Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Jakiś czas temu rozpoczęła się w naszej Redakcji dyskusja na wyżej wymieniony temat.
Gramy w tenisa, bywamy na kortach, widzimy kobiety grające w tenisa. Co więcej widzimy często te panie jak po/przed meczami siedzą i korzystają z komputerów, tabletów i innych cwanofonów. Także nie można powiedzieć, że barierę stanowi technologia.

W związku z tym stawiamy pytanie i temat do dyskusji:
- jak zaktywizować kobiety na forum?
- czego kobiety potrzebują/oczekują od forum by stało się i ich miejscem rozmów o tenisie?
- dlaczego tak rzadko dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami?

Wszyscy wiemy że nasze forum znane jest z poczucia humoru i dystansu, bywa nieraz z tego powodu "gorąco" ;).
Niemniej tym razem do tematu podchodzimy serio. W związku z tym zamrażamy tu żarty i offtopy. Chcemy to poważnie przedyskutować z Wami./Vivid
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Na poważne pytanie postaram się odpowiedzieć poważnie ... ale odpowiedzi nie znam. Wydaje mi się że znam za to przyczyny.

Mężczyzna to (z reguły) typ konkretny, lubiący się wymieniać konkretnymi informacjami -> takich szuka na forum i jak coś wie to napisze. To forum jest bardzo konkretne i dość "formalne" (pomijając blogi).

Kobiety "działają" zupełnie inaczej. Wolały by pewnie móc napisać coś bardziej od siebie, opisowo, nie sucho o samej technice czy kto ile wygrał meczy. Podyskutować o kolekcjach ciuchów, o tenisistach, który to ciacho a który jest obleśny.

Ciężko to wykonać, ponieważ takie dyskusje są od razu ucinane i traktowane jako off top (nie neguję tego tylko stwierdzam fakt). Z tego co zaobserwowałem nikt nie trudzi się, żeby zamieszczać regularnie damskie kolekcje ubrań i butów. Nie ma rankingu przystojnych tenisistów a panie nie będą wdawać się w dyskusje, o wyższości backhandu jednego zawodnika nad drugim ...

Przykład z domu.
Moja żonka jak ogląda tenisa ze mną to komentuje w ten sposób: "Ooo jak ładnie zagrał", "ale ten Lopez jest przystojny! a ten drugi porażka.", "te koszulki Addidasa są koszmarne, ładniejsze były wcześniej" => mniej konkretnie, ale za to bardziej emocjonalnie.


Jak zaktywizować kobiety nie zmieniając formuły forum?? Nie wiem. Ciężka sprawa.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

widget pisze: Z tego co zaobserwowałem nikt nie trudzi się, żeby zamieszczać regularnie damskie kolekcje ubrań i butów. Nie ma rankingu przystojnych tenisistów a panie nie będą wdawać się w dyskusje, o wyższości backhandu jednego zawodnika nad drugim ...
Z tym rankingiem to chyba już troszkę przesada, faceci na forum też nie mają specjalnego rankingu, ew. można o tym pogadać w temacie zawodnika/zawodniczki. A kolekcji damskich ciuchów nikt nie wrzuca, bo zasadniczo nie za dużo osób jest nimi zainteresowanych. Bo kobiet na forum jest... tylko kilka.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Mazzakollo pisze:
widget pisze: Z tego co zaobserwowałem nikt nie trudzi się, żeby zamieszczać regularnie damskie kolekcje ubrań i butów. Nie ma rankingu przystojnych tenisistów a panie nie będą wdawać się w dyskusje, o wyższości backhandu jednego zawodnika nad drugim ...
Z tym rankingiem to chyba już troszkę przesada, faceci na forum też nie mają specjalnego rankingu, ew. można o tym pogadać w temacie zawodnika/zawodniczki. A kolekcji damskich ciuchów nikt nie wrzuca, bo zasadniczo nie za dużo osób jest nimi zainteresowanych. Bo kobiet na forum jest... tylko kilka
To był przykład - taki skrót myślowy. Nie będę przecież eseju tu pisał o różnicach kobiet i mężczyzn. Do tego nie jestem ani kobietą ani psychologiem ... postaraj się coś konstruktywniej naskrobać proszę. Opisałem moje spostrzeżenia, dlaczego tak jest wg mnie a nie propozycje.
Awatar użytkownika
Jacques D.
Orator
Orator
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2011, 09:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Vivid pisze: - dlaczego tak rzadko dzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami?
Bo tenis jest kojarzony jako sport bucowatych facetów o zacofanych mizognicznych poglądach rodem z XIII wieku? ;) Taki wizerunek raczej nie zachęca...

