Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

Potrzebuję porady dla kolegi.
Jutro jadę do Wa-wy i przy okazji będę oddawał do naciągnięcia kilka rakiet w tym dla kumpla.
I dla niego potrzebny jest naciąg komfortowy ze względu na problemy z łokciem (w tamtym sezonie musiał odpuścić całą końcówkę i okres zimowy). Jednocześnie naciąg nie może się bardzo przesuwać bo bardzo go to wk... "rozprasza". Po każdym punkcie porawia struny (pchełki też specjalnie nie pomogły).
Jego rakieta to Prince O3 RED (105', 16x19). Obecnie ma wciągniętego Tecnifibre Multifeel 1,25 z siłą chyba 25/24 kg.
Yonex fan
Awatar użytkownika
RommeL
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 23 cze 2011, 21:14
Lokalizacja: Lębork
Kontakt: Facebook

Re: Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

Ja mógłbym polecić Polyfibre Black Venom 1.25. Jest bardzo komfortowy, ale myślę, że są tutaj lepsi eksperci, którzy poradzą Tobie lepiej.

Pozdrawiam!
NTRP 4.5?
HEAD Graphene XT Radical Pro
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

Lechu z komfortowych (dla mnie) naciągów najmniej przemieszczał się Head Intellitour, wciągnięty na 25 kg, ale w głowę 90 cali, więc przy podobnej sile, ale w 105-ce może zachowywać się inaczej.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

Ja polecam Head RIP Control podobny trochę do Intellitoura bardzo komfortowy dla łokcia, dosyć dynamiczny. Po awarii łokcia spowodowanej graniem najtańszym drutem kupiłem rolkę RIP'a i doszedłem do siebie później przeszedłem na hybrydy i tak gram już do dziś.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

RIP Control tak, ale dla mnie jest dość martwy jeżeli idzie o dynamikę, dlatego jak go używam to wciągam o 1kg mniej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Naciąg komfortowy i nie przesuwający się PILNE

Dzięki za sugestie. Następnym razem trzeba będzie sprawdzić tego Head'a.
Co do samego wyboru to została założona hybryda z Weiss Cannon'a: pion - Turbotwist 1,24 mm na 25 kg, poziom Suprecable 1.35 mm na 24 kg. Kolega już grał i jest :::gd::: . Rozmawiałem z nim tylko chwilę przez tele. Jak spotkamy się na korcie to napiszę coś więcej.
Yonex fan

Wróć do „Naciągi”