Warszawianka z tytułem mistrza Ligi Klubowej +50

Po słabszym sezonie 2017/2018 drużyna seniorów Warszawianki wraca na tron wygrywając zdecydowanie rozgrywki Ligi Klubowej 50+ Grand Prix Warszawy w sezonie zimowym 2018/2019. W ostatnim meczu mistrzowska ekipa nie dała szans zespołowi WTS DeSki pokonując ich 5:0 ze stratą zaledwie dwóch setów. Blisko urwania punktów Warszawiance byli Krzysztof Doliński przeciwko Piotrowi Iżyńskiemu i Tadeusz Grotowski kontra Marek Rataszewski, ale obydwaj musieli uznać wyższość pzreciwników po super tie-breakach.

O wiele ciekawiej działo się na kortach Spójni Dolnej w meczu o 2. miejsce pomiędzy rywalami którzy od początku funkcjonowania rozgrywek toczą zacięte boje, albo o mistrzostwo, jak w sezonie 2014/2015, albo o wicemistrzostwo przed dwoma laty. Tym razem również walka trwała do samego końca, a o tytule wicemistrza można powiedzieć zadecydowały pojedyncze piłki w końcówce meczu pomiędzy Stanisłąwem Batorskim i Krzyśkiem Ryński, wygranym przez tenisistę Spójni 10:8 (wygrana Krzyśka dałaby srebro Olszynce).

Za podium mocna ekipa TC Poland, która przez większość sezonu walczyła bez kontuzjowanego Andrzeja Benowskiego – jak wróci do zdrowia seniorzy z Nowej Iwicznej powinni włączyć się do rywalizacji o czołowe lokaty.

lp Drużyna Punkty Gry Sety
1. Warszawianka 15 23:7 (48-21)
2. Spójnia Dolna 13 20:10 (43-23)
3. Olszynka Grochowska 11 18:12 (42-28)
4. TC Poland 8 16:14 (34-30)
5. TKKF Wars 7 13:17 (31-36)
6. WTS DeSki 7 10:20 (24-46)
7. Chorten Białystok 2 5:25 (15-43)

7 kolejka

WTS DeSki – Warszawianka 0:5 (2-10)
s50: Jarosław Szymaniuk – Krzysztof Zarzycki 2/6 0/6
s50: Krzysztof Doliński – Piotr Iżyński 7/6(4) 4/6 6:10
s58: Tadeusz Grotowski – Marek Rataszewski 0/6 6/2 8:10
d50: Artur Klepuszewski, Doliński – Piotr Masiak, Iżyński 1/6 2/6
d55: Piotr Iwiński, Piotr Wojton – Rataszewski, Zarzycki 5/7 2/6

Spójnia Dolna – Olszynka Grochowska 3:2 (7-5)
s50: Michał Kojecki – Piotr Raciborski 4/6 6/3 10:12
s50: Tomasz Wawrzyniak – Waldemar Świerzbinski 7/5 6/1
s58: Stanisław Batorski – Krzysztof Rynski 4/6 6/2 10:8
d50: Batorski, Artur Liepelt – Swierzbinski, Mariusz Jesionek 6/2 6/3
d55: Wawrzyniak, Krzysztof Samojłowicz – Rynski, Roman K 4/6 2/6

TKKF Wars – Chorten Białystok 3:2 (6-5)
s50: Piotr Saczuk – Andrzej Jeleniewski 4/6 4/6
s50: Chris Lainer – Andrzej Perkowski 6/3 6/1
s58: Piotr Olak – Waldemar Lemański 3/6 0/6
d50: Piotr Saczuk, Czarek Goławski – Lemański, Perkowski 2/6 6/3 10:6
d55: Chris Lainer, Leszek Naskręcki – Jeleniewski, Jacek Klimaszewski 6/0 6/2

TC Poland pauza