Post pisany jak najbardziej na serio, zrodzony z częstych kortowych obserwacji. ;)
Obrazek

NTRP 3.0

I know the pieces fit.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

widget pisze:Przykład z domu.
Moja żonka jak ogląda tenisa ze mną to komentuje w ten sposób: "Ooo jak ładnie zagrał", "ale ten Lopez jest przystojny! a ten drugi porażka.", "te koszulki Addidasa są koszmarne, ładniejsze były wcześniej" => mniej konkretnie, ale za to bardziej emocjonalnie.
U mnie w domu wygląda to bardzo podobnie, ale ciekaw jestem dlaczego nawet panie zaglądające na nasze forum, nie wypowiadają się na temat mody kobiecej w tenisie.
Zwłaszcza, że moim skromnym zdaniem pomimo tego (a może właśnie dla tego), że stroje męskie są dosyć ograniczone formą, to większość kolekcji męskich wydaje się być "ładniejsza".
Nie wiem, kto projektuje stroje dla kobiet, ale poza nielicznymi przykładami, to panie z WTA są poubierane tak jakby im ktoś chciał krzywdę zrobić.

Co do tenisowego udzielania się, to myślę (a może tylko mi się wydaje), że minęły już czasy, kiedy tenis był zdominowany przez "męskich szowinistów" i tenisowa aktywność kobiet ma raczej pozytywny oddźwięk, ale być może z punktu widzenia kobiety to wygląda inaczej.

Dobrze by było, żeby panie podzieliły się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat.
Staramy się chociażby przez nasze forum popularyzować pewne zachowania, może trzeba baczniej przyjrzeć się temu jak traktowane są kobiety na kortach i zacząć reagować jeżeli dzieje się źle.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Hmmm... A może po prostu to wynika z tego, że my tu sobie gadu gadu, a one... hmmm... jakby to powiedzieć... rzadko widuje się kobiety, które po powrocie z pracy walą się w fotel obejrzeć mecz, albo wyskakują do pubu poopowiadać kolegom, jak to złoiły wczoraj jednego takiego frajera... ;)

Inne potrzeby jak na mój gust. Może wyjdę na szowinistę, ale tak mi teraz przyszło do głowy, że gdyby tak w Tenisie amatorskim założyć wątek "Moje dziecko gra w tenisa", to ujawniło by się może więcej pań?
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Misiek ma swoją rację, jak nie same to dzieci. Są też bardziej od nas zajęte, równowaga musi być zachowana, skoro my fikamy po korcie to ktoś za to musi "odrobić" ...
Ale też bym tu nie przesadzał.

Inna kwestia to podejście, panie bardziej do tego podchodzą towarzysko a my rywalizacyjnie.
W związku z tym pewnie bardziej wolą pogadać o różnych sprawach "muskając" tylko tenis.

A co do offtopów. Oczywiście że są ubijane ale tam gdzie tymi offtopami są. Mamy działy o charakterze ogólnym i tam funkcjonują różne wolne wątki.
Jeżeli powstaną wątki, których tematyka zainteresuje panie to nikt nie będzie tam widział offtopu skoro dyskusja będzie na temat, to jest jasne.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Może, skoro te kobiety, które po meczu siadają do smartfona, tabletu i czegoś tam jeszcze, to może wieszać banery koło kortu. Wiem, że pomysł bardzo kosztowny, ale jak przysiądą, to nie ominą okazji, aby wstukać stronę o tenisie ;).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Pisać poważnie o babach? To spore wyzwanie, ale spróbuję. ;-P

Zacznę może od tego, czemu tak mało jest bab na forum. Dla mnie to kwestia skali. Znam pewnie około 200 facetów, którzy grają w tenisa, a ilu udziela(ło) się na forum (jakimkolwiek)? Ze 30. Babiszonów grających w tenisa znam z tuzin, na forum udzielają się 2. Czyli proporcje są podobne. Nie każdy, kto gra, chce się udzielać na forum, trafiają tu raczej sami pasjonaci, zwłaszcza że jednozdaniowe posty nie na temat i w narzeczu tylko trochę przypominającym język polski są ubijane (i bardzo dobrze), co załatwia sprawę różnych gimnazjalistów obojga płci, którym wydaje się, że mają coś ciekawego do przekazania.

Do tego część bab, które grają, robią to tylko po to, żeby się poruszać i trzymać formę. Akurat padło na tenis, ale to nie jest ich pasja, biorą lekcje z trenerem, bo je stać, ale na tym myślenie o tenisie się kończy. Takie baby na forum się udzielać nie będą, podobnie jak tacy faceci, ale takich jest moim zdaniem mniej (procentowo). Chyba dzieje się tak dlatego, że faceci mają we krwi rywalizację, więc jak już się biorą za tenis, to chcą też grać na punkty, poprawiać się, mniejsza szansa, że ich myślenie o tenisie skończy się na lekcji z trenerem, więc większe prawdopodobieństwo, że trafią na forum.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Cóż, sporo w wywodzie Gary'ego racji. Niestety ....
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Obiektyw pisze:Cóż, sporo w wywodzie Gary'ego racji. Niestety ....
Tylko musi popracować nad stylem ...

