Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

HeadShot pisze:Jasne, po prostu przypominam sobie piękne czasy, kiedy nowe modele PD chodziły na Tenis.shop.pl za 649 PLN, nie wspominając o innych sklepach typu SC...
Jak Babolat wchodził na rynek rakiet to sprzedawał ramy po 450 zł, kiedy ramy wielkiej ówczesnej trójki (Head, Wilson, Prince) sprzedawane były po 700-850 zł. Jak zbudowali markę i rynek ceny poszły w górę.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Tego akurat nie pamiętam,aż tak stary nie jestem. :)
#NKrising
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

HeadShot pisze:aż tak stary nie jestem. :)
Bo jak ja już grałem w tenisa to Ty jeszcze myślałeś, że ksiądz to taki lokalny batman. ;) :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Następną nowością jest nowy Pure Strike, daty nie znam, no i mam nadzieję, że zdjęcie które krąży w internecie nie jest ostateczną wersją szaty graficznej...
Nowy Strike będzie w sprzedaży od września/października tego roku.

Ciekawostką jest to, że Dominic Thiem gra już nowym PS w obecnym malowaniu.

Ja w ub. tygodniu grałem nowymi modelami: PS 16/19 i PS 100. Ten drugi mnie nie zachwycił, ale PS 16/19 jest jedną z najlepszych rakiet jaką miałem okazję grać w ostatnich latach. Dużo mocy połączone z poczuciem, że gra się zawodniczą rakietą. Gra się dużo lepiej od obecnego modelu i znacznie ciekawiej niż Bladem (mieliśmy okazję grać wszystkimi rakietami wciągniętymi na świeżo tym samym naciągiem na 24kg - rzadko jest taka okazja do tak dokładnych testów).

Jeśli chodzi o malowanie to pokazane zdjęcie jest niekorzystne :) - na żywo jest podobny (niektóre detale ma inaczej malowane), a wygląda lepiej.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Marcin pisze:Jeśli chodzi o malowanie to pokazane zdjęcie jest niekorzystne :) - na żywo jest podobny (niektóre detale ma inaczej malowane), a wygląda lepiej.
Zatrudniacie daltonistów. ::!phi!:: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Marcin pisze:(...) ale PS 16/19 jest jedną z najlepszych rakiet jaką miałem okazję grać w ostatnich latach. Dużo mocy połączone z poczuciem, że gra się zawodniczą rakietą. Gra się dużo lepiej od obecnego modelu...
Coś parametrowo się zmieni?
#NKrising
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Parametrowo będzie to samo - zniknie wersja Super Lite. W tym roku nie będzie Pure Strike VS i Pure Strike VS Tour, ale za to będzie chyba Pure Strike Tour (315 gramów) - to ostatnie z głowy, więc musiałbym sprawdzić w notatkach, które mam domu.

Będzie jeden nowy system. Ciekawe jest to, że rakieta się niby niewiele zmieniła (przynajmniej testowany przeze mnie 16/19), a gra się zupełnie inaczej niż obecnym modelem i nie jest to kwestia innego naciągu lub naprężenia, bo testy były prowadzone w warunkach niemal idealnych (te same naciągi RPM Team wciagnięte tuż przed testem na 24kg).
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Marcinie, jeśli masz informacje i możesz się nimi podzielić to napisz dlaczego Pure Strike jako jedyny do tej pory nie egzystuje w wersji przedłużonej?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Czemu akurat brak przedłużonego Pure Strike nie wiem, ale na spotkaniach Babolat nikt nie pyta o przedłużone wersje, bo one się słabo sprzedają. Coraz mniej zawodników nimi gra i zainteresowanie nimi wśród klientów tez spadło. Dopytam na jesiennym spotkaniu o Pure Strike’a.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Marcin pisze: Coraz mniej zawodników nimi gra i zainteresowanie nimi wśród klientów tez spadło.
Śmiem twierdzić, że gra mniej więcej tyle ile wcześniej. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Coraz mniej kurdupli na kortach to i zapotrzebowanie na przedłużki spada. :P
Gary do ... muzeum! ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Vivid pisze:Coraz mniej kurdupli na kortach to i zapotrzebowanie na przedłużki spada. :P
Isner to faktycznie krasnal (rama 27,5 cala). :::whistle:::
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Trochę odświeżę...

Czy ktoś grał VSem i może go porównać do standardowego PD? Pytam praktyków, zastanawiam się czy są jakiekolwiek różnice w grze tymi packami.
Polubiłem czerwone badziewie...
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

Artur, ja odbijałem... Wszystkiego łącznie 15 minut, zawsze coś. Sztywna nadal ale nie tak jak zwykły PD. Cieńszy profil, bardziej wymagająca. Kontrola lepsza, moc mniejsza - tak w skrócie. Gdybyś był zainteresowany to mój dobry znajomy sprzedaje prawie nową w rączce 2. Pewnie nawet zgodzi się byś przetestował.... Grasz sztywnym VCore Si 100 i nic Ci nie jest, tutaj z komfortem nie będzie gorzej. Problem ramy polegał na tym, iż była sprzedawana po 2 sztuki z maksymalną różnicą wynoszącą +/- 1,9 grama. Cena zrobiła swoje i stąd mało ich na kortach. Daj znać jak coś, służę pomocą.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat Pure Drive VS 2019

dariuszek75 pisze: 20 mar 2020, 23:29 Problem ramy polegał na tym, iż była sprzedawana po 2 sztuki z maksymalną różnicą wynoszącą +/- 1,9 grama. Cena zrobiła swoje i stąd mało ich na kortach. Daj znać jak coś, służę pomocą.
Babolat później zezwolił na sprzedawanie tych ram pojedynczo. Ciekawe czy aby na pewno to ta forma sprzedaży tak wpłynęła na małą powszechność tej ramy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Babolat”