Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Witam, możecie polecić jakiś serwis sprzętu tenisowego w Łodzi? Nie chcę kupować całej szpuli, zależy mi by w niedrogi sposób zmienić oryginalne struny na coś niedrogiego i uniwersalnego. Jestem początkujący, a moja rakieta to takie coś:
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=662350

Wielkość główki: 110cali
Waga (bez naciągu): 295g
Wyważenie (bez naciągu): 325 mm
Długość: 27,25 cala
Materiał: stopy tytanu
Wzór naciągu: 16 x 20

Ja osobiście mierze 187cm i 92kg i lubię mocniej poodbijać, więc co wg was i o jakich parametrach będzie dla mnie najlepsze? Może ktoś z Forum chciał by się podjąć tej wymiany?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

W jakim klubie grasz (na jakich kortach)? Większość trenerów ma maszyny i może Ci zmienić struny.
A co do strun - generalnie dobiera się je do stylu gry i do tego co się od nich oczekuje (moc, kontrola, czucie, zmiękczenie/usztywnienie ramy itd.) a nie do ramy w sensie jej parametrów.
Także zastanów się czego oczekujesz a wtedy pewnie będzie można coś polecić.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Trochę za małe doświadczenie mam no i braki w technice sprawiają że ciężko stwierdzić na czym mi bardziej zależy. Wiem że nie ma takiego złotego środka ale raczej dotychczasowy naciąg nie oddawał mocy więc coś raczej w tym kierunku. W klubie niestety żadnym nie gram więc nie znam tu nikogo kto mógłby doradzić/wymienić.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Rozumiem, że grywasz na jakimś osiedlowym korcie bo przez "grę w klubie" rozumiem korzystanie z kortów klubu a nie grę w sekcji rekreacyjnej prowadzonej przez klubowych trenerów.
Określ w takim razie do jakiego klubu masz najbliżej czy po drodze to mogę Ci pewnie powiedzieć do kogo się zgłosić. Co do strun to kwestia bardzo indywidualna, generalnie jakieś mono, a co do siły to jak brakowało mocy to zacznij od 25kg. Zakładam, że to tej pory miałeś fabryczne struny a te wciąga się dość mocno.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Najbliżej mam do MKT, a struny tak fabryczne. A od czego zależy przesuwanie się strun bo strasznie na nerwy mi to działa?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Na MKT możesz iść choćby do Łukasza Ławskiego. Ława strun też pewnie trochę ma na stanie także spokojnie coś się dopasuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Ok dzięki wielkie za pomoc, a jak to cenowo u niego wygląda?
Awatar użytkownika
Mechanik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 16 lip 2008, 14:15
Lokalizacja: São Paulo/Łódź

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Ostatnio widziałem rakietę kolegi wciąganą na MKT. Nie wiem czy przez Ławskiego czy przez kogoś innego, ale było to zrobione, mówiąc bardzo delikatnie, mocno niestarannie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

To idź Mechanik i zobacz maszynę na MKT ...
Ona tam była gdy Ty jeszcze dawno nie myślałeś o nauce gry w tenisa :). Może nawet wtedy nie wiedziałeś, że tenis istnieje :).
O ile pamiętam 4pkt. podparcia, rozregulowane to było zdrowo (swego czasu). Tam Jarek cuda czynił jak wciągał bo szło to całkiem dobrze.
Dlatego piszę o Łukaszu, ma swoją w domu.

Cenowo nie jestem w stanie powiedzieć ile, robota pewnie koło 20zł + koszt strun. Jak jakieś tańsze ze szpuli to wszystko Ci się zamknie w 35zł-40zł.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Pipel
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 5 maja 2011, 23:56

Re: Jaki naciąg i gdzie? - Łódź

Vivid pisałem PW ale zapytam jeszcze tutaj, można prosić o jakiś nr kontaktowy do Pana Łukasza?

Wróć do „Naciągi”