Może to jakiś stereotyp ale fora internetowe to jednak w znakomitej większości męski świat, tak jest to postrzegane. Przez to może też odstrasza.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Raczej stereotyp. Aż z ciekawości wrzuciłem parę haseł typu "dieta", "odchudzanie", "kuchnia" etc.
I spokojnie fora pełne Pań.

Uważam, że to raczej kwestia tematyki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

El Diablo pisze:Raczej stereotyp. Aż z ciekawości wrzuciłem parę haseł typu "dieta", "odchudzanie", "kuchnia" etc.
I spokojnie fora pełne Pań.

Uważam, że to raczej kwestia tematyki.
Dorzuć szydełkowanie, a zobaczysz jak Hiszpanka dogaduje się z Rosjanką mimo różnic w alfabecie. Dziewczyn będzie mało tam gdzie trzeba się upocić, umazać smarami, ale i one mają swoje pasję gdzie facetów ze świecą szukać.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Vivid pisze:
Obiektyw pisze:Cóż, sporo w wywodzie Gary'ego racji. Niestety ....
Tylko musi popracować nad stylem ...
E tam, przecież jakbym napisał inaczej, to byście pomyśleli, że ktoś się pode mnie podszywa. ;-P

Jeszcze jedna kwestia, która mi przyszła do głowy. Pisałem o rywalizacji i skłonności do niej u mężczyzn. U kobiet o rywalizacje tenisową ciężej, bo jest mniej turniejów, damskich challengerów czy lig. Na DeSkach kiedyś była, ale została rozwiązana. 16 bab zagrało 10 meczów w 12 miesięcy czy jakoś tak, więc uznano, że nie ma to sensu. Te dane sugerują, że u płci gorszej nie ma takiej potrzeby rywalizacji jak u nas, a to prowadzi do tego, że kluby nie robią turniejów dla kobiet, bo się to nie opłaca.
Ostatnio zmieniony 3 gru 2011, 11:46 przez Gary, łącznie zmieniany 1 raz.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

To prawda. Na PP próbowano organizować turnieje dla kobiet. Mimo deklaracji pojawiały się w porywach cztery Panie. W lidze też często grają 2-3 mecze (pełna liczba meczy to 7), a potem ... przerwa.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Na forum miłośników zegarków kobiet jest mniej niż tu.

Na forum miłośników piór wiecznych proporcje są wyrównane.

Wniosek I: frekwencja jest jednak pochodną tematyki. :)

Wniosek II: niewiele jesteśmy w stanie zrobić, żeby więcej Pań przyciągnąć.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

Marcin_L pisze:Wniosek II: niewiele jesteśmy w stanie zrobić, żeby więcej Pań przyciągnąć.
Cóż za mylny wniosek... Promując grę w tenisa wiecznym piórem możemy liczyć na znaczący przyrost liczby użytkowniczek... :D
Jeśli chcesz - znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz powód. (Autor nieznany)
Nie mów "inni tak robią", ale pomyśl, czy przystoi aby tak robili. (Demostenes)
Firmware version 3.8; Powered by Obrazek; NIEDŹWIEDŹ™ inside®
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

YOGItheBEAR pisze:
Marcin_L pisze:Wniosek II: niewiele jesteśmy w stanie zrobić, żeby więcej Pań przyciągnąć.
Cóż za mylny wniosek... Promując grę w tenisa wiecznym piórem możemy liczyć na znaczący przyrost liczby użytkowniczek... :D
Yogi, musimy z tym promowaniem uważać, bo wiesz co Gary będzie promował. :wink:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Kobiety na forum i w tenisie - dyskusja poważna

ppeter pisze:
YOGItheBEAR pisze:
Marcin_L pisze:Wniosek II: niewiele jesteśmy w stanie zrobić, żeby więcej Pań przyciągnąć.
Cóż za mylny wniosek... Promując grę w tenisa wiecznym piórem możemy liczyć na znaczący przyrost liczby użytkowniczek... :D
Yogi musimy z tym promowaniem uważać, bo wiesz co Gary będzie promował :wink:
Martwisz się, ja nie. Nic nie wypromuje, przecież akwizytorom dziękujemy ... rotfl
OK, nie dryfujmy do OT.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Pogadanki & Pogaduchy”