Liga Klubowa – zmiany 2019

Poniżej ustalenia ze spotkania kapitanów, dotyczące propozycji zmian na przyszły sezon Ligi Klubowej.

1. Nie przyjęła się propozycja przemianowania kategorii open na seniorów młodszych – w niektórych ekipach nieliczna młodzież się jednak uchowała, szkoda by im było powiedzieć nagle “do widzenia”. Zamiast tego przyjmiemy wariant jednego singla open, singla 35+ i singla 40+. Dzięki temu nie będzie już potrzeby układania składów według siły gry, decydującą rolę przejmie wiek uczestnika.

Przy okazji padła propozycja zlikwidowania 5-letniej karencji zawodniczej. Zgody na taki ruch musieliby jednak udzielić kapitanowie nieobecni na spotkaniu na Spójni Górnej, w najbliższym czasie pozwolę sobie wykonać kilka telefonów do zainteresowanych.

Liga Klubowa Open
1. singiel open
2. singiel 35+
3. singiel 40+
4. debel open
5. debel 35+

2. Zmiana kategorii wiekowych w lidze seniorskiej została przyjęta z aprobatą, z tym zastrzeżeniem, że w przyszłym roku tę docelowo najstarszą kategorię potraktujemy okresem przejściowym, czyli zacznie ona bezwzględnie obowiązywać od sezonu 2020/2021, a w przyszłym dopuścimy 59-latków, czyli tych którzy już teraz w niej walczą.

Liga Klubowa Seniorów
1. singiel 50+
2. singiel 55+
3. singiel 60+ (w przyszłym sezonie okres przejściowy 59+)
4. debel 50+
5. debel 55+

3. Kwestia wcześniejszego zgłaszania prośby o przełożenie spotkania na podstawie 14 punktu regulaminu (brak dostępności kortów z powodu ważnego wydarzenia klubowego) podzieliła kapitanów. Wątpliwość budzi sama definicja wydarzenia, bo jeżeli określane jest jako ważne to z pewnością wiedza o nim jest znana w klubie, jak i samym kapitanom. Terminarz kolejek ligowych ogłaszany jest już w październiku, żeby kapitanowie mieli czas na sprawdzenie, porównanie z kalendarzem klubowym i ewentualne zgłoszenie organizatorowi ligi klubowej prośby o przełożenie spotkania. W 100% takie zgody były dotychczas udzielane.

Żeby nie tworzyć fikcji okres zgłoszenia mogę skrócić, z miesiąca na przykład do dwóch tygodni, ale czy krótszy termin ma sens i jest racjonalny? W naszym gronie są nie tylko Warszawiacy – mamy gości z Białegostoku, w przyszłym sezonie nie wykluczone że dojdzie Łódź, poza tym w poszczególnych ekipach warszawskich też są przyjezdni, nie można odwołać meczu na dwa dni przed, bo to w efekcie może spowodować wypaczenie jego wyniku (jeżeli kapitanowi nie uda się zmobilizować ekipy na ten inny termin).