównania w grze rakiet Pure Strike Team (100 cali - 285 gram) - wersja nowa oraz poprzednia. Ten sam naciąg - Yonex PTP. Sam gustuje w znacznie cięższych ramach i gram bardziej płasko a mniej rotacyjnie to wśród różnych rakiet 285 gram właśnie Pure Strike Team (17) zwrócił moją uwagę najbardziej (Yonexy Ai, Ezone, Aero czy Drive Team) i mogłem z marszu wejść z nią do gry.

Nowy Strike Team (20) w porównaniu z poprzednikiem robi wrażenie bardziej komfortowego i nieco wytłumionego. Manewrowa, stabilna i co ważne bardziej dynamiczna od poprzednika. Po godzinie gry i powrocie do wersji z 17 roku poprzedniczka już mi tak pozytywnie nie "smakowała" zwłaszcza jeśli chodzi u czucie. Robiła wrażenie po prostu "surowszej" co nie znaczy niekomfortowej.
Yonex :)
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Pure Strike 3 generacji

Witam,
przepraszam za brak odpowiedzi w stosownym czasie. 4 września rakiety mieliśmy dopiero w Szczecinie i wysyłaliśmy je do sklepów - było opóźnienie w dostawie.

Jeśli chodzi o miejsca, w których można przetestować to w Warszawie oczywiście Strefa Tenisa, Protenis. W tym momencie wersje 100 i 16/19 są też u Pawła Caruka w KT Break na prawobrzeżu, te dwie rakiety później (październik) trafią do Tenispointu na Ursynowie.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

logigamer pisze:Grał ktoś?
Odkąd kupiłem nowego PSa 16x19 na korcie byłem raz, do tego był to mecz turniejowy, więc za wiele powiedzieć nie mogę, poza tym, że zmiany raczej są kosmetyczne. Ruszą sezony zimowe to będzie testowane intensywniej.
#NKrising
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Pure Strike 3 generacji

logigamer pisze:Grał ktoś?
Około 10h zagrałem (wersją 16x19), więc myślę, że można się wypowiedzieć.
Żadnej przepaści, jak można było się domyślać, nie ma, w gruncie rzeczy na tym można by poprzestać, dla mnie w tej wersji różnice są kosmetyczne - może trooooszkę więcej mocy przy uderzeniach z głębi kortu i serwisie potrafiłem nią wygenerować, natomiast, żeby nie było tak różowo, odczuwam mniej kontroli przy slajsie z bh, ale może to być też kwestia ciut innego chwytu - rączki w moich poprzednich PC były dość mocno ,,wyrobione'' z uwagi na długi czas ich użytkowania (FH grany tylko jedną stroną itd.), tutaj jeszcze mi wszystko jedno, którą stroną rączki złapię rakietę.
#NKrising
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pure Strike 3 generacji

Ok czyli kupuje się tańszą. :) Dzięki!

Wróć do „Babolat”