Spotkanie kapitanów Ligi Klubowej

Zapraszam na spotkanie kapitanów drużyn Ligi Klubowej, wszystkich kategorii, w celu wręczenia pucharów najlepszym ekipom poprzedniego sezonu oraz omówienia kilku kwestii regulaminowych.

Mieliśmy w trzech pierwszych kolejkach obecnego sezonu problem z terminowych odbywaniem spotkań, przekładaniem ich w ostatniej chwili na podstawie 14 punktu regulaminu, w tym też wprowadzeniem w błąd przez jednego z kapitanów (żeby nie nazwać tego kłamstwem) organizatora ligi co do dostępności kortów i chciałbym wspólnie z pozostałymi kapitanami ustalić strategię postępowania w tego typu przypadkach (np. termin zgłoszenia potrzeby przełożenia meczu ze względu na ważne wydarzenie klubowe). W tym przypadku należał się walkower drużynie przeciwnej, ale ona go nie przyjęła chcąc rywalizację rozstrzygnąć na korcie. Kwestia dostępności kortów to temat wrażliwy, więc lepiej omówić go wspólnie. Przyjętej przez kapitanów strategii będę się trzymał przy rozstrzyganiu wątpliwych kwestii.

Druga istotna sprawa to rozwój rozgrywek, planowana ewolucja do kategorii seniorów młodszych ligi klubowej open. Pomysł jest taki by w przyszłym sezonie dwie ligi ogarnęły wszystkie kategorie, to znaczy rozkład gier wyglądałby następująco:

Seniorzy młodsi
1. singiel 35+
2. singiel 40+
3. singiel 45+
4. debel 35+
5. debel 40+

Seniorzy młodsi
1. singiel 50+
2. singiel 55+
3. singiel 60+
4. debel 50+
5. debel 55+

W ten sposób wszystkie kategorie seniorskiej miały by swoich przedstawicieli. Pomysł ma tym bardziej sens, że obecnie w kategorii open tenisistów poniżej 35 roku życia jak na lekarstwo, usankcjonowalibyśmy po prostu to co jest.

Spotkanie odbędzie się w tracke Turnieju Masters GPW, Spójnia Górna, godz. 16.